Skocz do zawartości
Gość kar15

Rozrząd w silnikach benzynowych - części, firmy, ceny.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kar15

mam pytanie dla znawców tematu; niedawno sprawiłem sobie passata B5 , 1,6 benzyna 1997r. i czeka mnie wymiana rozrządu i tutaj pojawia się problem bo co mechanik to inna wersja dotycząca wymiany poszczególnych elementów dlatego proszę doradźcie co należy wymienić tj. pasek + jakie rolki, napinacze i czy konieczna jest wymiana pompy wodnej i ew. jaki koszt tego przewidujecie!

dzięki za wszelkie wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz znajomosci, to cały, kompletny rozrąd dostaniesz za około 500 zeta. No a jeżeli jesteś nowym właścicielem, to pompę wody też od razu wymień i bedziesz miał spokój. Bo jak ci trzaśnie później po wymianie, to i tak trzeba przód sciagac i rozrząd rozłączać (chociaż co do demontażu rozrzadu, to pewny nie jestem - to zależy od budowy pompy - czy jest z wydłuzonym kołnierzem, czy nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kar15

a nie wiesz czasem ile jest rolek w tym modelu passata tj. czy jest jedna z napinaczem razem czy oddzielnie: prowadząca i napinająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - aż tak "obcykany" nie jestem :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przedstawia Etka, to dla silnika AHL potrzebujesz:- pasek zębaty ilość zębów 138 nr kat. 06A 109 119C ; rolka napinająca nr kat. 06A 109 479B ; pompa wody z uszczelką nr kat. 06B 121 011E lub 06B 121 011EX. Łączę pozdrowienia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość egon11111

Ja w swoim Pasku mialem rolke napinajaca, rolke prowadnicy, w kazdym sklepie motoryzacyjnym w katalogach czesci podadza Ci czy masz tylko rolke napinajaca czy dodatkowo rolke prowadzicy, musisz tylko podac kod silnika. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.:confused:

Jestem swiezym posiadaczem VW Passata b5 1.8t .

Kupilem w Szwecji paska i zuwazylem ze rolki i pasek rozrzadu sa podtarte, domyslam sie ze od nowosci nie byl wymieniane, a ma na liczniku juz 185 000 km.

 

Potrzebuje pomocy.

 

Jakie paski ?

Jakie rolki?

Czy jakies jeszcze inne podzespoly.

Łączna cena wymiany.

 

BARDZO PROSZE O POMOC :o

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy to nie ma roznicy czy to jest diesel czy benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Wymieniałem dopiero co rozrząd i wyglądało to mniej więcej tak (Silnik AEB):

- części ~600zł w tym pasek, rolka, napinacz i hydrauliczny tłumik drgań. Za robotę ~200zł czyli w sumie masz ~800zł.

 

Cenę robocizny podaję jako orientacyjną bo robiłem w tym samym czasie więcej rzeczy i znam cenę za komplecik ;).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podam wam jakie są ceny w Poznaniu:

silnik 1.9TDI AJM

serwis ASO: ok 1300 (wszystkie paski plus kompletny rozrząd z pompą wody plus robota)

 

pewna firma na ul. naramowickiej (nazwy nie będe podawać bo nie będe robić reklamy albo odganiać klientów 800 zł +pompa wody czyli oscyluje w okolicach 1000 zł ale pytałem o sam rozrząd.

 

Tak to wygląda w Poznaniu. Za jakieś 2 tygodnie wybieram się do serwisu to zdam relacje jak to wygląda.

Dla posiadaczy ajm: UWAGA były dwa rodzaje rozrządów, przy kupnie części uważajcie na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mismisiomisiasty

lukaszn2 witaj :) Tez jestes posiadaczem swieżynki ze Szwecji i dokładnie taki sam model jak Twój i też planuje właśnie zrobić naprawę rozrządu. Z tego co się pytałem no to będzie to wszystko oscylowac wokół 1000 do 1300 zł :) Mnie jeszcze nie działa zamek tylnych drzwi za kierowcą i wycieraczka tynla, i na to wszystko potrzbuje chwili żeby się zająć :) Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi bo ten samochód powoli nie lubi jeździć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy

Dziekuje za pomoc drodzy koledzy. Teraz jakbyscie mogli mi powiedziec jake czesci z tych co podalem musze wymienic przy rozrzadzie, ktore z nich sa niezbedne do wymainy. Dopytuje sie tak poniewaz jestem za granica i chcialbym zalatwic to w dwa

dni jak bede w polsce.

 

pasek rozrządu - 85zł (GATES)

pasek rozrządu - 56zł (CONTINENTAL) (CT 909)

pasek rozrządu - 47zł (DAYCO)

pasek alternatora - 35zł (GATES) ***

pasek klimatyzacji - 25zł (GATES) ***

rolka napinająca pasek rozrządu - 160zł (NTN) - 155zł (LUK) ***

rolka prowadząca pasek rozrządu - 123zł (NTN) - 85zł (Ruville) ***

napinacz hydrauliczny - 170zł (xxx) ***

napinacz hydrauliczny z rolką - 302zł (NTN) ASO (06B 109 477A)

pompa wody - 300zł (vw) 170zł SKF ***

napinacz paska alternatora - 190zł (vw) - 220zł (Ruville) ***

napinacz paska klimatyzacji - około 220zł ***

(lub) rolka do napinacza klimatyzacji - 80zł (vw) ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszn2 jak możesz to bierz gatesa i skf. To są bardzo solidne firmy. Najlepiej jak kupujesz to weź cały komplet rozrządu do twojego paska, często tak to sprzedają w komplecie w sklepach. Ja tak kupiłem do mojego paska zestaw gates & skf w komplecie rolki i pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadisadi dzieki serdeczne. A w komplecie bedzie wszystko to co trzeba do wymiany w rozrzadzie? Czy trzeba bedzie cos dokupic jeszcze?. A pompa wodna i uszczelki to juz inna bajka... tak???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak pompa wody oczywiście poza kompletem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności