Skocz do zawartości
Gość starykot

notorycznie psujący się rozrusznik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość starykot

Witam,

 

Wiosną tego roku kupiłem sobie Paska B5 1.8T 97 rok. Autko w bardzo ładnym stanie i wlasciwie od kupienia nie wymagało żandych napraw. jednak ostatnio stala sie rzecz dziwna. Zajechałem pod dom, a kiedy za chwile chciałem ponownie odpalic silnik usłyszałem ciszę. POdejżewałem różne rzeczzy od immobilisera począwszy, odłączałem kleme żeby zresetowac komputer ale nic. Zaholowałem auto to elektryka i okazało że kompletnie zmielił sie rozrusznik. plastikowe (teflonowe) elementy przekladni satelitarnej stopiły sie i zdeformowały, szczotkotrzymacz zamienil sie w garstkę śmieci, a bendix zapiejkł się na sztywno.

Podejżenie w końcu padło na Bendix, ze się zaciął i zamiast się cofnąl spowodowal że rozrusznik poztstał sprzęgniety z silnikiem w czasie jazdy. Choć wydało mi się to mało prawdopodobne, bo przeciez chyba slyszal bym że rozrusznik wyje, kupiłem takie wyjasnienie. Za bebechy i robocizne zapłaciłem bagatela 350 zł. Bolało, ale co począć. Problem zrobił się dopiero wtedy kiedy po tygodniu sprawa się powtórzyła.

Zaciągnalem go do tego samego elektryka z reklamacja. Ponownie szczotkotrzymacz zamienił się w kawałek krzywej blachy. Podejżenie padło na kostke od stacyjki, ze nie odbija i powoduje załączenie rozrusznika w czasie jazdy.

Kupiłem kostke i wymieniłem. 2 tygodnie jexdzilem bez problemów. Wczoraj znowu, wyjechałem za bramę zgasiłem silnik żeby wysiąść i ją zamknąc i już nie odpaliłem. Dzis u elektryka diagnoza taka sama. szczotki zamienily sie w proszek.

 

Co to jest za cholera?!? już mi ręce opadają. Przecież tam nic nie ma juz po drodze. W passacie nie ma nawet przekaĽnika na rozrusznik. Prąd idzie prosto ze stacyjki na automat. podejżewam jeszcze automat, ale wszystko to jakieś dziwne.

 

Dodam że za kazdym razem kiedy sie to działo wyświetlacz klimatronika przez 30 sekund po przekręceniu stacyjki miga wszyskim co ma, a potem nie działa klilma. Pytanie czy tak komunikuje zwarcie w instalacji, czy to nei ma związku, czy co? ja już kompletnie zgłupiałem. Byłem się podłączyć pod komputer w międzyczasie, ale ponieważ mam założoną tanią instalację gazową, to silnik za kazdym przełączeniem na gaz zglasza błąd wtrysków (nic dziwnego w końcu cos mu je odłączylo) a wiec w natłoku błędów z wtrysków trudno było coś znaleĽć. Poza tym klima zgłosiła tylko że zablokowały sie klapy (cokolwiek to znaczy)

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówke.

 

Kot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie jak padła mi kostka stacyjki to nie było świateł kierunków itd wiec kostka stacyjki nie blokuje sie ! Po za tym w passacie nie ma czegoś takiego zę blokuje sie na zapłonie bo jak tylko zapłon sie uda to jak sie zablokuje w tym miejscu to ona nie chodzi na zapłonie tylko nie ma wiekszości urzadzeń elektrycznych... tak jak było u mnie... o dziwo miałem ten sam problem z klima jak padła mi kostka stacyjki... dziwne to zrob nowe nastawy wszystkich przesłon klimy i bedzie chodzić dalej :) ew. poczytaj na forum był o tym temat jak zrobić samemu test klimy napisz jakie ci wywaliło błedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Kup jakas uzywke,zamontuj i bedziesz widzial czy to wina instalacji czy samego rozrusznika!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po i w trakcie odpalenia auta slychac dziwny blaszany, metaliczny i pusty dzwiek dośc głośny jakby cos miało sie zaraz rozleciec... czy to może byc rozrusznik??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być.Taki dźwięk czasami świadczy o zużyciu się sprzęgiełka-bendiksu towarzyszy temu specyficzny świst:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja miałem podobna usterke i wystarczyło bendiks wymienic ten przy rozruszniku.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowie troche temat!Czy to jest taki piska cos podobnego do pisku pasków ??? ostatnio cos sie wlasnie zaczelo takiego odzywac po dłuższym postoju auta! Na poczatku mysłalem ze to paski wiec chwila moment wymieniłem wsiadam odpalam a tu to samo... a wiec czy taki dzwiek

wydaje bendix?:/

dzieki z gory za pomoc

Edytowane przez Wasz3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektromagnes do wymiany miałem to samo.Kupiłem używany rozrusznik ale przełożyłem stary elektromagnes i powtórka z rozrywki szczotki pomieliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszeczkę się temat przedawnił ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem, który założył kolega prawdopodobnie był związany z tym, że miał zwarcie z pompą od klimy, która znajduje się zazwyczaj przy samym rozruszniku... dlatego też w momencie kiedy załączała mu się klima przy starcie i rozrusznik jednocześnie były przepięcia...

 

Poza tym, nie widzę sensu naprawiania uszkodzonego rozrusznika, chyba, że uszkodzeniu uległy tylko szczotki a komutator jest w pięknym stanie, w przeciwnym razie zwykła regeneracja jest tymczasowym efektem, który bardziej wkurzy niż pomoże.

 

Ja osobiście miałem rozrusznik BOSCHA, który rozsypał się w drobny mak, szczotki w pył i pogięte okładziny komutatora. Efekt był taki, że kręcił, ale niewystarczająco, aby silnik od razu odpalał... kiedyś w końcu zdechł i tyle.

Założyłem mocniejszy 1,8kW który pięknie kręci - minus jest taki, że był cholernie trudny do wpasowania i głośniej pracuje... ale moc ma taką, że nieboszczyka odpali. Wszystkim, którzy mają w planie mocno ingerować w regenerację rozrusznika - odradzam, bo to zbędny wydatek.

A przede wszystkim należy pamiętać, że rozrusznik nie jest przystosowany do pracy długotrwałej, dlatego trzeba go oszczędzać i nie kręcić nim godzinę:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności