Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nad tym subem w boczku mógłbym pomyśleć. Albo nad zrobieniem czterech drzwi. Zna ktoś może jakiegoś specjalistę, który się czymś takim zajmuję z mazowieckiego/lubelskiego/świętokrzyskiego?

Ogólnie to na razie orientuję się w cenach i koncepcjach bo jeśli się zdecyduję robić to pewnie najwcześniej okolice wakacji. Na razie niestety środki idą na lakiernika i opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Na Pomorzu to może ja albo Jankus moglibyśmy pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż radia to 5 min, wygłuszanie przodu z montażem głośników to pewnie cały dzień zejdzie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Plus ze 2-3 godziny na ciągnięcie kabli. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie z 1-2 dni? Tak po prostu się orientuję, żeby później wiedzieć czego się spodziewać. Ogólnie to i tak i tak będę musiał się wziąć za głośniki bo chyba powoli zaczynają się kończyć. I albo wsadzi się coś zwykłego, żeby tylko brzęczało albo właśnie coś konkretniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie poszło by to dosyć szybko, bo już trochę w tym grzebię i znam bardzo dobrze B5 od strony audio. Ogólnie jeden dzień powinien starczyć na ogarnięcie wszystkiego. Mam na myśli Pionka z końcówką FD + głośniki + wygłuszenie. W zasadzie kabli nie ruszasz, ale zawsze można pociągnąć nowe kable, jak się chce oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z subem w boczku w bagażniku? Zdaje to jakoś egzamin? Chętnie bym miał subwoofer ale trochę szkoda mi miejsca w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od własnych wymagań i budżetu. Dobry woofer naprawdę zrobi co trzeba o ile ktoś umie żyć bez basu z suba.

Gdybym miał wybierać między przeciętnym zestawem na przód + przeciętny sub a dobry sam przód to wolę wszystko wydać na porządny zestaw na przód bez suba. Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać. Jak masz forsę na to i na to to bym kupił to i to ale jak masz ograniczone finanse to ja bym stawiał na świetny przód zamiast przeciętności tu i tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą w 100% Czasem wyłączam sobie suba i słyszę bardzo małą różnicę. I zastanawiam się wtedy po co w ogóle wożę tą skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując wybierając radio: Pioneer DEH-4800FD lub Pioneer MVH-280FD + głośniki na przód Excursion SX-6C lub GMS 1968 (bez dodatkowego wzmacniacza) tworzymy dobry zestaw dla amatora słuchania muzyki w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał frank. Zda to egzamin czy może warto jeszcze trochę dorzucić do głośników albo zamontować wzmacniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli reasumując wybierając radio: Pioneer DEH-4800FD lub Pioneer MVH-280FD + głośniki na przód Excursion SX-6C lub GMS 1968 (bez dodatkowego wzmacniacza) tworzymy dobry zestaw dla amatora słuchania muzyki w aucie?

 

Dokładnie. Do tego dobrze byłoby wygłuszyć drzwi.

 

Tak jak napisał frank. Zda to egzamin czy może warto jeszcze trochę dorzucić do głośników albo zamontować wzmacniasz?

 

Wiesz, lepsze wrogiem dobrego. Można tak ciągle iść w górę, aż do momentu gdzie audio to wielokrotność wartości samego auta.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ze wszystkim. Chodzi mi tylko o sytuację gdy dokładając stosunkowo niewielką kwotę można zrobić coś sporo lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do tego dobrze byłoby wygłuszyć drzwi.

 

Wiem, że było wielokrotnie tutaj wałkowane ale co byś polecił Przemysławie na wygłuszenie przednich drzwi? No i ile m2 zejdzie na drzwi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate butylowa , GMS , Stp, Ctk czy holywood, ok 2.5 m2 na drzwi , dobrze by bylo wykleic również tapicerke mata a pozniej pianka. Mate nalezy dobrze wgniesc w poszycie drzwi i blache na ktorej unieszczony jest mechanizm szyby. Co radia zamiast tych przecietnych pioneerow Poszukal bym używki ktora bede po prostu lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli reasumując wybierając radio: Pioneer DEH-4800FD lub Pioneer MVH-280FD + głośniki na przód Excursion SX-6C lub GMS 1968 (bez dodatkowego wzmacniacza) tworzymy dobry zestaw dla amatora słuchania muzyki w aucie?

 

 

Ja mam zestaw GMS 1968 + 280FD i tak jest to porządny zestaw dla amatora który nie ma funduszy. Głośniki grają czysto i wyraźnie, radio zapewnia wystarczającą moc aby posłuchać w miarę głośno, a przy tym czysto. Nie ma co się spodziewać rewelacji bo to nie te koszta ale dla człowieka z lekko ponadprzeciętnymi wymaganiami zestaw w 100% wystarczający.

 

Ja mam dodatkowo oklejone boczki gąbką GMS02 i drzwi od zewnątrz ( pod boczkiem ) wyklejone matą STP SIVLER i GMS 02 bo mi nieznośnie trzeszczało.

 

Maty mi poszło 10 sztuk 38x27 cm, a pianki chyba 8 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma sie wymagań dużych i nie chce sie wycisnąć z głośników najlepszych walorów to ok ten pionek wystarczy w zupełności, czysta gra to pojęcie względne malo oddające to czym zestaw głośników może sie pochwalić. W cenie tego pionka można miec bdb alpine cda 9815 lub 9833r które sa na dużo wyzszym poziom nie osiagalnym dla tego pionka. Niewielki wzmacniacz Sony Xm chociażby to wydatek rzędu 100 zl a dużo wiecej zyskasz. Mozna sobie wtedy porównać 4x45rms z radia i 2x45 z wzmacniacza sonu xm4025. Ale to jak kto woli. Ja bym po łebkach nie zrobił bo szkoda by mi było marnować potencjal tych excursionow. :-))

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że ten pionek to jest opcja dla tych co chcą wsadzić coś na szybko i bez modzenia chcą mieć te parę watów mocy.

Jeżeli ktoś podejmie się montażu wzmaka to jak najbardziej niech to robi ! Wzmacniacz to wzmacniacz wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matlis zgodzę się z tobą że nowe pionki nie mają startu to starego CDA. Tylko wytłumacz czasem że takie CDA jest lepsze od pionka z USB, AUX'em, kolorkami, MP3, Androidem, BT itp.

Sam dobrze wiem że jednak niektóre z tych bajerów są bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek zgadzam sie ale za cene tego pionka mozna kupic leszpe radio z usb , mozna znalezc clarion cz703e za 350 zl ,cz702e oba z aktywna zwrotka i czasami . Byl tez alpine cde193bt majacy chyba aktywna zwrotnice i czasowoki ( nowy ok 800zl ) tez ponizej 400 zl - a z cala pewnoscia sa to lepsze radia , grające poprawnie. Za nie wiele wieciej trafia uzywane cda 9886 z usb ktore gra bardzo żywo i fajnie lub kenwoodynz wyzszych serii . Ja tez potrawie zrozumiec ze przydaje sie usb czy bt choc sam z tych funkcji nie korzystam . Nie co sie sprzeczać, każdy ma inny gust i oczekiwania, przedstawiłem tylko moj pogląd.

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności