Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy VW Passata.

Zapewne większość z Was odeśle mnie do szukania innych postów o podobej tematyce. Od razu odpowiem, że przeczytałem ich wiele i im więcej czytam i pytam w sklepach z olejami to jestem coraz bardziej skołowany.

 

Jestem posiadaczem VW Passata B5 3B 1.8T APU z grudnia 1999r. (rok modelowy 2000).

Gość od którego go kupiłem po sprowadzeniu ze Szwajcarii zalał go olejem Castrol 10W-40. Nie chcę czekać 10k km do kolejnej wymiany. Chcę zalać silnik ponownie olejem sysntetycznym.

Na swojej stronie internetowej Castrol poleca do tego typu silnika oleje:

EDGE SPORT 0W-40, EDGE 5W-30 lub MAGNATEC 5W-40.

Mechanik (kilka lat pracy w serwisie VW), który ostatnio wymieniał mi rozrząd stwierdził że skoro został już zalany olejem 10W-40 to powinienem się tego trzymać ewentualnie zalać systetycznym CASTROL EDGE SPORT 10W-60.

 

Co Wy o tym sądzicie?

Czy te oleje spełniają normy VW do tego typu silnika?

Jakich olejów Wy używacie w swoich 1.8T?

Czego się spodziewać po przejściu z półsytetycznego oleju na syntetyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zalany olej Castrol MAGNATEC 5W-40 5 tys przejechane na tym oleju aktualnie 113kkm i powie szczerze ze już nigdy tego oleju do passata nie kupie. gdzieś na forum wyczytałem ze ten olej nie wytrzymuje bardzo wysokiej temperatury silnika i tworzy sie nagar który zapycha smok w misce olejowej.

W ostatnim czasie czyli na przestrzeni ostatnich 2 tygodni kilka razy zapaliła mi sie lampka smarowania podczas jazdy na 5 biegu przy prędkości ok 50-70 km, zgasła po ponownym odpaleniu auta. Zastanawiam sie nad zalaniem Mobil 1 5W40 ale u mnie jest trudno dostępny a na allegro nie mam zamiatu kupowac.

Wiec radze przemyśleć jeszcze raz kwestie wyboru oleju

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję olej MOBIL1 0w40 jestem z niego b. zadowolony.Kupiłem Passka z tym olejem , jesienią zalałem kolejny (3) raz , obecny przebieg 86600 km. Polecam ten olej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję olej MOBIL1 0w40 jestem z niego b. zadowolony.Kupiłem Passka z tym olejem , jesienią zalałem kolejny (3) raz , obecny przebieg 86600 km. Polecam ten olej.:)

 

No własnie i z tym mam największy problem. Ja kupiłem auto z Castrolem 10W40 i teraz nie wiem czy jak zaleję pełnym systetykiem to czy mi nie zacznie gdzieś przeciekać:confused:

Można to jakoś sprawdzić przed wymianą oleju:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z serwisem VW. Nie polecają przechodzenia ponownie na pełny systetyk.

"Oczywiście nie koniecznie musi coś się stać, ale ..."

Muszę znaleźć olej spełniający normę VW 501.01 lub 502.00.

 

Chyba zaleję silnik olejem syntetycznym Mobil Synt S 5W-40. Spełnia normę 502.00.

 

Wymianiał ktoś z Was uszczelniacze, ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore uszczelaniacze? zaworowe? to jakie 300-400pln z robota, jesli mechanik umie wymienic bez zdejmowania glowy.

 

zalewaj mobila 5w50 i zapomnij o temacie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalewaj mobila 5w50 i zapomnij o temacie!!

 

No dobra, a co z normami VW ?

 

Mobil 1 5W-50 ma normę 505.00, a według serwisu VW mogę lać olej o normie 501.01 lub 502.00.

 

Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Mobila 5w50 mam do niego pełne zaufanie a wymiana max co 10 tys. i Pasio śmiga aż miło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik 1.8T AWT zalałem go Shell Helix Ultra 5W-40

narazie nie ma żadnych problemów a wcześniej też był półsyntetyk

przebieg około 240 kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam silnik 1.8T AWT zalałem go Shell Helix Ultra 5W-40

narazie nie ma żadnych problemów a wcześniej też był półsyntetyk

przebieg około 240 kkm

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Mój pasek ma przebieg 143 kkm.

Zdecydowałem, że zalewam systetykiem zastanowię się jeszcze czy mobil 5W-40 czy 5W-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5w50 bedzie lepszy. testowalem 0w30, 0w40, 5w40, i 5w50 i zostalem przy 5w50. Z normami jest tak ze nie mozesz zalac nizszej, wyzsza tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z normami. Gubiłem się już w tym.

Jak już wymienię olej to dam znać na co się zdecydowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Mój pasek ma przebieg 143 kkm.

Zdecydowałem, że zalewam systetykiem zastanowię się jeszcze czy mobil 5W-40 czy 5W-50.

a w czym on jest niby lepszy od castrola? podkreślę castrola (oryginał 100%).

skoro już mobil, to 5w50 choc są lepsze oleje i koszt podobny, mobil moim zdaniem jest przereklamowany ale to i tak nie ma znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym jest lepszy iz mobil nie powoduje powstawanie nagaru w silniku co jest spowodowane wysoka temperatura , był gdzieś na forum wątek o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krissien

Jeśli mam olej Castrola 10w-40 to czy mogę zmienić teraz na

TITAN Fuchs Titan Supersyn Longlife Plus SAE 0W-30 to ze stronki Fusch-Oil

na stronie castrola wyszło mi że mogę zalać do mojego paska Edge Sport 0W-40

Który mam wybrać proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chibroxin

tydzień temu miałem to samo co Ty, passat 1.8 T kiedyś parę razy zapaliła mi się lapka od smarowania , wymieniłem olej na mobil syntetyk 50w i pojeżdziłem około 2 miesięcy i tu nagle taka niespodzianka , zatarł się silnik!!! Proponuje Ci abyś zdjoł miskę oraz dostał się do góry i wszystko przepłukał bo inaczej los auta jest przesądzony. wymieniełem silnik koszt 3000 PLN .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniłem olej na mobil syntetyk 50w i pojeżdziłem około 2 miesięcy i tu nagle taka niespodzianka , zatarł się silnik!!!

 

Dlaczego się zatarł?

Nowy olej wypłukał jakieś stare nieczystości i zatkał nimi kanały olejowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chibroxin

tak, olej rozpuścił nagar i zatkał smoka w następstwie silnik zaczoł klekotać jak disel konikec jego żywota. 3000 zł silnik i wymiana paski oleje itp w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczynam nabierać wątpliwości co do wymiany oleju na pełny syntetyk:669:

 

Czy przed wymianą oleju na nowy, można czymś przepłukać silnik i pozbyć się ewentualnych zabrudzeń??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chibroxin

na Twoim miejscu napewno bym tak zrobił, czytałem gdzieś posta że jeden z forumowiczów wykonał taka czynność , czyli zdjoł miskę , pokrywę zaworów i czyścił to pod ciśnieniem. Pozdrawiam

Szkoda że nikt mi wczesniej tego nie podpowiedział :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności