Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość clayron

Miałem to samo, rozebrałem skrzynie i okazało się że to sprężynka podtrzymująca widełki wstecznego pękła - wtedy koło zębate wstecznego jest luźne i chroboli o jedynkę. Na 99% macie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekMarecky

Dzieki za szybka odpowiedz, jeszcze zapytam ile czasu Ci zajeła naprawa? I może ktoś się orientuje ile za to by wziął mechanik,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Hej, sorki za odkop ale rozwiazałem u siebie problem biegow :D

Nie dawno padł mi wybierak w skrzyni, uzywany kosztował 100zł,przy okazji uzupełniono olej w skrzynce i wyregulowano biegi i problem sie zakonczył.

Moze ktos ma cos podobnego to mała porada to bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić wrzucam jedynkę i podczas jazdy ma chrobot i czasami wyskakuje mi jedynka na innych biegach ok co to możne być

 

czy dodanie ceramizera załatwi sprawę http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=437077238

 

Dzisiaj zauważyłem że jak jadę na zimnym silniku to wszystko jest ok dopiero jak przejadę kawałek po rozgrzaniu się silnika jak wbiję jedynke zaczyna coś chrobotać podczas jazdy ale tylko na pierwszym biegu

 

Czy miał ktoś taki obiawy i jak sobie z tym poradził

Edytowane przez bastek39
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się pod łącze do tematu tylko mój problem jest inny....chodzi o to że nic nie chrobocze tylko jak jadę na jedynce z górki to mi wyskoczy a jak pod górkę albo na prostym bądz pod mniejsza górkę to chodzi idealnie o co chodzi może poduszka?prosze o porade

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem ze skrzynią biegów - chrobocze podczas ruszania na jedynce, czasami też słychać na drugim biegu ale tylko przy dużym obciążeniu. Byłem przekonany że pękła ta sprężynka od widełek wstecznego, jednak jest ona na swoim miejscu cała i zdrowa. Chrobotanie słychać nawet jak próbuję ruszyć na zaciągniętym ręczym, czyli odpadają przeguby.

Co może być przyczyną tego chrobotania?

Autko ma przejechane 289 tys. km.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie.....zaczynajcie zawsze każdy taki problem rozwiązywać od najprostszych rzeczy.....w tym wypadku wymiana oleju.....ja zalałem półsyntetykiem i pracuje jak ta lala a miałem faktyczny problem bo 3-ci bieg to u mnie była loteria a teraz bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety wymiana oleju nie pomogła, zalałem zalecanym olejem, czyli pełen syntetyk 75w90. Kosztował mnie po 40zł za litr. Ma ktoś jakiś inny pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ma tu rozwiązania, ale nie tylko Ty masz ten problem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29093

można jeździć, nic się nie rozpadnie

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31752

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Minęło 15 mieięcy kiedy założyłem ten wątek,w nadziei że znajdę rozwiązanie problemu.Dzisiaj właśnie to nastąpiło.Nie chrobocze,nie wyskakuje 1 bieg.A diabeł tkwił we właściwym wyregulowaniu stalowej linki wybieraka.Parę dni temu pękła owa i byłem zmuszony ja wymienić.Mechanior prócz wymiany właściwie wyregulował co trzeba.Lewarek nie lata jak żyd po pustym sklepie,biegi wchodzą jak trzeba,nie ma chrobotania.Nie twierdzę że we wszystkich przypadkach będzie to antidotum na problem,ale spróbować warto,zwłaszcza że nic to nie kosztuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie z czystej ciekawości odnośnie passata b5 fl 2001 r awx podczas zgaszonego silnika i zmieniania biegów słychać takie tykanie, tarcie i nie wiem czy tak to powinno być? bo np w peugocie 307 tego nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale we władimircu t25 słychać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności