Skocz do zawartości
Gość gradek

Elektryka tylne lewe drzwi - problem; wymiana modułu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gradek

Witam przestał mi działać centralny zamek i podn. szyby w tylnych drzwiach. VAG wykazuje brak komunikacji z modułem . Napięcie dochodzi X2 12V na CAN też jest napięcie po podłączeniu do modułu na początku oscyluje a potem przestaje. Teraz zamierzam kupić nowy moduł . Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie - próbowałem z modułem od golfa wtyk ten sam ale komfort od razu przechodził w tryb awaryjny.

 

Mój ma nr 3B5 839 751 G na ebay'u znalazłem3B0 959 811 A czy to jest to samo ?

 

kupiłem w/w silniczek - mam nadzieję że bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na can dochodzi napiecie 2,5? jesli jest to modul od innej wersji to nie zastartuje.jesli spalil sie przekaznik w starym to mozna przelutowac go z drigiego a elektronike zostawic i bedzie ok.ma on chyba 6 nozek wiec trzeba miec wysysarke do cyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek
na can dochodzi napiecie 2,5? jesli jest to modul od innej wersji to nie zastartuje.jesli spalil sie przekaznik w starym to mozna przelutowac go z drigiego a elektronike zostawic i bedzie ok.ma on chyba 6 nozek wiec trzeba miec wysysarke do cyny.

 

Dochodzi napięcie 3,8V. W moim module są dwa przekaźniki a w tych które udało mi się zdobyc tylko jeden i bodajże triak. zrobiłem tak jak piszesz z przekaźnikiem ale coś nie chce działac. Gdzie mieszkasz w Angli, jeżeli by nie było daleko to bym podjechał do ciebie z tym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 km pod liverpoolem.a co sie dzialo ze wymieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek

Trochę daleko - ja 70 na wschód od Londynu. Oddałem auto do "fachowców" aby wymienili mi maglownicę. Po odebraniu okazało się że nie działają tylne drzwi tzn szyba i centralny. Po podłączeniu vaga wyskoczył błąd " brak komunikacji z tylnym lewym modułem" No to zabrałem się za sprawdzanie kabli. Napięcia są masa jest na CAM też. Wyszło jakoby na ten moduł. Załatwiłem nawet drugi moduł komfortu ale wtyczki nie pasują. Mój pasek ma części z 1997 i wydaje mi się że w pierwszych latach produkcji stosowali całkiem inny moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modul komfortu czy sterownik od szyb?to 2 rozne zeczy.komfort jest pod siedzeniem a szyby siedza przy silniczku.sprawdz okablowanie od komfortu do tylnych drzwi.wiazka tez potrafi tam przegnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek
modul komfortu czy sterownik od szyb?to 2 rozne zeczy.komfort jest pod siedzeniem a szyby siedza przy silniczku.sprawdz okablowanie od komfortu do tylnych drzwi.wiazka tez potrafi tam przegnic.

 

chyba trochę namieszałem bo mnie nie zrozumiałeś. Moduł komfortu jest ok, po podłączeniu do VAG'a wyskakuje błąd brak komunikacji z tylnymi lewymi drzwiami. Czyli ta płytka w tylnych drzwiach jest walnięta. Wiązkę sprawdziłem jest ok. Próbowałem założyć drugi moduł komfortu ale wtyczki nie pasują ( mam moduł komfortu i płytki na wszystkie drzwi z jednego samochodu ze szrotu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek

Problem rozwiązany - Dostałem płytkę taką samą jak miałem i wszystko śmiga aż miło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności