Skocz do zawartości
zacek

passat B4 zamek tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu kupiłem Passata B4 TDI i teraz gdy robi sie ciepło chciałem naprawić kilka rzeczy, mianowicie w tym temacie proszę o zdjęcie zamka. Chodzi mi o zdjęcie zamka od spodu, gdy bagażnik jest otworzony i zdjęta jest ta czarna osłonka, chciałbym zdjęcie gdy auto jest zamknięte przy użyciu centralnego zamka i gdy jest otwarte. Mój zamek niestety nie dział prawidłowo, przy użyciu kluczyka nie da sie go zamknąć a centralny zamek tez nie działa i muszę jeździć z otwartym bagażnikiem (byle kto może podejść nacisnąć guzik i go otworzyć).

Bardzo proszę o pomoc :(

 

Pozdrawiam

 

P.S. Ile trzeba ladować akumulator w Passacie B4 TDI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jakiś czas temu kupiłem Passata B4 TDI i teraz gdy robi sie ciepło chciałem naprawić kilka rzeczy, mianowicie w tym temacie proszę o zdjęcie zamka. Chodzi mi o zdjęcie zamka od spodu, gdy bagażnik jest otworzony i zdjęta jest ta czarna osłonka, chciałbym zdjęcie gdy auto jest zamknięte przy użyciu centralnego zamka i gdy jest otwarte. Mój zamek niestety nie dział prawidłowo, przy użyciu kluczyka nie da sie go zamknąć a centralny zamek tez nie działa i muszę jeździć z otwartym bagażnikiem (byle kto może podejść nacisnąć guzik i go otworzyć).

Bardzo proszę o pomoc :(

 

Pozdrawiam

 

P.S. Ile trzeba ladować akumulator w Passacie B4 TDI ?

 

Napisz czy masz kombi czy sedana. A co do akumulatora to czas ładowania zalezy od rodzaju aku. Więc napisz tez jaki masz aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik Sedan konkretnie taki :)

dsci1872cb6.jpg

 

A jeśli chodzi o akumulator, to z uwagi na to ze sie nie znam zrobiłem zdjęcie :)

dsci1868kj4.jpg

 

A na tym już stosunkowo starym prostowniku podczas Ładowania wyświetla sie takie napięcie :)

dsci1877nb6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tym już stosunkowo starym prostowniku podczas Ładowania wyświetla sie takie napięcie :)

 

Chyba natężenie :P A ogólna zasada jest taka, że się ładuje 1/10 pojemności czyli w tym przypadku powinno byc 8A. Prawidłowo jednak w miarę naładowywania akumulatora powinno się zmniejszac amperaż. Nowoczesne prostowniki już tak chyba mają, a ja (jako, że mam stary, ale z ręczną możliwością zmiany amperażu) gdzieś po połowie czasu zmniejszam ręcznie przyciskiem amperaż o połowę, a końcówkę ładuję już małym prądem 1-2 A i tyle.

 

tu jeszcze podpowiedz kolegi:

 

Witam

Podczas ładowania akumulatora należy uważać żeby prąd ładowania nie przekraczał 0,1xQ20 (Q20-to dwudziestogodzinna pojemność akumulatora, czyli ogólnie pojemność aku.) Czyli dla aku. 50Ah prąd ładowania nie powinien przekroczyć 5A. Jak łatwo zauważyć, ładowanie "padniętego" aku powinno trwać około 10h. Przy mniejszym prądzie (korzystnie dla aku.)czas może się wydłużyć.

Naładowanie aku poznajemy po gazowaniu- wzrokowo, po odkręceniu korków- jeśli są (z dużej odległości by nie ulec poparzeniu) lub "na ucho"- słychać gazowanie.Można również sprawdzić areometrem, ale w nowych aku "bezobsługowych" jest to nie możliwe.

Odsiarczanie akumulatora wykonujemy specjalnym prostownikiem, który ładuje a następnie przez chwilę rozładowuje. Takie cykle powtarzane są przez cały proces ładowania. Dobre efekty daje również ładowanie małym prądem np 1A (50Ah=50h ładowania. Zresztą ktoś o tym już tu wcześniej napisał.

Zalecane jest również doładowywanie aku nawet w często eksploatowanym pojeździe.

Można oczywiście ładować aku w pojeździe (ale dla bezpieczeństwa zdjąć zacisk "--"). Bezwzględnie jednak prostownik musi stać obok samochodu- ew. przebicie 230V na obudowę prostownika może uszkodzić instalację samochodu.

 

P.S. ty masz jak widzisz akumulator 80 Ah (amperogodzin), o prądzie rozruchowym 750 A (amper)

 

P.S.2 Patrząc na ten radziecki sprzęt to uważaj, żeby cię jeszcze życia nie pozbawił :D (mam na myśli oczywiście prostownik) ;)

 

P.S.3 Lepiej zapomniec o ładowaniu akumulatora w aucie (lepiej dmuchac na zimne niż później pluc sobie w brodę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem akumulator i ładuję go w szopie.

ALe Chyba coś jest nie tak, podczas lądowania słychać takie coś jak bulgotanie albo szumienie nie wiem, a dookoła tych dziur co je odetkałem są takie kropelki prawdopodobnie wyleciały ze środka:/, zresztą na zdjęciu wyżej widać te kropelki z tym ze teraz ich jest więcej, co o tym sądzicie?

 

P.S Dla pewności tak sie zapytam. podczas ładowania akumulatora podłącza sie go do prostownika + do + a - do - ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie PROSZĘ:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze + do + a , - do - :) , bulgotanie jak wystepoje juz przy dluzszym ladowaniu to jest normalne , ale az tak ze chlapie na obudowe akumulatora to chyba troche zabardzo , moze przesadziles z pradem i zabardzo podkreciles na prostowniku ?

Najlepiej jak sprawdzisz sobie areometr gestosc elektrolitu w kazdej celi czyli kazdej tej dziurce i jak masz dobrze naladowany akumulatoor to najprawdopodobniej ten plywaczek w aerometrze powinien sie podniesc tak do zielonego pola i w kazdej celi powinno byc podobna gestosc , jesli tak nie jest i sie strasznie gestosci roznia to pewno masz ktoras cele siadnieta i aku. do wyrzucenia .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie ktoś tak miły i zrobi mi zdjęcia o które prosiłem, tzn zamka tylnej klapy ?

Bardzo proszę.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotweiler
Czy będzie ktoś tak miły i zrobi mi zdjęcia o które prosiłem, tzn zamka tylnej klapy ?

Bardzo proszę.:(

Zrobię Ci te zdjęcia, ale furę mi tak zawiało, że hej. Śniegu z pół metra, jutro ją odkopię;). Pierwsza fotka otwarty, druga zamknięty.

DSC08587.JPG

DSC08588.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam passata B4 TDI. moje pytanie brzmi jakie aku powinno sie tam znajdowac.( ile ah i ile prądu rozruchowego.) Obecnie mam BANNERA 66 ah i 510A pradu rozruchowego. w aucie mam duzo elektryki i teraz sie to odczuwa. Czekam na odp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u siebie mam Boscha 74AH 750A aku prawie 6 lat bez ładowania dalej kręci:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI Kolego za info... Pozdrawiam\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo zamka.... coś mi sie porobiło z włącznikiem lampki w bagażniku - włącznik jest chyba w zamku - jak lampka nie świeci czyli bagażnik zamknięty - ukłąd lampki robi zakłócenia w CB radiu... konkretnie- piszczy

mój typ - zalało włacznik, zrobił się lód i teraz przy rozwarciu coś się tam dzieje...

miał kto coś takiego??

wyjąłem żarówką z lampki i spokój ale drazni mnie to - lampka ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARAKUSIK

apropo zamka ja miałem ten sam problem nawet jak klape miałem zamkniętą to i tak sie lampka paliła . pomogło przemycie zamka i popsikanie WD40. Oczywiście mówimy o zamku na środku klapy(tym ryglu) bo tam jest włącznik lampki, a nie o samym zamku do kluczyka jaki pokazałeś na fotkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że u mnie lampka świeci ok tylko robi zakłócenia w radiu CB... ciekawy przypadek... na razie szukam co to

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności