Skocz do zawartości
Gość szumek

Ustawienie interwałów (przebiegów) do inspekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szumek

Witam wszystkich!

 

Co ja mam za auto?!

Nie mogę skasować service OIL - próbowałem Vag-iem i VWTool-em i zegarkami jak w opisach na tym forum, chyba go normalnie podpalę! Zakodowany mam komp w samochodzie czy co?

Sęk w tym że zapłon mam włączony wszystkie programy widzi i WAG-COM i VWTool i tyłek mokry.

W VWTool poszłem na skróty bo tam jest funkcja kasowania inspekcji olejowej i inpekcji 1 i 2, a tam na dole na żółtym tle napisane że muszę wejść w adaptacje, ok.

Byłem na tyle cwany że odczytałem kanały na których są inspekcje. channel 5,6i7.

Weszłem w adaptację zapisałem wartości i kazałem mu zapisać. Zapisał, tyle że na zestawie widnieje service OIL - i wtedy przeżyłem szok.

Co jest grane? Auto mam 1,8T20V z 97r. podłączenie OBD2.

Kiedy bawię się pokrętłami zegarka i zapłonu, to nic innego tyle że poprzestawiałem zegarek. Szlak mnie trafia.

Weźcie napiszcie mi coś mądrego!

 

A zapomniałem zapytać co to jest? :kod usterki01262 zawór regulacji bypassa przepustnicy do spalin - N75 (poważne to?)i gdzie to jest?

Dzięki Maro za radę jutro go podepnę!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 18T :ok:

 

VAG-COM roczniki 97-98

[17] > Adaptation [10] > Chanel:

[05] OIL wpisać - 00150

[06] INSP wpisać 00360

[07] IN 01 wpisać 00000

[08] IN 02 wpisać 00000

 

VAG-COM roczniki 99-00

[02] Service wpisać - 00000

 

VAG-COM roczniki 00-04

[45] OIL wpisać - 00004 (long Life Diesel TDI PD)

[45] OIL wpisać - 00002 (long Life Benzynowe)

[45] OIL wpisać - 00001 (bez long Life)

 

[43] OIL wpisać - 00050 (long Life Diesel TDI PD)

[43] OIL wpisać - 00030 (long Life Benzynowe)

[43] OIL wpisać - 00015 (bez long Life)

 

[44] OIL wpisać - 00365 (bez long Life 12 miesięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Payek

Witam

Kiedyś (przed zmianami na forum) był taki temat, jak za pomocą VAG-a ustwić odległości między inspekcjami. Odnalazłem kilka podobnych wątkiów z podanymi linkami, ale niestety linki nie działają. Czy może ktoś pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

VAG:

- Wybierz modol

- 17 Wskazniki

- 10 Adaptacja

 

- Kanał 10 - Wymiana oleju za "x" km. OEL 15 Wartość "x" wyrażana jest w tysiącach kilometrów. Wpisując jako nową wartość np.15, przypomnienie o wymianie oleju pojawi się za 15.000 km. Podobnie będzie gdy naszą nową wartością będzie 15 - w tym wypadku ustawimy wymianę oleju na 15.000 km.

(15x1000=15.000 km)

 

- Kanał 11 - Inspekcja oznaczona jako IN 01 za "x" km. IN 01 30 Wartość "x" wyrażana jest w tysiącach kilometrów. Wpisując jako nową wartość np.30, przypomnienie IN 01 pojawi się za 30.000 km.

(30x1000=30.000 km)

 

- Kanał 12 - Inspekcja oznaczona jako IN 02 za "x" dni. IN 02 36 Wartość wyrażana jest w dziesiątkach dni, tzn. (36x10=360 dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Payek

Wielkie dzięki

O to mi chodziło.

 

Pozdrawiam

Payek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

witam może ktoś mi pomoże dzisiaj próbowałem ustawic te przepiegi , ale u mnie kanały 10,11, i 12 są niedostępne nic na nich nie ma . Co zrobić? może jest ustawione na longlife , jak to sprawdzić? Może są jeszcze inne kanały na których można ustawić przebieg do wymiany oleju (mam olej castrol edge 505.01 wymiana co 15tys, oraz co majważniejsze przegląd za 70 dni. Posiadam program vag com (full) 311 oraz 409 (bez rejestracji). Jedyne co udało mi się ustawić to zmienić mile na kilometry i sygnał dzwiękowy w alarmie.

 

czy nie ma nikogo kto by mi pomógł, może ktoś miał też tak.

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam może ktoś mi pomoże dzisiaj próbowałem ustawic te przepiegi , ale u mnie kanały 10,11, i 12 są niedostępne nic na nich nie ma . Co zrobić?.

 

podłączam się do wątku, także chciałem ustawić nowe dane po wymianie oleju ale również kanały 10, 11 i 12 są niedostępne.

 

Czy zna ktoś sposób na rozwiązanie tego problemu?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam raz jeszcze,

 

Po wnikliwym przeczytaniu materiału z linka wszystko sie wyjaśniło

 

http://www.vag-com.pl/kasowanie_insp...wisowej_vw.htm

 

Zamiast kanałów 10,11 i 12, które są nieaktywne, dostępne są 43,44 i 45

Pozdrawiam

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój brat w golfie IV '99 na 1000 km przed INSP lub ServisOIL ma info co 100 km malejącą w dół od 900, że zbliża się INSP czy tam ServisOIL, taka chwilowa informacja po przekręceniu zapłonu.

Czy taka opcja jest w Passacie?? Jeżeli jest to jak to ustawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gustdelf

O ile po przeczytaniu tematu wiem jak ustawic ilosc czasu lub kilometrow pomiedzy wymiana oleju lub serwisem.Nie wiem jak to zgrac po przejsciu z longlife na zwykly olej. Chodzi o to,ze po pierwszej wymianie oleju nie mialem jeszcze kabla nie palila sie wiec kontrolka, wymienilem olej potem zapalila sie kontrolka wylaczylem to licznikiem. Teraz mam kable olej zmienilem 2 tys kilometrow temu jezeli teraz zmienie co ile tys km ma sie pokazywac komunikat to te km beda liczone od zmiany w vag czy od ostaniego zapamietanego w komputerze ostrzezenia. A jesli to drugie jak to wszystko teraz wyzerowac i ustawic od dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy podczas przestawienia VAGiem grupy na:

 

[43] OIL wpisać - 00015 (bez long Life)

[44] OIL wpisać - 00365 (bez long Life 12 miesięcy)

[45] OIL wpisać - 00001 (bez long Life)

 

automatycznie wyzeruje mi licznik i zacznie liczyc od początku 15000km czy raczej nadal pamięta wartość do wymiany i mi za np. 4000tys powie ze mam wymienic? moze to się też gdzieś ustawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian - dostałeś odpowiedź? bo właśnie przymierzam się do wpisania inspekcji i nie wiem w którą stronę to zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nikt nie odpowiedział, coś czuję że muszę przejechać 15tys km i odpowiedź sama przyjdzie, albo pojawi się po 15tys albo wcześniej - jak coś to napiszę ale to może potrwać nawet z rok czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomóżcie, moge ustawić sobie interwał na 18.000 km?

próbowałem dzisiaj i nie chciało sie dać ustawić więcej niz 15

męczyłem go z pół godziny i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj chciałem sprawdzić ile pozostało km do serwisu

w passacie B5 udało sie wszystko ok wyszło

a w passacie B6 wyskoczyło mi takie coś, jak to rozszyfrować??

czyżby mi zostało 300km do wymiany oleju?? komp nic nie wyświetla

http://picasaweb.google.com/lh/photo/kLYfb6hynxaC0195-U7k7w?authkey=Gv1sRgCK_93fjh0p2nRw&feat=directlink

dodam ze w B5 wszystko pisało po polsku a tu sam ANG da się jakoś to zmienić na PL

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w passacie B6 wyskoczyło mi takie coś, jak to rozszyfrować??

czyżby mi zostało 300km do wymiany oleju??

Do wymiany oleju masz jeszcze rok albo 15 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do wymiany oleju masz jeszcze rok albo 15 000 km.

czyli mam ustawione co 30 000km wymiana tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mam ustawione co 30 000km wymiana tak?
Tak, masz ustawiony serwis Long life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Panowie a jak sprawdzić ile mi jeszcze zostało czasu lub km do serwisu za pomocą vaga ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności