Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw musi składać się z takich samych głośników więc albo wstawiasz nowy komplet albo dokupujesz ORI do istniejącego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak mówię. Jeśli radio jest ori to nie ma sensu pchać lepsze głośniki bo to i tak nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej piszą , jeśli nie oczekujesz cudów to kup 2 nowe głośniki pod fabryczną instalację (można takie na allegro dostać ) i podmień sobie . Wymienić zawieszenie czy membranę można ale w tym przypadku zabieg kilkukrotnie przekracza cenę głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, zamiast tego syfu z alledrogo to wolałbym dokupić ori używkę w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz taka. Te nowe do normalnego uzytkowania sie sprawdza w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. Na szrotach czy fb w grupach jest tego pełno. A basowe można wziąć np. od Golfa V i VI albo przeszczepić tylne głośniki od Passata B6.

A propos. Czy ktoś wie jaką moc mają seryjne głośniki w passacie B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają wysoką skuteczność. Myślę że 20/30 watów przyjmą.

 

A odnośnie kolegi, lepiej kup ori głośnik ze szrotu i tyle 30zł to żaden majątek a wymianę zawieszeń robi się zazwyczaj przy bardzo dobrych, rzadko spotykanych głośnikach.

Edytowane przez Jankus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio oryginalne wywaliłem nie dawno i kupiłem nowe. Głośniki fabryczne z paska mi odpowiadają także chyba najlepiej będzie jak kupie jakiś używany oryginał jedną sztukę i będzie git. Dzięki za odpowiedzi.

 

Aha a czy membrana się przerwała przez to, że miałem basy na fulla ustawione w radiu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha a czy membrana się przerwała przez to, że miałem basy na fulla ustawione w radiu??

 

Zależy jak głośno słuchałeś. Jeśli na full, to całkiem możliwe. Co do zasady nigdy nie "przekręcamy" "gałki" głośności na więcej niż 2/3 - 3/4 możliwości bo wtedy pojawiają się zniekształcenia mogące spowodować uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak głośno słuchałeś. Jeśli na full, to całkiem możliwe. Co do zasady nigdy nie "przekręcamy" "gałki" głośności na więcej niż 2/3 - 3/4 możliwości bo wtedy pojawiają się zniekształcenia mogące spowodować uszkodzenia.

 

Temu pakuje się wzmacniacz i głośnik zostaje wykarmiony w Waty. I nic mu nie grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzwoniłem so ASO VW i Skody z pytaniem o orginalne głośniki 3b0 035 411g.

Nie są już dostępne,

Z głośnikami na tył do B6 (podobno pasują) też jest problem.

Czy ktoś z Was montował z Golfa 5,6  1K8 035 454 ?

Jest szansa je zmieścić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do aso i zapytaj o głośniki 3C8 035 453

Są to głośniki z tylnych drzwi passata B6, B7 i CC. Pasują P&P i są lepsze od tych z golfa. W Gdańsku dostępne w ciągu 1-2dni w cenie 110 zł/szt.

Edytowane przez pietrek_g
Poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Te głośniki o których piszę są też na allegro jako używki. Ceny zaczynają się od 20 zł/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niosę się z zamiarem wrzucenia nowych głośników do mojego paska, bo stare zwyczajnie się skończyły. Nie chciał bym kupować w ciemno, żeby potem nie żałować więc zapytam, może ktoś mi doradzi :) Nie jestem wybitnym melomanem, i najzwyczajniej chciał bym wsadzić coś zamiast serii i podłączyć do seryjną wiązką bezpośrednio do radyjka, bez zabawy w zwrotnice i wzmacniacze, oraz żeby to były niskotonówki.
Tylko teraz pytanie co?

Radio to Pioneer DEH-1000e niby "4x50w" choć wiem, że realnie jest o wiele mniej

Czy w przedziale cenowym do 150zł za 2szt (bez dystansów) znajdę coś co będzie grało pod samym radiem lepiej niż seria?

Przeglądając Alledrogo wpadły mi w oko

PHONOCAR TD-LINE

PIONEER TS-G173

HERTZ V165 UNO

AUDISON AP 165

 

Czytałem też o GMS ale nigdzie nie mogę znaleźć sensownej oferty.

 

Czy ktoś jest w stanie doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze nie kupisz dobrych głośników. Zepsujesz tylko audio. Kup ori głośniki z tylnych drzwi od passata B6/B7/CC o nr 3C8 035 453. Pasują P&P zamiast ori, a ceny na alledrogo zaczynają się od 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Aspyre napisał:

najzwyczajniej chciał bym wsadzić coś zamiast serii i podłączyć

z tymi wymaganiami to każde będą  OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jihad napisał:

@pietrek_g na tył do B5 idą takie same?

Tak. W B5 wszystkie 4 są takie same.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności