Skocz do zawartości
Gość Arek

Objawy padniętej uszczeliki pod głowicą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arek

Czy ktoś może mi powiedzieć co dzieje się z TDI podczas wydmuchanej uszczelki???Podobno ta uszczelka jest metalowa to prawda?Trzeba planować głowice czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

objawow moze byc duzo.

 

-ubytki playnu chlodniczego

-plyn chlodniczy ze sladami oleju

-przybytek oleju w silniku

-slaba moc

-kopcenie po odkreceniu korka oleju, lub wyciagnieciu bagnetu

itp

 

po wymianie uszcelki bezwzgednie nalezy planopwac glowiece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

- wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia

 

Co do kopcenia z korka czy bagnetu to szybciej raczej obstawiałbym uszczelniacze zaworowe a nie uszczelkę.

 

Głowicę należy planować PRZY a nie PO wymianie uszczelki pod głowicą :) - ale to szczegół

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Co do kopcenia z korka czy bagnetu to szybciej raczej obstawiałbym uszczelniacze zaworowe a nie uszczelkę.

 

jezeli klopci z korka to racja - na 90% uszczelniacze ale jezeli z bagnetu to sa wyraznie przedmuchy i albo pierscienie albo uszcelka

 

Głowicę należy planować PRZY a nie PO wymianie uszczelki pod głowicą - ale to szczegół

 

albo W trakcie wymiany uszczelki: jeden wymienia a drugi planuje :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

A wyrzucanie płynu przez zawór bezpieczęnstwa pod zbiornikiem może sygnalizować padniętą uszczelke???czy coś innego???Proszę o pomoc!!!Wymieniłem korek bo myślałemże z on jest wadliwy ale dalej lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

jak najbardziej moze to byc objaw usczelki pod glowica - wzrost cisnienia w ukladzie chlodzenia.

 

po odkreceniu korka (uwaga trzeba byc bardzo ostrzonym zeby sie nie opazyc) na cieplym silniku 90C - gotuje sie (bulgocze dlugo) plyn czy tylko chwile na poczatku poleci kilka bombelkow? jak dlugo sie gotuje to uszcelka na 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

jak odkręce korek to chwile się gotuje i strasznie duże ciśnienie się wytwarza!!!nie mogę korka czasami ruszyć!Ale to tylko po ostrwj jeździe jak mu daje w gaz bo przy spokojnej nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w innych wątkach to opisywałem, ale powtórzę.

Jestem tydzień po wymianie uszczelki pod głowicą.

Zaczęło się od tego, że gdzieś mi uciekał płyn. Wymieniłem zacisk wężyka, bo miałem baniak w plamkach po wyschniętym G12. Później wymieniłem korek zbiorniczka - też nie pomogło.

Aż ktoś mi zwrócił uwagę na twarde węże.

Po odpaleniu na zimnym silniku, z górnego wężyka leciała piana. Na gorącym silniku to samo - czyli były gdzieś przedmuchy. Żadnego bulgotania, jak sugeruje ppmarian nie widziałem, po prostu delikatnie sączył się górnym wężykiem spieniony G12.

Po wymianie uszczelki poziom płynu bez zmian i kolosalna róźnica w twardości węża, sam zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz zdradzić ile Cie ta wymiana kosztowała ?

(pytam bo mnie też czeka ta przyjemność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy możesz zdradzić ile Cie ta wymiana kosztowała ?

780 zł.

 

I jeszcze pytanko - fachowiec wymieniający uszczelkę radził jeździć spokojnie przez ok. 1000 km. Mówiąc spokojnie miał na myśli nieprzekraczanie 130-140 km/h (ja jeździłem max 120, sporadycznie do 130. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno po przejechaniu 1000km należy tą głowicę jeszcze raz dokręcić.Mało kto to robi bo

po 1000 km zapomina o wymienionej uszczelce i temat po jakimś czasie się powtarza :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno po przejechaniu 1000km należy tą głowicę jeszcze raz dokręcić.

 

Głowicę dokręca się gdy uszczelka wstępnie się "ułoży". Najczęściej między 500 a 1000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragles i Bartizu - jesteście pewni, że w silniku AFN dokręca się metalową uszczelkę?

Bo dwóch byłych pracowników serwisów VW, jeden z Piły, drugi z Koszalina, twierdzą to samo:

w tym silniku takiej uszczelki absolutnie się nie dociąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteście pewni, że w silniku AFN dokręca się metalową uszczelkę?

 

W każdym silniku się dokręca głowicę, chociaż jak nie dokręcisz to nic się raczej nie stanie.

W dniu gdy odbierałem Paska z warszatu jakaś kobieta odbierała Borę TDI i ktoś z warszatu wałkował jej o ponownym przybyciu na dokręcanie głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym silniku się dokręca głowicę, chociaż jak nie dokręcisz to nic się raczej nie stanie.

No właśnie - mówisz tak, bo Ci się tak wydaje, bo gdzieś słyszałeś, że tak się robi, czy wiesz to na pewno?

Na razie zaufam chyba byłym mechanikom serwisowym - skoro obaj, niezależnie, mówią, że się nie dokręca, to na mój gust chyba tak jest.

Jak na razie 2 głosy forumowiczów przeciw 2 mechanikom. Ciekawy jestem innych opinii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

Wymieniłem uszczelke i teraz normalnie mogę odkręcić korek!!!Bez obawy że mnie coś oparzy.Zapłaciłem za to 150 zł i nie planowałem głowicy bo mechanik ocenił ją na 5+ powiedział że wyglada jak z nowego auta!Też ja oglądałem i byłem w szoku.o dokręcaniu głowicy nic nie mówił.Miałem lekką przerwe w uszczelce zaraz obpk kanału chłodniczego i ciśnienie szło w układ chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie planowałem głowicy

No u mnie głowica była najpierw sprawdzona czy nie pęknięta, później planowana itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

no spoko postaramsię to zrobić

Mam Paska 1.9 TDI 110 KM Rok 1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też robilem glowicę i zadałem pytanie mechaniorowi czy dokreca sie głowice po przejechaniu 1000 km. jego odpowiedz ??????? :622: :622: :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek

Jeszcze dziś pojechałem do mechanika zapytać mechaników o dokręcanie i powiedziali że metalowej uszczelki się nie dokręca!!!Planowałeś głowice czy nie???ile zapłaciłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności