Skocz do zawartości
Gość pazder

ZAMIENIONY KOMPUTER W B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pazder

Witam Wszystkich

Mam kumpla, który kupił teraz passka B5 98 r. I pojechał go sprawdzic, w warsztaCIE podpieli go pod komputer i pokazało że ma dużo więcej przejechane niż ma na liczniku.Na liczniku ma 154 tyś, a na komp.wyszło że ma przejechane 398 tyś.Człowiek z warsztatu był w szoku, bo wyglad samochodu jego stan techniczny i wizualny nie odzwierciedlały tak dużego przebiegu.Kerownica nic a nic nie przetarta, silnik chodził równo i cicho, ogólnie cały silnik nie wygladal na taki przebieg.kumpel jak go kupował to dowiedział sie ze był przodem puknięty.Fachman z warsztatu mówi że jak był walniety przodem i był walniety komputer to zakladali od innego passata i wtedy przebieg sie niezgadzał z tym co jest na liczniku. Ale czy to możliwe że komputer mógł byc zamieniony i dane stanu licznikia są inne ??????? Prosze o pomoc ?????? :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest możliwa taka zamiana. Przecież tak się robi w serwisach przy wymianie uszkodzonego kompa. Robi się procedurę adaptacji-dopasowania i wszystko hula.

Ciekawe, czy VIN się zgadza?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

czyli jest mozliwy inny stan licznika w kompie i na liczniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIN - Też o tym pomyślałem

Ale mnie zastanawia kto był poprzednim właścicielem.

natrzaskać 400 stówy - to chyba same trasy

 

Mnie to się wydaję że ktoś szafę cofnął na stole i po zabawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jest mozliwy inny stan licznika w kompie i na liczniku??
jak najbardziej mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji spytam... Możliwa jest zamiana kompa silnika ze sterownikiem zaszytym w kostce na taki który ma flash na pokładzie?

Łatwiej zmiany robić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

60% pseudo cofaczy robi tylko stan w liczniku przy pomocy interfejsików pod laptopkiem. Co innego takie komputery do korygowania liczników, które wyglądają jak profi diagnozery. Tym cofa sie za jednym razem w kompie i w liczniku. Wtedy nikt o niczym nigdy sie nie dowie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamianie wypadałoby sprawdzić i porównać VINy, by upewnić się, co do legalności zamiany, bo okazać się może, że ten nowowstawiony charakteryzuje się VINem mającym mało wspólnego z legalnym pochodzeniem.

Sam VIN również można zmienić, bo jest on zapisany w jednej pamięci razem z przebiegiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

a czy nr VIN jest gdzieś zapisany na obudowie kompa?? Czy mozna go tylko odczytac po podlaczeniu pod VAG ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer VIN zapisany jest :

-w karcie pojazdu

-w dowodzie rejestracyjnym

-na karoserii

I one MUSZĄ się zgadzać. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

Bo on na obudowie kompa mam dwa kody:

1. 038 906 018 AS

2. BOO 712 110 012

CZY COŚ WAM MÓWIA TE KODY? Czy one cos oznaczają ?/

Bo jego VIN na tablice znamionowej to WVWZZZ3BZXE329165.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

dzięki JAFO, teraz już wszystko wiem i przekaze mu te info? i zobaczymy czy potwierdzi sie w serwisie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekb5

Mam pytanie odnośnie cofania kilometrów.

Mój passat ma przejechane-170tyś.Gdy kupowałem go od handlaża ciągnołem go za język żeby powiedział mi ile cofnoł. Gdy sam wspomniałem coś ok.300tyś. to się jąkał---Podłaczałem auto pod komputer to wykazało 4km różnicy.Handlaż był cwany przekręcił liczniki i centralny kom.---Czy ktoś wie jak dokładnie sprawdzići ilość przejechanych kilometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to trywialne pytaie ale jak odczytac z kompa przebieg??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności