Skocz do zawartości
damianko

nagłośnienie passata b4

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrałem wreszcie troszke gotówki i zabieram się powoli za CA w moim aucie. Moja wizja wygląda tak:

 

- Alpine CDA-7944R

- u-dimension Jr. 4-300

- skrzynia zamknięta z powerbass s-10 - od matysa prawdopodobnie

- z przodu już mam alpine SXS-1757 (jak będą grać niezadowalająco to bedzie zmiana)

 

i teraz pytanie do was czy może widzicie to jakos inaczej tzn coś ciekawszego w podobnej cenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie słów kilka. Zasil wzmaka przewodem 20mm2, masę podciągnij z akumulatora. Nie będziesz miał kłopotów z prądem jak ja :(

 

No i przewody RCA: wydaj ze 100pln, bo w tanich badziewiakach też słychać wyraźną różnicę. Przewody to równie ważny element systemu jak samo radio czy głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że czekałem rok żeby mieć pieniądze na nagłośnienie tego auta to nie zamierzam na przewodach oszczędzać :)

 

Na wygłuszeniu drzwi troszke tylko zaoszczędze i zrobie to matą dekarską ;) na dynamat za bardzo mnie nie stać jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel 10mm2 wystarczy, nie potrzebny jest az taki gruby ( kabel nie moze byc za cienki- wiadomo, ale za gruby tez nie! dlaczego? bo szkoda kasy! kable sa drogie wszyscy to wiemy, nie ma sensu stosowac za grubych bo w niczym to nie pomoze. Wazne jest natomiast zeby kabel był najkrotszy jak to mozliwe, nie lezał razem z kablami glosnikowymi.) Co do RCA to się zgodze, najlepiej kup na allegro wtyczki firmy NEUTRIK- najlepsze z mozliwych, praktycznie jedyne na rynku tak na prawde pozłacane i najlepiej zrob je sam, nie wyjdzie ci nawet 100 zł a bedziesz mial duuuuuzo lepsze niz te za 100 ze sklepu (ja uzyłem kabli symetrycznych od mikrofonów). Mase podciagnij z aku ale kablem o tej samej grubosci co plusowy. Co do tasmy dekarskiej to jestem za i sam nią wygłusze jak zrobi się ciepło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badzo dzięki za rade co do RCA i chyba tak zrobie ale do zasilania dam raczej te 20 mm2 żeby zostawić zapas pod ewentualną rozbudowe której nie wykluczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze tak ;) sprawdz w jakiejs lokalnej hurtowni elektrycznej, bo często mają bardzo dobre ceny. Ja za kabel 10mm2 dlugosci 7,5 metra dałem 28 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Te ciągniecie przewodu - z aku jest wg mnie zbędne, chyba ze już ma się ten nadmiar kabla to ok. Wystarczy go podłączyć pod budę w dobrym, wcześniej oczyszczonym miejscu i będzie elegancko. Ja u siebie mam pociągnięty 10mm`, masa z budy i nie ma najmniejszych zakłóceń. Jeżeli to się sprawdza to po co ciągnąć dodatkowe 5m przewodu?? Sprawdź najpierw masę z budy a później z - akumulatora jak usłyszysz różnice to...Co innego jak buda jest pordzewiała i dziurawa jak ser szwajcarski to może mieć to wpływ na jakość, w moim przypadku jest zdrowa i działa to jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to samo co w duzych nagłosnieniach, masa musi byc spieta w jednym miejscu, bo pozniej przy wiekszych mocach mogą pojawic sie brumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Co masz na myśli pisząc `przy większych mocach` ile wat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ja k na samochod to powyzej 500W RMS - sa juz "większe" moce oczywiscie licząc moc po wzmakach a nie głosnikach. Z tego co mnie uczą w szkole masa musi byc spieta w jednym miejscu, bo juz nie jeden na estradzie sie na tym ob*rał, sam bylem swiadkiem w piatek na koncercie vavamuffin, brum jak cholera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brumienie i zakłócenia mogą wynikać z wielu przyczyn i wcale nie musi ( choć w niektórych przypadkach może ) to być kwestia podłączenia masy wzm.

U siebie we wszystkich autach masę łapałem z budy i nie miałem żadnych zakłócen, nawet przy stosowaniu wzmacniaczy bardzo dużej mocy. Warto podłączyć, sprawdzić, jest ok ? To nie cignąc kolejnego pejcza przez całe auto.

 

Co do wygłuszania ...

 

Rozejrzyj sie po hurtowniach budowlanych za arkuszami blachy alu od spodu pokrytymi elastyczna masa

(czarny kolor) technologia podobna do dynamat -sto razy lepsza od bitumu ,przy mrozie nie zacznie ci brzeczec jak bitum

 

Ewentualnie taśmy dekarskie szer15cm do drobnych wykonczen.

uważam, że szkoda kasy na dynamat, no chyba, że kogoś na to stać.

 

Co do przewodów RCA. Zawsze montując u siebie robiłem je sam, kupując dobry, ale wcale nie przesadnie gruby przewód ekranowany, oraz porządne chinche.

Również nie spotkało mnie nigdy sianie masy, brumienie, wpadanie w dziwny rezonans woofera itp przypadłości. Koszt zmontowania samemu RCA jest groszowy, a kupno na allegro przewodów za 50 zł może dać znacznie gorszy efekt, a do tego niewygodę podczas montażu twardych, niepodatnych na odkształcenia przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wygłuszania ...

 

Rozejrzyj sie po hurtowniach budowlanych za arkuszami blachy alu od spodu pokrytymi elastyczna masa

(czarny kolor) technologia podobna do dynamat -sto razy lepsza od bitumu ,przy mrozie nie zacznie ci brzeczec jak bitum

 

Ewentualnie taśmy dekarskie szer15cm do drobnych wykonczen.

uważam, że szkoda kasy na dynamat, no chyba, że kogoś na to stać.

 

Co do przewodów RCA. Zawsze montując u siebie robiłem je sam, kupując dobry, ale wcale nie przesadnie gruby przewód ekranowany, oraz porządne chinche.

Również nie spotkało mnie nigdy sianie masy, brumienie, wpadanie w dziwny rezonans woofera itp przypadłości. Koszt zmontowania samemu RCA jest groszowy, a kupno na allegro przewodów za 50 zł może dać znacznie gorszy efekt, a do tego niewygodę podczas montażu twardych, niepodatnych na odkształcenia przewodów.

 

 

 

 

 

a mógłbyś dokłądniej powiedzieć co to za blacha?

bo z matą nie miałem żadncyh przygód mimo zimy...

 

już doświadczyłem przy nagaśnieniu poprzedniego auta że na RCA nie ma co oszczędzać z tym że tam wszystko szło po kosztach i nie było HI-END'owego deck'a alpine tylko jakieś lipne stare skatowane sony, a o głośnikach i wzmaku nie będe wspominać lepiej.

 

 

Podsumowując powiem tak: chce być zadowolony jak założe wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógłbyś dokłądniej powiedzieć co to za blacha?

:)

Nie potrafię sprecyzować nazwy, ale zajrzyj do Obi, Castoramy itp Leroy Merlin.

Służy to do wyciszania bojlerów, pomp itp rzeczy w budownictwie - hydraulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już wiem co to jest. Mówisz że daje to rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to już wiem co to jest. Mówisz że daje to rade?

 

Jasne. Najczęściej płaci się za czyjś marketing, kolorowe intrukcje, rozreklamowany towar itd ;-)

Samo działanie jest podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie kable polecacie do głośników?

 

no już nie moge się doczekać aż pieniądze na konto wpadną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne oby były dosyc grube i miały jak najdorbniejsze zyłki, a dostaniesz je prawie wszedzie media, saturn itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w głośnikowe nie inwestuj jakieś kosmiczne. Najzwyklejsze przewodziki, ale tak jak napisał tw182 - plecionka z cienkich drucików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze mnie nie wyśmiać za to pytanie:

 

czy zmieniarka mp3 będzie pracować do deck'iem na CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze mnie nie wyśmiać za to pytanie:

 

czy zmieniarka mp3 będzie pracować do deck'iem na CD?

Będzie o ile kupisz ją kompatybilną, tj pasować będzie przewód i piny w nim.

Teoretycznie jest to znormalizowane, ale z dośwadczenia wiem, że bywają różne zmieniarki i różne przewody.

 

Jaką dokładnie zmieniarkę masz na mysli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności