Skocz do zawartości
dlugiiii

Wymiana koła dwumasowego i sprzegła.Porada

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze ten post,bo nigdzie nie doczytałem się na ten temat:) Mianowicie za niedługo będę wymieniał koło dwumasowe,ponieważ buczy juz strasznie i przy okazji komplet całego sprzęgła,bo i tak łapie ostatni 1-2 cm pod koniec.

Chciałem zapytać czy ktos osobiście wymieniał koło lub sprzęgło i czy większy problem jest z wymianą ?! Koło dwumasowe z tego co oriętowałem jedynie przykręcone jest na 6 śróbach a sprzęgło jedynie później trzeba dobrze ustawić.Żeby skrzynie ściągnąc trzeba się dużo nagimnastykować,żeby jakąś śróbe odkręcić czy raczej wszystko jest na wierzchu,bo szczerze dokładnie jeszcze nie patrzyłem ??;)

 

Pytam,bo wiem jak jest ze ściągnięciem miski olejowej :/ Trzeba przód rozbierać i silnik podnosić do góry aby odkręcić 2 śróbki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwek_1

Wymieniałem tercze, ale przy okazji wyjęcia silnika. Sprawdź łożysko igiełkowe w wale (podpiera koniec wałka atakującego) jak wyjmiesz skrzynie. Ja zrobiłem operacje rozdzielenia zbyt chaotycznie (powinienem stopniowo zachowując równoległość obu rozdzielanych płaszczyzn) i kosztowało to mnie wymiane łożyska. Koszt łożyska SACHS 16 zł to nic w porównaniu z kłopotem jaki miałem z wyjeciem starego. Co do śrub łączących skrzynie to zrobiłem to szesnastką płaską i nasadową, trzeba się nagimnastykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade.Czyli rozumie,że nic takiego strasznego,jeżeli na codzień się majsterkuje przy aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry,że znów pisze,ale potrzebuje pilnej rady,bo jutro juz rozbieram skrzynie :) Po ciężkiej męce poluźniłem wsyzstkie śróby od skrzyni i półosiek + kostki od czujników.Teraz zostało mi rozłączenie rozrusznika,osłony nad półośką i......no właśnie mam problem.Musze rozłączyć drążek od biegów,ten który nie jest przykręcany na śróbke 8 :)

Czy drugi drążek jest przykręcany śróbą na środku gumy czy trzeba zdjąc z lewarka ??

i chodzi o hydrauliczny siłownik sprzęgła.Musze go odkręcić ,ale czy później go wsadze ?? Prosze o jaką kolwiek pomoc albo sugestie w tym temacie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności