Skocz do zawartości
Gość gicek_

Sprzęgło - ciężko wchodzi i łapie pod końcem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gicek_

Siemka wszystkim.Mam problem ze sprzeglem a mianowicie chodzi o to ze strasznie ciezkosie wciska i do tego bierze na samej gorze.Slyszalem ze moze sie juz konczyc ale jest jeszcze jedna szansa zeby sie cos polepszylo.Wyczytalem ze mozna je odpowietrzyc tyklo jak???moze ktos mi napisze gdzie tego szukac i konkretnie jak sie do tego zabrac.Zgory dziekuje za pomoc.Passat 1.9 TDI 115 KM 99r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Takie objawy pachną zużytym dociskiem sprzęgłowym. Odpowietrzanie nic tu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie łożyska wyciskowego sprzęgło zaczęło lżej pracować, a to że wysoko bierze to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na pewno,ze twój problem jest kaki jak ja przerabiałem w ubiegłym miesiącu. Objawy identyczne, odpowietrzenie nic nie da.

[thread=18754]Przeczytaj to[/thread] i jakby co to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gicek_

Cholerka a juz myslalem ze mozna temu zapobiec bez wiekszych remontow i wydatkow.No ale coz trzeba sie bedzie troszke wykosztowac tylko nie mam pojecia ile to moze kosztowac dokladnie i co wkoncu musze wymienic??Dzieki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczurek

kolego sprzęgło dobrej firmy kosztuje ok 650 zł cały komplet ,no i robocizna ok 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szczurek A dwumasa ile kosztować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gicek_

No dobra ale moze tylko wymienie ten docisk i bedzie ok.A po co wymieniac cale sprzeglo jak nie slizga.Ile

kosztuje ten sam docisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to racjonalne podejście z tą częściową wymianą sprzęgła. Do tematu trzeba podejśc kompleksowo, bo to sie msci i okaże się,że za półroku będziesz musiał znowu rozbierac za kolejne koszty robocizny. Ceny cześci jak popytasz to znajdziesz w rozsądnej wysokości. Zrób raz i nie wracaj do tematu. Opony z zimowych na letnie, czy też odwrotnie to wymieniasz tylko na przedniej osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam taki objaw od dwóch lat i jakośc samochodzik śmiaga bez wiekszego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczurek

Witam .Koło kosztuje od 1.200zł do 1500zł i zależy jakiej firmy . Jeżeli masz rozwalone to postaraj się kupić używkę bo właśnie ja tak zrobiłem i jest wszystko oki ,no i jeszcze trzeba mieć dobrego mechanika żeby stwierdził czy używka jest dobra .

 

Kolego samego docisku raczej bym nie wymieniał ,bo to są oszczędności co ty chcesz zrobić i jeżeli skrzynia już bedzie wyciągnięta to zrobić raz a porządnie ,bo za jakiś czas znów coś ci sie zesra ze sprzęgłem i będziesz z powrotem wyciągał skrzynie i ponowne koszty .Także zastanów sie .Pozdrawiam

 

Scaliłem posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbiko

Witam kupiłem niedawno passata 99 roku 1.9 tdi i mam pytanie czy orientuje się ktoś może dlaczego sprzęgło "bierze" na samym końcu??? samochód rusza dopiero jak puści się prawie całe!! Co jest tego przyczyną i czy da się to naprawić przede wszystkim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadzia

sprzeglo sie konczy tez tak mialem po wyminie bierze od samego dolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbiko

A ile kosztuje w całości taka naprawa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poczytajcie o tym na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek_op
A ile kosztuje w całości taka naprawa??

Również przyłączam się do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana sprzęgła to jakieś 300-400 zł., ale nie w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaplacilem jakies 750 zl za komplet + wymiana

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem rok temu i za komplet do b4 płaciłem 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dobra "DZIADZIA" to w takim razie gdzie może leżeć u mnie wina jak wymieniłem kompletne sprzęgło na nowe (porównując ze stare z nowym był docisk wygnieciony) i koło dwumasowe.W pierwszym uruchomieniu czuć było że zaczyna brać od połowy,a teraz po miesiącu łapie znów przy końcówce,ale nie na końcu ??!!:( Od dołu nie ma szansy żeby łapało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności