Skocz do zawartości
Gość YaPonczq666

Kodowanie immo w kluczyku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość YaPonczq666

Witam, wlasnie skonczylem szukac i niic nie znalazlem, wiec zadam jak mniemam banalne pytanie. Mianowicie jaka jest procedura kodowania VAG-iem nowego immo w kluczyku. Mam nowy nie programowany dociety juz scyzoryk na 433mhz. Passat z 98r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum chyba nikt tego nie wie zadałem takie pytanie z miesiąc temu i cisza tak że albo nikt nie wie albo nie chce się podzielić szczegółową instrukcją tak że albo metodą prób i błędów albo serwis i wydanie około 100 do 150 PLN za zakodowanie ja mam nawet pin 4 cyfrowy ale nie skusze się na metody różnego rodzaju prób :) znalazłem kiedyś instrukcje ale w jęz angielskim ale że go nie umie to KUPA;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kodowania nowego klucz w immo potrzebny jest PIN. bez niego ani rusz. a jakim VAG-iem chcesz kodować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG-COM Release 311-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się mylić ale wydaje mi sie że 311 tego nie zrobisz. Ja to robiłem 704 i poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli możesz to opisz mi jak to robiłeś ty tym vag-iem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że nikt nie chce powiedzieć jak zakodować nie koniecznie wynika z tego że nie chce zdradzić "tajemnicy" a raczej z tego że kodowanie robi się raz i koniec, zapomina sie i już. To nie jest tak jak ze sprawdzeniem błędów że na pamięć się zna.

Ja to robiłem jakieś pół roku temu i już nie bardzo pamiętam. Jak zakodować dowiedziałem się na tym forum, trzeba tylko poszukać. Skoro nie znalazłeś znaczyć może że nie szukałeś tylko czekasz na pomoc. Ale co tam, u mnie było jakoś tak.

Instruments>Immo>logowanie PIN>wpisujesz nową liczbę wszystkich kluczy>ok>i masz 7 sek. na zakodowanie klucza. czyli każdy klucz wkładasz do stacyjki przekręcasz (nie odpalasz auta) i czekasz aż immo zgaśnie> wyciągasz i następny. Jest jeszcze coś, już nie pamiętam co żeby zakończyć procedurę kodowania.

Tak jak już wcześniej pisałem robiłem to pół roku temu więc wybacz nie pamiętam dokładnie. Generalnie jest tak że jak immo nie zgaśnie , zacznie mrugać znaczy że zły transponder.

Szukaj dokładnie w przyklejonych tematach, gdzieś powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest na tym forum instrukcja kodowania imo kiedyś czytałem taki post i pamiętam jeszcze że PIN poprzedzasz cyfrą 0 więc poszperaj jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem i nie znalazłem jak ktoś ma link do tego tematu to niech wklei ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArturG

PROCEDURA ADAPTACJI KLUCZYKÓW DLA SAMOCHODU VW

 

 

Każdy nowy kluczyk służący do zapalania samochodu posiadającego immobilizer musi przejść procedurę adaptacji, czyli zarejestrowania w sterowniku immobilizera. Również w przypadku wymiany sterownika immobilizera niezbędnym jest przeprowadzenie tej procedury dla wszystkich kluczyków.

 

 

Procedura adaptacji kluczyków:

wkładamy prawidłowy kluczyk do stacyjki (taki, którym można uruchomić silnik) i włączamy zapłon,

w programie wybieramy opcję [immobilizer],

jeśli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników, więc należy wybrać opcję [Liczniki (inspekcje)],

następnie z opcji wybieramy [Logowanie],

jako kod wpisujemy numer zaczynający się od 0 i następnych 4 cyfr, które znajdują się na blaszce dołączonej do kluczyków. Jeśli te 4 cyfry nie są dostępne można posłużyć się numerem identyfikacyjnym sterownika (u dołu ekranu programu DeltaScan) i za jego pomocą wpisać brakujące 4 cyfry potrzebne do procedury logowania.

po przyjęciu kodu w procedurze logowania, wybieramy opcję [Adaptacje],

podajemy 21 jako numer kanału adaptacji i wciskamy przycisk {Przejdź do kanału},

w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się cyfra określająca ilość kluczyków obecnie obsługiwanych przez sterownik,

chcąc zmienić tą wartość, w polu Nowa wartość adaptacji wpisujemy cyfrę oznaczającą ilość wszystkich kluczyków (ale nie więcej niż 8), którymi będziemy mogli uruchomić samochód,

sprawdzamy poprawność wpisanej wartości przez wciśnięcie przycisku {Test wartości},

jeśli po przeprowadzeniu testu, w polu Aktualna wartość adaptacji pojawi się nowa wartość, oznacza to, że wartość jest poprawna i można ją na stałe zapisać w pamięci sterownika - przycisk {Zapis wartości},

po zapisaniu nowej wartości w pamięci sterownika, kluczyk który znajduje się w stacyjce został już zarejestrowany w sterowniku,

następnie należy wyłączyć zapłon i zmienić kluczyk na następny, który ma być zarejestrowany w sterowniku,

kluczyk można wymienić na następny dopiero wtedy gdy lampka kontrolna immobilizera zgaśnie,

należy umieścić po kolei wszystkie kluczyki, które mają być zarejestrowane w sterowniku. Jest na to przewidziany czas 30 s. liczony tylko wtedy gdy jest włączony zapłon.

Przyciskiem {Wyjdź} kończymy komunikację ze sterownikiem.

Uwagi.

procedura adaptacji kluczyków może być automatycznie przerwana gdy:

przekroczony zostanie czas 30 s.

zostanie osiągnięta ilość kluczyków wprowadzona w kanale 21 adaptacji,

do stacyjki zostanie włożony ten sam kluczyk dwukrotnie,

na zakończenie procedury adaptacji kluczyków należy sprawdzić, czy w pamięci sterownika nie zostały zarejestrowane kody błędów - opcja [Odczyt kodów błędów].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :):):):):D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kluczyk,docialem grot i teraz chce zaprogramowac immo i nie moge tego zrobic na moich programach.Mam kod immo ale jak chce zmienic liczbe kluczykow w adaptacji to wyskakuje mi ze funkcja niedozwolona.Interfejs od Yasska za 100 zl.Mam nadzieje ze to tylko kwestia odpowiedniego programu a nie kabla.

Prosze o wszelka pomoc w tym temacie na PW lub [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Pisalem o tym jak sie kodyje imo,wystarczy poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna sensacyjna informacja jak sie koduje..........Tylko chodzi o to ze nie wiem dlaczego nie moge zakodowac moimi programami i nie wiem czy wina lezy w kablu czy w wersji Vag-a......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem dopasować nowy kluczyk (dla żony) znam swój PIN, znam procedurę, mam HEX'a, mam też Tacho 2.2. Niestety żadnym z tych kabli nie moge sie połączyć z immo i licznikiem, choć wczesniej robiłem to HEX'em i poszło bez problemu.

Mam wrażenie że mam zablokowany dostęp do licznika.

Czy ktoś juz sie z tym spodkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe.

Zaraz po kupnie auta speawdziłem jego histroie w bazie danych i o dziwo przebieg był oryginakny. Korekty przebiegu nie robiłem, za to dodawałem nowy kluczyk.

Dlaczego teraz nie moge sie połączyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam kodu imo bo nie dostałem przy zakupie auta.

Teraz zakładam sobie alarm nowy i gość powiedział mi że może mi dać scyzoryk tylko muszę sobie dorobić gdzieś grot.

byłem u gościa co dorabia ale włożył mój kluczyk w jakieś magiczne urządzenie i mówi że nie może odczytać imo:(

Noszę się z zakupem kabla i znalazłem tą magiczną instrukcję jaka jest tu:) Napisane jest w niej że nie muszę mieć tego kodu bo można użyć jakiegoś tam innego.

Pytanie moje dotyczy tego czy jak pójdę dorobić kluczyk i on mi założy taki z immo to czy są różne immo?! Czy będzie pasował każdy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego słuzy VAG TACHO zeby zczytac immo i wgrac na drugi ale z b5 FL do zwyego b5 nie bedzie raczej pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności