Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

quote_icon.png Zamieszczone przez Siwy86 viewpost-right.png

lubię gdy gwizdki świdrują głowę a woofery szaleją jakby chciały wyskoczyć Nie znam się na CA.

 

to nie ma nic wspólnego z CA

 

 

 

Rozumiem. W takim razie czy któryś z zestawów który napisałem w pierwszym poście spełni moje oczekiwania? Może napisałem z tym "świdrowaniem gwizdków" przesadnie ale zależy mi na "głośności"zestawu oraz poniekąd na jakości.

Edytowane przez Siwy86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko na głośności to żaden z wymienionych przez ciebie. Słuchałeś kiedyś porządnie zrobionego audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko na głośności to żaden z wymienionych przez ciebie. Słuchałeś kiedyś porządnie zrobionego audio?

 

Niestety nie. Jak wcześniej napisałem że miałem okazję słuchać maximo 6.2 na niewygłuszonych drzwiach i bez wzmacniacza- efekt był bardzo średni tzn więcej trzeszczało niż grało a jak chciałem dać głośniej to głośniki zaczynały charczeć. A co do zestawu tempo 6. to słuchałem muzyki poważnej- klasycznej i przyznam szczerze ,że mnie nie urzekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wcześniej napisałem że miałem okazję słuchać maximo 6.2 na niewygłuszonych drzwiach i bez wzmacniacza- efekt był bardzo średni tzn więcej trzeszczało niż grało a jak chciałem dać głośniej to głośniki zaczynały charczeć.
Tak prawdę mówiąc, to słuchałeś odtwarzacza (jednostki generującej sygnał na głośniki) i to właśnie on był powodem kiepskiej jakości dźwięku, nie głośniki.

Wiele razy było już napisane - nawet standardowe/fabryczne głośniki potrafią ładnie zagrać. Jeden warunek - dobra jednostka centralna(tzw. radio). W aucie mam Becker Indianapolis i uwierz mi, że niektórzy szukają subwoofera, którego nie posiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak prawdę mówiąc, to słuchałeś odtwarzacza (jednostki generującej sygnał na głośniki) i to właśnie on był powodem kiepskiej jakości dźwięku, nie głośniki.

Wiele razy było już napisane - nawet standardowe/fabryczne głośniki potrafią ładnie zagrać. Jeden warunek - dobra jednostka centralna(tzw. radio). W aucie mam Becker Indianapolis i uwierz mi, że niektórzy szukają subwoofera, którego nie posiadam...

 

Tego akurat nie wiedziałem. Dobrze wiedzieć. W związku z tym mam pytanie- czy radio alpine cda/cde będzie odpowiednią jednostką sterującą która będzie generowała dobrej jakości dźwięk Czy może kupić całkowicie coś innego? budżet to +-350zł używka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio radiem. Co nie zmiania faktu że marne 14 wacików z radia nie jest w stanie napędzić często nawet fabrycznych głośników. Ja słuchałem Maximo pociętego aktynie u kolegi marcin_pesel. Moim zdaniem bardzo fajnie grało, kick z tego woofera nawet mnie zaskoczył.

 

Z wniosków które wyciągam z twoich wypowiedzi to pewnie (nie obraź się ale) podniecałbyś się, jak głośno i dobrze gra w moim dostawczaku. Gdzie siedzą głośniki za 350zł. Zamiast wydawać tyle kasy na zestaw głośników, najpierw wygłusz drzwi, kup tańsze głośniki i tę Alpinkę F400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio radiem. Co nie zmiania faktu że marne 14 wacików z radia nie jest w stanie napędzić często nawet fabrycznych głośników. Ja słuchałem Maximo pociętego aktynie u kolegi marcin_pesel. Moim zdaniem bardzo fajnie grało, kick z tego woofera nawet mnie zaskoczył.

 

Z wniosków które wyciągam z twoich wypowiedzi to pewnie (nie obraź się ale) podniecałbyś się, jak głośno i dobrze gra w moim dostawczaku. Gdzie siedzą głośniki za 350zł. Zamiast wydawać tyle kasy na zestaw głośników, najpierw wygłusz drzwi, kup tańsze głośniki i tę Alpinkę F400.

 

Spoko nie będę się obrażał:) Jak już pisałem jestem w temacie CA zielony. Drzwi oczywiście będą wygłuszane. Póki co facet zaproponował mi następujacy zestaw

1. Głosniki przod re audio SR6.5C

2. Subwoofer - RE Audio REX-10S4 Skrzynia Closed MDF 175Rms

3. Wzmak Crunch Gti4170 ( nowy)

za całość chce 1350zł

Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaproponował inny wzmacniacz. Używkę, markowy z wyższej serii. Jaki? Najpierw jaki budżet a potem tylko temacik na strefie car audio. Chłopaki trzymają w szafach często fajne klocki.

 

P.S Czasem bywam bardzo dosadny i bezpośredni, więc przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem przestrzec przez pewną firmą z Łodzi która na allegro sprzedaje w hurtowych ilościach podróbki większości popularnych markowych ale niezbyt drogich głośników.

Dla przykładu tak wygląda "Pioneer" na allegro

http://audiocar.home.pl/FOTO/PIONEER/TS-G173W/PIONEER_TS-G1731W_MDFFABIA_BLACK/PIONEER_TS-G1731W_MDFFABIA_BLACK_02_resize.jpg

http://audiocar.home.pl/FOTO/PIONEER/TS-G173W/PIONEER_TS-G1731W_MDFFABIA_BLACK/PIONEER_TS-G1731W_MDFFABIA_BLACK_03_resize.jpg

I niech ktoś spróbuje znaleźć dokładnie ten model Pioneera na stronie oficjalnej Pioneera, nie ma. Tak samo jak i próba wyszukania tego modelu na google. Był model z podobnym numerem ale nie było z takim samym jak ten sprzedawany. Druga sprawa, na naklejce z tyłu jest "dual-cone" a głośnik jest z pojedynczą membraną. Sprzedawca nawet się nie upiera że to oryginały, twierdzi jedynie że "wszyscy to sprzedają" i tyle. Na allegro mają co najmniej dwa konta więc radze uważać i omijać tą firmę szerokim łukiem bo można się nadziać na Chińczyki za 20zł sprzedawane po 150zł i drożej ale z inną naklejką.

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka to bym brał jakiegoś JBLa. Jakoś mam przekonanie do tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym zaproponował inny wzmacniacz. Używkę, markowy z wyższej serii. Jaki? Najpierw jaki budżet a potem tylko temacik na strefie car audio. Chłopaki trzymają w szafach często fajne klocki.

 

P.S Czasem bywam bardzo dosadny i bezpośredni, więc przepraszam.

 

Też tak myślałem,że tenże wzmacniać będzie lipny. Bedę szukał używki do 400-500zł . najbardziej przypadł mi do gustu ALPINE PDX 4.100 ( wzmacniacz cyfrowy klasy D. Ponoć daje 100 rms na kanał a to już coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audio-system-twister-f4-560-mocne-4-kanaly-hi-end-i5599112136.html

 

 

ten twister to akurat mój , długo go męczyłem u siebie i miło go będę napewno wspominał . Dobre i mocne 4 kanały. w Tej cenie Cięzko o coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. To teraz ja zapytam. Szukam opinii na temat głośników Lanzar Max MX6c. Ktoś miał do czynienia z nimi? I jak najlepiej wygłuszyć tapicerkę? Nakleić maty na blachę na drzwiach czy wykleić tapicerkę od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ten zestaw. Szkoda kasy.

 

Drzwi tłumisz wyklejając poszycie zewnętrzne matami butylowymi, potem zamykasz alu-grodź kleisz kolejną warstwę - potem piankę na grodź albo na tapicerkę albo i tu i tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niedawno pisałem do firmy ile by chcieli za wygłuszanie drzwi i taką dostałem odpowiedź:

Dzień dobry, w Pasacie B5 komora drzwi zamknięta jest blaszaną osłoną więc nie ma potrzeby dużego tłumienia. Można wyłożyć wewnętrzną część poszycia drzwi matami i ewentualnie połatać większe otwory technologiczne w blaszanej osłonie. Jest ona dobrze zamocowana i uszczelniona więc nie rezonuje. Do tłumienia można użyć zestawów SilentCoat (dobry materiał w rozsądnej cenie). Koszt materiału to 60-80zł za drzwi+50zł robocizna/drzwi. Łączny koszt nie powinien przekroczyć 600zł

A dlaczego ten zestaw (lanzar) jest taki zły? Jak patrze to zadko ktory głośnik przenosi pasmo od 45 Hz. Przewaznie wszystko jest powyzej 50 lub 60 Hz. To co w podobnej kwocie będzie lepsze? U Dimension, Crunch? A co powiesz o Powerbass? Hertza słuchałem i nie chcę.

A może AudioSystem MX165de?

Dodam iż nie będzie suba. Chce tak jak wyszło ori z fabryki czyli 8 głośników i wsio.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę taka magia cyfr i pobożne życzenie producenta - podaje cyfry ale nie podaje sposobu pomiaru:) Ale pomijając...

To że może takie pasmo odtworzyć to nie wszystko - pytanie jak on to zrobi - na ile poprawnie w sensie tonalnym.

Zdolność odtworzenia dolnej części pasma to nie tylko zdolność samego głośnika - to też warunki jego pracy, obudowa, wytłumienie, sposób montażu.

Te głośniki jakościowo są po prostu marne. Nawet jak to ma grać pod samym radiem, bez pieca - już w tym wątku pisałem kilka razy - u-Dimension El Comp 6, Excursion SX-6C ew. jak ktoś lubi Maximo + dystanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek pogadamy na spokojnie jutro na spocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach czeka mnie wymiana głośników z przodu. Kupiłem już głośniki z dystansami. Stare głośniki są na nitach. Czytałem już ze trzeba je rozwiercić. Pytanie jak zamocować dystanse? tez na nitach? jak tak to na jakich? Chciałbym już sobie kupić i mieć gotowe do montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności