Skocz do zawartości
Gość shel

Zawieszenie przód B5 i B5FL - różnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shel

Witam, jak w temacie, czy są różnice między tymi zawieszeniami, jeżeli tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie ma żadnych, jeden wahacz wygląda tylko troszkę inaczej ale pasuje tak samo (z tego co pamiętam)

 

temat był jakiś czas temu poruszany na forum i został dokładnie opisany

 

więc polecam wyszukiwarkę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shel

Właśnie tego nie mogę się doszukać na forum, mój kolega posiada Passat B5FL 2001, 1.9TDI i chciałby zamówić komplet wahaczy z Allegro i po wyglądzie wynika, że są takie same do B5 i do B5FL, bo z opisów wynika różnie i dlatego nie jestem pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że po 99 roku zmienili materiały w tych wahaczach, kiedyś czytałem w brukowcu auto świat i motor....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie w pasku po lifcie ktores ze sfozni byly inne bo te z przed liftu byly bardzo slabe i zawieszenie lecialo za szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wszystko takie same tylko producent się zmienił. Głebsza zmiana nastąpiła od 01.2003 gdzię zmieniono przedni dolny wahacz ale na oko jest taki sam ale posługując sie suwmiarką zauwazymy róznice. Co ciekawe w Audi A4 taką zmianę wporwadzono już w 2001 roku. Róznica nie jest taka poważna i polega tym, że wprowadzono aluminiową zwrotnice gdzie wchodzi wahacz przedni dolny z trzpieniem gałki grubości 16mm a nie jak sprzed modernizacji trzpień 22mm.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shel

Czyli mozna spokojnie wsadzi do paska 2001r ten starszy tym - niby minimalnie różniące się wymiary, pytane tylko czy to ma wpływ na prowadzenie się auta i zbierzność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kolego, poczytaj ze zrozumieniem. Z modeli 3B na 3BG nastapiła tylko zmiana producenta i zastosowanych materiałów do produkcji wahaczy. Firma Lemforder z grupy ZF-Trading, która została wybrana jako producent tych elementów przez grupę VAG, zmodernizowała zawieszenia tylko pod względem materiałowym tym samym zwiększając wytrzymałość elementów zawieszenia. Zmiana konstrukcyjna nastapiła od 01.2003 stosowany był nieco inny wahacz przedni dolny. Zmiany były jednak bardziej kosmetyczne niż konstrukcyjne.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z zwrotnicami ja potrzebuje nowa i mam okazje waziasc z 2002 a moj pasek to 99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam i nie mogę nigdzie znalezc jakie sprężyny założyć do mojego passata kombi 2002 rok na allegro są jakies niby HD wzmacniane ale nie wiem czy watro sa tez z paskami:

1zielony i 3 brązowe

1zielony i 2 brązowe

1niebieski i 1 zielony

1brązowy i 3 niebieskie

które są najtwardsze w pasku siedzi mi tył jak 120 kg włożyłem do bagażnika to koło chowa się pod błotnik jak pełny bak to przerwa na dwa palce tylko, a jak prawie pusty to i tak mniejszy odstęp niż z przodu mam nowe 4 amorki przód nowe zawieszenie myślę że może ktoś sprężyny od sedana wsadził albo są wyrobione jak z tyłu ludzie jadą to mówią że im się niedobrze robi bo buja

 

A może wiecie gdzie kupić podkładki kiedyś widziałem podkładki pod sprężyny na allegro ale teraz nie mogę ich odszukać Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez artur86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności