Skocz do zawartości
Gość Arcy

Odgłos jakby rolki napinacza, ale na zimno.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arcy

Mój Passek ma 20 tys. km przebiegu, więc chyba nie za wiele. Ostatnio przy każdym uruchomieniu silnika, póki się on nie nagrzeje słychać rytmiczne "świerszczenie" (sorki, ale nie umię tego nazwać) pochodzące od ruchu obrotowego. Pasek lub rolka napinacza? - nie wiem. Faktem jest, że moja żona która jest totalnym laikiem samochodowym, też to usłyszała i zwróciła mi uwagę na ten dźwięk. Po rozgrzaniu napędu problem znika.

 

Wiem, że zaraz dostanę rady typu: jedź chłopie do serwisu, ale....

Założyłem wątek pod tytułem Denerwująca niekompetencja serwisu i wiem, że jak pojadę tam rozgrzanym autem to powiedzą mi, żebym zostawił wóz do następnego dnia rano (ostudzenie), celem sprawdzenia usterki, a dalej jak w w/w poście.

Proszę o poradę. Może problem jest błachy i nie warto zawracać sobie nim głowy (czytaj: to normalne przy niskich temperaturach), może problem jest poważny i ktoś się z nim wcześniej spotkał. Nadmieniam, że dźwięk nie jest słyszalny w kabinie pojazdu, ale po otwarciu szyby owszem. Przypomina mi pewne Polonezy, które emitowały podobny dżwięk, choć chyba tam polegało to na na zbyt luźnym napięciu paska klinowego, choć może się mylę.

 

Tak czy owak, będąc uczestnikiem tego forum wiele się tutaj nauczyłem, więc nie wacham się zapytać kolegów o opinię.

Opis auta pojawia się w stopce, ale tak na wszelki wypadek:

B6 Variant 2.0 TFSI 200KM

Pozdrawiam i dzięki za rzeczowe opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i nie wiem co zrobić. Jeśli rozwiazałes problem to napisz co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo i nie wiem co zrobić. Jeśli rozwiazałes problem to napisz co to było.

 

Raczej nie odpisze Ci, nie ma go juz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności