Skocz do zawartości
kyniovtg

myjka ciśnieniowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,mam w planie kupić sobię myjkę ciśnieniową na wiosne możę coś doradzicię;).Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego. Jak do mycia samochodu to jakaś mała wystarczy.

Ja do firmy kupiłem Kercher(chyba tak się pisze) 7.2. To jest bodajże najmniejsza która ma jakieś tam elementy w pompie wykonane z mosiądzu a nie z plastiku tak jak te mniejsze. Za dużo w tym temacie niewiem, moja pracuje już drugi rok bez zarzutu. Ważne jest zamontowanie filtra przed wejściem węża żeby nie dostał się np. piasek. W Makro Casch są dostępne o podobnych parametrach, ale te elementy w pompie podobno mają plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie do samochodu,a pytam się,bo kto pyta nie błądzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyniovtg jezeli chcesz myjke na długo to szukaj Karchera z metalową pompą (chyba aluminiową).(Mam taką i słuzy juz z 8 lat a kupiłem uzywaną) Z pompą aluminiową najtańsza kosztuje około 800 zł a z plastikową najtańsza około 450 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,wezmę to wszystko pod uwagę przy kupnie;) Dięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wrednych sąsiadów to nie kupuj, bo teoretyczne mycie samochodu samemu jest nielegalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz wrednych sąsiadów to nie kupuj, bo teoretyczne mycie samochodu samemu jest nielegalne :P

 

w którym kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce

wg prawa żeby myć autko musisz mieć specjalny odpływ wody z odstojnikiem dla produktów ropopochodnych i jeszcze jakieś tam wymagania spełniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega policjant opowiadał jak parę razy kasował mandaty za mycie samochodów przed domem w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile daja mandatu za takie mycie?bo zawsze mylem auto przed domem i raz jak mi baba przyszla cos pokrecila nosem to jej powiedzialem zeby mi pokazala gdzie tak jest napisane i sobie poszla,teraz juz wiem ze nie wolno bo detergenty itp...ile tego mandatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu było to chyba 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nadal bede ryzykowal w lecie teraz niech kto inny go myje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma problema podwórko o powierzchni 2000m2 i sąsad spoko;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka,mam w planie kupić sobię myjkę ciśnieniową na wiosne możę coś doradzicię;).Pozdrawiam

Ja kupiłem z 2 lata temu myjke Karcher w OBI ta najmniejsza za okolo 230zł :) Używam jej w garażu nie mając "wody z wodociągów", wode wlewam do bańki umieszczonej na wysokości okolo 170cm nad ziemią i spisuje się bardzo dobrze :) Dodam, że woda której używam nie jest pierwszej czystości (do innej nie ma łatwego dostępu), wiem że może to zaszkodzić mojej myjce, ale już 2 rok bez zarzutów i narazie nie planuje zmian :) Więc jeżeli chodzi o mycie samochodu + kola po wymianie to w zupełności wystarcza taka najtańsza myjka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Polsce

wg prawa żeby myć autko musisz mieć specjalny odpływ wody z odstojnikiem dla produktów ropopochodnych i jeszcze jakieś tam wymagania spełniać

 

poproszę podstawę prawną.

Dziś, zupełnie przypadkiem wysępiłem w UM w Piastowie regulamin zachowania porząku w miejscowości. Naciskałem, żeby powidziano mi jak to jest z myciem samochodów na podwórku i dowiedziałem się jednego:

 

zabrania się:

mycia silników i podwozi samochodowych oraz maszyn rolniczych ...

 

Nie ma tam słowa o myciu "nadwozi" pojazdów...

 

teraz poproszę o Wasze argumenty prawne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poproszę podstawę prawną.

Dziś, zupełnie przypadkiem wysępiłem w UM w Piastowie regulamin zachowania porząku w miejscowości. Naciskałem, żeby powidziano mi jak to jest z myciem samochodów na podwórku i dowiedziałem się jednego:

 

zabrania się:

mycia silników i podwozi samochodowych oraz maszyn rolniczych ...

 

Nie ma tam słowa o myciu "nadwozi" pojazdów...

 

teraz poproszę o Wasze argumenty prawne ;)

 

Jeżeli chodzi o mycie pojazdów (nadwozia) sądze że nie ma problemów gdy myje się go samą wodą, natomiast problem może pojawić się w momencie kiedy stosuje się "środki chemiczne np. płyn do mycia". Mimo że nie mam argumentów prawnych, sam byłem świadkiem jak straż miejska karała myjącego samochód na parkingu osiedla mieszkaniowego.

 

Osobiście czasami także myje samochód w takich miejscach i gdyby ktoś mógł udowodnić argumentami prawnymi iż stosowanie płynu do mycia samochodu nie jest karalne to byłoby super :) Abym w razie czego mógł "dochodzić swoich praw" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mylem na podworku i wokol widzialem 2 slady po myciu przez innego sasiada i jeszcze jednego ktory myl rownoczesnie ze mna...nikt slowa nie powiedzial.

fajny patent Prego z tym baniaczkiem wyzej umeszczonym i dajacym wode. swoja droga ile ci wody schodzi na umycie autka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

porządne myjki ciągną nawet z niższych pozycji :)

U mnie na mycie zużywam 40 litrów wody z baniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja mialem już 2 myjki z podstawowej linii Karchera. Teraz mam 3-cią też z Karchera serię 5 i jest zdecydowanie lepsza. Jednak jeżeli ktoś chce zmieścić się np. w 400-450zł to pownienin wybrać Karchera np. K 2,98 M, Boscha Aquataka 110, 115, 120, Black&Decker WB od 1500 - 1700.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności