Skocz do zawartości
ChangHemp

drżacy wklad lampy

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim pasacie 2001 rok w lampie soczewkowej drży plastik ( wklad trzymajacy soczewkę ) podczas pracy silnika co z tym zrobic ? czy trzeba wyciagać lampe i jak sie ja rozbiera ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Mialem tak samo po wizycie w stacji kontroli pojazdow, chcialem ustawic swiatla tak zeby nie razily jadacych z naprzeciwka. Gosc zabral sie za regulacje, zaczal krecic i ustawil prawe. Kiedy dlubal przy lewym (krecil a linia swiatla pozostawala w miejscu), cos nagle jakby strzelilo:confused:, i ten wlasnie plastik o ktorym piszesz zostal calkiem luzny - reka moglem przestawiac kat padania swiatla. Diagnosta rozlozyl rece i powiedzial ze nie wie co sie stalo, i ze nic na to nie poradzi (polecil znajomego mechanika:592:). Okazalo sie ze plastik ten wyskoczyl z mocowan (od tego plastiku odchodza dwa "grzybki" ktore wskakuja w mocowanie do calej obudowy lampy). Wydaje mi sie ze podczas regulacji trzeba przekrecac naprzemian dwie srubki, zeby tego uniknac.

 

Jezeli u ciebie stalo sie podobnie to musisz najlepiej zdemontowac cala lampe (zderzak niestety trzeba zdjac), i postarac sie ponownie wetknac mocowania - mi udalo sie bez rozbierania lampy przez otwory do wymieniania zarowek. naczej trzeba sciagac metalowe spinki dookola "szkla" lapmy i delikatnie starac sie oderwac "szklo" od obudowy. Po zrobieniu musialbys pojechac kreske silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje mi sie tak z lewa lampa ( siedzac za kierownica ) jest tam do niej dostęp postaram sie cos tam pokombinowac jutro a nóz faktycznie zeskoczylo tylko i obejdzie sie bez sciagania zderzaka ;) pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zeskoczyło to masz tam za duży luz i wystarczy wyciągnąć silniczek regulacji i na "grzybek" nakleić jedną warstwę taśmy izolacyjnej lub podobnej tak,żeby ciaśniej "grzybek" siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności