Skocz do zawartości
Gość MarcinMancester

Passat B5 TDI,problem z odcieciem paliwa lub immobiliserem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarcinMancester

Witam po dlugiej przerwie, wiem ze temat byl poruszany ale nigdzie nie moge znalezc tego watku. Znalazlem gdzies artykul uzytkownika "mat" z 22/08/2005 ale nie moge otworzyc zawartych tam linkow do bezpiecznikow i przekaznikow. a generalnie o co mi chodzi a mianowicie mam paska ktory ulegl uszkodzeniu prawy przedni naroznik, po tej kolizji silnik palil i samochod jezdzil ale trzeba bylo wyprostowac troszke nadkole i po kilkakrotnym uderzeniu mlotkiem w gore kielicha w okolicy gornego mocowania amortyzatora samochod przestal palic (a konkretnie zapala i po sekundzie gasnie) a na liczniku mryga symbol pomaranczowego samochodzika z kluczykiem w srodku. Wiem tyle ze chodzi o immobiliser ale nie wiem czy cos sie spapralo juz na stale czy jest gdzies ten wlacznik-wylacznik ktorego szukam i ktory mogl rozlaczyc cos w kompie. Dodam jeszcze ze stalo sie to z dnia na dzien tak na 99% po prostowaniu tego nadkola.

 

Jesli ktokolwiek wie gdzie lub czego szukac prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam i czekam na szybka pomoc :confused: :confused: :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nieprawdopodobne polaczenie tych dwu rzeczy.zmien kluczyk i sprawdz.moze bylo cos ruszane na kolumnie kierrownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mryga symbol pomaranczowego samochodzika z kluczykiem w srodku. Wiem tyle ze chodzi o immobiliser :confused: :confused: :confused:

 

Ja kiedys zrobilem to samo ,ale na przekluczonej stacyjce zaczalem sprawdzac przekazniki i po wyjeciu nie pamietam ktorego ale chyba nr 202 od swiec stalo mi sie dokladnie to samo.Po konsultacji z zakladem elektroniczno -samochodowym dowiedzialem sie ze po prostu wysypal sie softwer z licznika i sie wszystko pomieszalo dlatego cewka nie czytala kodu z kluczyka .Jesli znajdzie jakis dobry zaklad to ci to zgraja.Musisz dac licznik,komputer ECU oraz kluczyk i wszystko razem dograc.Cena ok 250-do 400 zl zalezy gdzie i kto to robi.

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na kompie jakie w immo bledy siedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinMancester

Wszystko sie wyjasnilo :D

Wszystkie bezpieczniki i przekazniki sprawdzone, juz rozgladalem sie za kims kto robi immobilisery a w miedzy czasie musialem przestawic auto a ze bylo pod gorke pomyslalem ze przejade kawaleczek (na rozruszniku). 1 bieg zaplon i auto odstrzelilo jakby nigdy nic. Nie wiem co to moglo byc ale jak sie popsulo tak sie naprawilo

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta co prawda ja mam problem po swapie z ajm do awx

otóż kupiłem goły słupek wraz z kompem AWX (mój silnik to ajm 2000r. a kupiłem awx 2001r.)

wsadziłem silnik i na sterowniku od ajm to nawet chodzilo...ale po sugestii w innym wątku kolegi z forum udałem się do serwisu elektronicznego i ze sterownika od ajm do sterownika awx przerzuciłem kość...niestety na sterowniku awx z kością od ajm silnik odpala na 2sekundy i gaśnie...nie wywala błędu na zegarach ale w vagu w dziale "engine" mam błąd 17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer... gdy wchodzę w "immobilizer" jest brak błędów lub błąd połączenia ...co mam z tym zrobić...przelutować spowrotem tą kość? czy mogę jednak coś zrobić z tym by mój awx śmigał na swoim sofcie ???

komp od ajm:

038 906 019 CD

komp od awx:

038 906 019 ER

Edytowane przez Gl5er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności