Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

+/- 750 zł... - za głośniki, dystanse, wygłuszenie, wyprowadzenie porządne dwóch kabli zasilających do bagażnika oraz zgranie tego wszystkiego :) Drogo czy za tanio? :luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie normalna cena. Jak dobrze rozumiem wzmacniacz nie jest wliczony w cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ;) Wzmak zostaje, zasilałem nim suba w bagaju, ale przeznaczę go na zasilenie przodu ;) ma podbno 2x80w, a głośniki 2x90 ;) ale powinno starczyć moim skromnym zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - pełnego wytłumienia nie będzie. Gość mi po prostu powiedział, że zniweluje mi rezonans w drzwiach ( o ile nie przekręciłem jego słów). Dolicza do tego dystanse i cene za montaż. Kable będą moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na to nie poszedł. Pełne wytłumienie to pełne wytłumienie. Tym bardziej że drzwi w B5 są naprawdę przyjazne jeśli chodzi o zabawy z car audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wszystko można elegancko wygłuszyć i cieszyć się lepszą jakością dźwięku przy niewielkim nakładzie pracy i niskich kosztach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jestem po montażu. Efekt...hmm zaje.... fajny:jupi Nawet 16stki pod wzmakiem mogą dać fajny basik w autku. Wszystko wyszło 850zł, ponieważ musiałem jeszcze radio naprawić... Fajnie brzmi muzyka typu komercja z eski, elektroniczna, disco polo, ale rap to już nie bardzo... Brak basu. Ale skrzynia i dobry wzmak już niebawem :devil PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ma ktos glosniki jbl cs6c albo jakies inne z jbl podlaczone pod ori radio ??jak to gra i jak sie sprawuja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod samym radiem najlepiej brzmią oryginalne głośniki. A z pewnych moich bardzo rzetelnych źródeł pod samym radiem bardzo dobrze spisuje się Excursion SX-6C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się poradzić was czy zestaw jaki wybrałem nada się :)"KENWOOD KFC-E1065" i "BASOWE KENWOOD KFC-E175"x2 oczywiście jak by ktoś zaproponował by mi coś lepszego bądź sprawdzonego byłbym bardzo wdzięczny :) i to wszystko w pasacie b4 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam pytanie jakie głośniki wybrać bo mam w planach polepszyć troszkę audio ale nie wiem za co się złapać. Nie chodzi o to żeby to było nie wiadomo co ale żeby to grało przyzwocie czyli wygłuszenie przodu, zmiana głośników i jakiś sub z tyłu.

 

Głośnik na przód to myślałem nad jakimiś Hertzami albo Helixami. Ale proszę jeszcze o opinie. Z subów coś sam wybiorę a jeśli chodzi o wzmacniacz to mam myśl ale nie wiem która lepsza. Jeden to dwukanałowy do którego będą podłączone dwa głośniki przednie i sub poprzez jeden kanał + a drugi -. Druga opcja to 4 kanałowy i wszystko osobno.

I kolejne pytanie ile mniej więcej mat idzie na wygłuszenie obojga drzwi przednich. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RUTKA w których miejscach masz w tej chwili głośniki w aucie?

 

rebeliant ten pomysł z 2 kanałówką jest bez sensu. I ogólnie nie wykonalny. W jaki sposób chciałbyś filtować pasmo dla suba i przednich głośników. Jak filtry we wzmacniaczu są zawsze na parę kanałów stereo? Z radia tego też nie zrealizujesz. I do tego dochodzi kwestia tego że będziesz miał dźwięk monofoniczny.

Hertze czy Helixy są całkiem spoko. Na poprzednich stronach wymieniałem więcej marek dobrego sprzętu.

Na 2 drzwi trzeba liczyć nieco ponad 2 metry kwadratowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki budżet na głośniki?

a co do wzmaków to trochę nie tak kolego... albo 4-kanałówka która zasila pront +sub w mostku albo 2 szt 2-kanałówek oddzielnie na suba i zestaw przedni.

Mi wyszło 2,5mb (rolka szer 50cm) maty na wygłuzenie drzwi przednich (wewnatrz+alu blacha pod tapicerką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w drzwiach z przodu(165/160mm) i na podszybiu (100mm) no i na tył szukam jeszcze tapicerek :) jestem ciekaw czy jak by wymienił tylko z przodu te 4 głośniki i zamontował jakąś w bagażniku tube/subufer czy by było lepiej czy nie koniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup normalny zestaw odseparowany. Daj niskotonowy w drzwi, oczywiście w dystansie z MDF'u. A wysokotonowy w miejsce tych 10cm. Na tył nic nie pakuj.

 

P.S Oczywiście prócz subwoofera.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na tył ? to do drzwi i bagażnika ?,to te co wcześniej znalazłem głośniki na 10cm to są dobre a teraz mam poszukać do drzwi ? coś już przeglądałem i coś takiego rzuciło w oczy :) "Autotek A6.2CS ","PowerBass S-65T" o to chodzi ? i dziękuje ci Przemysławie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden zestaw odseparowany czyli osobno gwizdek i osobno woofer. Woofer w wygłuszone drzwi, a gwizdek w podszybie. Do bagażnika subwoofer i heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na te glosniki od excursion sx-6c ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, dobrze grający pod radiem zestaw. Będzie Pan zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z niewielu zastawów który potrafi zagrać pod samym radiem. Chodź pod wzmacniaczem znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności