Skocz do zawartości
Ojciec

Jak się wyjmuje szyby?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest patent na wyjęcie szyb przednich i tylnych bocznych? Próbowałem, ale bo głębokiej analizie nie znalazłem żadnego wkrętu odpowiedzialnego za odłączenie szyby od suwadła. Ktoś już kombinował? Pytam bo chcę przyciemnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednią szybę wyciągałem, sprawa banalnie prosta należy opuścić szybę do poziomu aż zobaczysz w otworach technologicznych śrubę M6, otwory są na tej ocynkowanej płycie powyżej połowy wysokości tego elementu. Śruby są dwie należy je odkręcić i dopiero potem wyjmować szybę ku przodowi na zewnątrz drzwi. Tyłu nie rozbierałem i pojęcia nie mam jak to robić , na pewno są też śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przodek wyjmuje sie tak jak wyzej jest napisane :) Tył podobnie... jutro bede przod wyjmował ( tył może też ) bo z przodu coś mi brudzi szybe :/ Chyba wytłumienie... wiec dam fotki i relacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem że będzie, ale problem w tym, że nie znalazłem żadnych ślub dających się odkręcić. Otworów żadnych nie ma... Wszystko jest zabudowane ocynkowaną płytą, której - przy braku innej opcji - nie omieszkałem zdemontować. Zajrzałem do środka i po krótkiej analizie stwierdziłem, że jest to montowane na jakieś nity, dlatego pytam. Jakieś 20cm od dołu na owej ocynkowanej płycie jest otwór z zaślepką gumową (i tylko to! - żadnych innych otworów technologicznych) - jak się domyśliłem ów otwór technologiczny. Opuszczałem szybę patrząc w niego i jakoś nic się mym oczom nie ukazało oprócz szyny w której były połączone dwie stalowe linki. Tego wolałem nie ruszać bo bym tylko zepsuł. Będę wdzięczny za foty bo może coś przeoczyłem.

 

PS. Przednich bocznych szyb nie patrzyłem, może faktycznie jest tak jak piszecie. Zrezygnowałem po analizie tylnych bo sie domyśliłem, że musi być z przodu identycznie jak z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: Pod tymi dwoma dużymi gumowymi zaślepakami są dwie śruby M6, one trzymają szybę. Wystarczy nieco opuścić szybę, poluzować śruby i można wyjąć delikatnie szybę (do góry pod lekkim ukosem).

 

img91085lf.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A rozbierałeś może tylne drzwi? Jest tak samo? Bo właśnie ja mimo głębokiej analizy tego gumowego otworu nie znalazłem żadnej śruby a podnosiłem i opuszczałem szybę parokrotnie cierpliwie się wlepiając...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zapomniałem cyfrówki :( i nie mam fotek... ale z tylnia szyba przynajmniej u mnie w sedania... to jak zdejmiesz ten gumowy otworek.. tam jest śroba która odkrecasz...

 

BTW :) Miałem dzisiaj niebywałe problemy z rozebraniem i złożeniem przednich szyb :( może najpierw pytanko a potem opisze jak co rozebrać :) A wiec....

 

Jak są te plastiki które chodzą po prowadnicach... to jak je zdemontować oraz zamontować zeby ich nie połamać ??? Fakt u mnie były połamane próbowałem je skleić... ale po sklejeniu nie mogłem tego jakoś sprytnie nasadzić... i klej puścił :(

 

Rozbieranie przednich drzwi od strony kierowcy:

1. odkrecamy dolne dwie śruby

2. podważamy w panelu od dołu plasticzek i pchamy go w stronę drzwi.

3. podnosimy panel do góry

4. odpinamy końcówkę.

5. odkrecamy 3 duże śruby "+"

6. podważamy zatrzaski po 3 po lewej i 3 po prawej, jak juz bedziemy mieli boczek "wiszacy" odchylamy go, i podnosimy do góry,

7 odpinamy kostkę od diody, sterowania lusterkami, głosnika

8 odpinamy linke, ciągniemy za otoczke w kierunku zamka po czym przesówamy linke na zewnątrz na końcu jest takich haczyk który zdejmujemy z klamki

 

BOCZEK ZDJĘTY!

 

Demontaż szyby:

 

1. zdejmujemy zaślepke od strony zamka.

2. ciągniemy za klamke jednocześnie kluczem ( chyba torx 10) odkrecamy tą śrubę pociągamy za wkladke zamka, powinna wyjść bez najmniejszych problemów

{[spostrzeżenia-1]

jak wyjmiemy wkładke BROŃ BOŻE nie wkrecamy śruby!!!! Blacha która trzyma wkładke nie jest przez nią rozginana... śróba powoduje jedynie przekrecenie sie w koło tej blaszki która spadnie nam jak ta śróbe wkrecimy a nie bedzie w dziórce wkładki!!!!

[spostrzeżenia-2]

Nie mozna też zamienić wkładek miejscami kierowca/pasażer na oko sa podobne jednak maja nieco inne wycięcia wkładka wejdzie bez problemów ale potem ją wyjąc bedzie BIG problem!!!}

3. jak już mamy wkładke w reku obok na lewo przy klamce mamy linke od zamka :) Pstrykamy ja w kierunku składki powinna wyjśc z takich ząbków bez problemu:)

4. zdejmujemy gumy z otworów

5. opuszczamy szybe tak żeby było widać śruby w otworach

6 odkrecamy

7 lekko unosimy szybe po czym przód opuszczamy do dołu góre podnoszac ( wyjmujemy szybe po za auto)

8 odkrecamy wszystkie śruby blachy alu, teraz mamy wybór albo odpinamy wiazki , albo tak jak ja to zrobiłem po odkreceniu tej blachy od wewnątrz pstrykamy takie mocowania :) Pieknie wychodza :) Duzo prościej jest tak niż później to spinać :/

9 wyjmujemy blache

{ [spostrzeżenia-1]

radze przy okazji dobrze dokleić maty bitumiczne.. ja rozbierałem dzisiaj przednie drzwi i wymieniłem w kierowcy cała mate a w pasażera dokleiłem po rogach :) }

 

 

Składać w odwrotnej kolejności... mocno nie dociskac szyby... zwrócić uwage czy guma która trzyma szybe sie nie podwineła ( miałem dzisiaj taki problem ) szyba musi osiaść na takim wypustku aż do końca nie może trzymać sie w "połowie"

 

przepraszam za brak fotek ale cyfrówki zapomniałem :(

 

POZDRO ALL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregch

Jak są te plastiki które chodzą po prowadnicach... to jak je zdemontować oraz zamontować zeby ich nie połamać ??? Fakt u mnie były połamane próbowałem je skleić... ale po sklejeniu nie mogłem tego jakoś sprytnie nasadzić... i klej puścił :(

 

No i teraz nie jestem sam w poszukiwaniu plastików od szyby...Mało pocieszające , właśnie nabyłem 2 szt. plastików za 100 zł i w następnym tygodniu będę wkładał to spytam mechanika o bezpieczny sposób ich wkładania i wyjmowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde no mi sie nie usmiecha wydawać takiej kasy na te plastiki! Czytalem na forum octawi cze do octawi sa po 30zł w aso... tak samo do toledo... do peugento 605 sa po 17zł w aso :) qrde do paska też musza być !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: UWAGA

Nigdy nie wolno odkręcać blachy cynkowanej - zanim nie wyjmiamy szyby.

 

Mechanizm podnoszenia szyby jest zespolony na stałe z konstrukcją blachy cynkowanej, a szyba trzymana jest w prowadnicach górnej części drzwi które ją trzymają - więc jeśli odkręcimy blachę bez wyjmowania szyby to połamiemy plastikowe zaczepy prowadnicy szyby lub szyba będzie w drobnych kawałkach.

 

Plastikowe elementy prowadzące mechanizm szyby są tylko do zdobycia z całym mechanizmem (płatem cynkowanym), a ten element nie jest tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, czym to grozi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek no na allegro kolo sprzedaje same kostki ;p Wiec musza byc i gdzie indziej on skąś je musi brać :)

 

Może ktoś kto zna dobrze niemiecki albo angielski popyta sie chłopaków z innych for ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho

Czyli kolo dorwał żyłę złota - ale na pewno nie dowiesz się skąd to bierze :610:

Trzeba kola wyprostować nieco - tu masz wszystko do drzwi.

 

img9108a6tk.th.jpg

 

produkteheader070qd.jpg

 

http://www.brose.de/de/pub/produkte/

http://www.brose.net/en/pub/purchasing/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tooomala

Witam

Jeśli chce ktoś dalej fotki jak rozebrać drzwi to są one w necie, leniwi :610: niech podadzą maile to wyśle. Przy okazji jak by ktoś miał jakieś materiały do passata b5 to może mi przesłać to mój adres [email protected].

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem, nie znalazłem i dlatego dałem zapytanie tu.

 

Będę wdzięczny jak mi wyślesz na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tooomala

Wysłałem Ci ale nie wiem czy dotrze bo próbowałem z innego konta i przychodził mi mail z info. że wystąpił błąd.

Więc daj znać czy doszło czy nie, jeśli nie to wyśle ci przez gg.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Witam

Chciałem tylko dodać ,że te śruby są w komplecie stanowiącym rodzaj kołka i przynajmniej u mnie,żeby wyjać szybę musiałem razem ze śrubą wyjąć kołek rozporowy,a potem jeszcze wypchnąc tulejkę plastikową osadzoną w otworze szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slawek :| W otworze szyby ? Chodzi ci o tylnia czy o przednią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek

Sory że tak długo,ale niebyło mnie. Jeśli jeszcze się przydam.

Dotyczy to tylnej szyby, ta śruba przechodzi umnie przez otwór w szybie.Podobnie powinno być w przedniej, tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedniej nic takiego nie ma :) Po prostu sa takie uchwyty i biora szybe na ścisk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności