Skocz do zawartości
Gość Dyrektor

naprawa fachowca -pomoc pilnie potrzebna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dyrektor

Witam

Miałem problem z gazem- autko paliło 18l w trasie. Instalacja II gen. Ponieważ ja byłem w pracy posłałem ojca do serwisu a tam fachowiec podłączył analizator spalin po czym wymontował silnik krokowy i w jego miejsce wkręcił śrubę. Za tę przyjemność skosił 40zł. I teraz moje pytanie: Czy opłaca się naprawiać silniczek czy lepiej zostawić na śrubie. Bo nie wiem czy mam tak jeździć czy jechać do kolesia i tą śrubę wepchnąc mu w gardło.

Według mnie skoro był tam silniczek to chyba był on potrzebny i śruba tego nie załatwi a fachowiec poszedł na łatwiznę

Proszę o szybką pomoc bo w sobotę wybieram się w długą trasę i niechciałbym niespodzianek w trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz183

Jeśli chodzi o różnicę między silniczkiem a śrubą to jest ona taka: silniczek płynnie dawkuje gaz do kolektora a śruba jest ustawiona na średnie zasilanie gazem. Generalnie spalanie w moim przypadku (miałem omegę A 2.0 z gazem) po przerobieniu na silniczek palił mi o 1 do 2 litrów mniej. A jeśli chodzi o cenę takiego silniczka to nie jest on zbyt drogi. Nie pamiętam już ile ja za niego płaciłem ale jeśli będziesz chcial to moge się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Dzięki ale mnie głównie chodzi o to czy fachowiec dobrze zrobił że zamiast silniczka zamontował śrubę nic o tym nie mówiąc. Jak już pisałem wydaje mi się że powinien skonsultować się z klientem a nie robić coś takiego na własną rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit
wydaje mi się że powinien skonsultować się z klientem a nie robić coś takiego na własną rękę

Tak nakazywałaby przyzwoitość i uczciwość, sam jestem zwolennikiem twierdzenia że jeśli coś znalazło swoje miejsce przy silniku to czemuś to służy i bez przyczyny tam nie jest :610: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

więc nikt nie wie czy powinienem jechać do gazownika i go zbluzgać czy zostawić tak jak jest?????

Plizzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulooo

Jedź i go zbluzgaj :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz183

NO jeśli chodzi o moje zdanie to nie powinien tego robić bez Twojej zgody. Lepiej jedź i "wyjaśnij sprawę" :) Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

Gdy pojechałem do innego fachowca okazało się że padła sonda lambda. Zgarnąłem silnik krokowy od kolesia zbluzgałem go i jutro wymieniam sondę a potem do kolesia na regulacje i mam nadzieje po problemie.

Jak to sie mówi: umiesz liczyć licz na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może poprostu gość nie mógł sie podłaczyć pod twój komp gazowy z nie wiadomych nam przyczyn i poszedł na łatwizne stosując register. : ale nie tedy droga zapłaciłeś za elektronike to niech będzie i reguluje dawką gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

Problem został rozwiązany. Po zamontowaniu nowej sondy i podjechaniu na warsztat okazało się że uszkodzony jest też komputer od gazu. Wywaliłem śrubę i odpiąłem komputer i zamontowałem blosa. Jestem bardzo zadowolony z wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Silnik masz taki jak u mnie.Ile spala Ci na blosiku :622: gazu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

Pali mi około 10l. gazu w cyklu mieszanym. To chyba dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Pali mi około 10l. gazu w cyklu mieszanym. To chyba dobry wynik
Bardzo dobry :622: W mieszanym jakies 11.5 l/100km,czyli wiecej ale...i tak jestem zadowolony i my wiemy o co chodzi :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności