Skocz do zawartości
Gość Mariusz Z.

Stukotanie od półosi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz Z.

Przy Passacie 2000r 1.9 TDI AJM, lewy wewnętrzny przegub uległ uszkodzeniu i zaczęlo się stukotanie. Ale po wymianie półosi stukot nie ustąpił. Czy możliwe jest, że uszkodzony przegub uszkodził skrzynię biegów. Jak zdiagnozować co stukocze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Może ktoś posiada instrukcję napraw skrzyni 6-biegowej manualnej? Dowiedziałem się, że może się uszkodzić skrzynia ale nie wiem co dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej mechanim roznicowy nie skrzynia. Jaki dokladnie to stukot??:)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Stukot rytmiczny, nasila się ze wzrostem prędkości. Jak skręcam w lewo ustaje. A co dokładnie w mechanizmie różnicowym może być padnięte? Przeglądałem rysunek tego mechanizmu w ETCE i wydaje mi się, że mechanizm można wyjąć bez wymontowania skrzyni czy jednak się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przegub tez wymieniles czy sama polos? Mechanizm mozna wyjac, a co dokladnie sie w nim psuje to podobno zebatki sie wyrabiaja czu cus ;) i luzy sie robia, ale to najczesciej stuka przy zmienie biegow. (wiecej niechcem wymyslac bo az takim znawca nie jestem;) ) A skoro piszesz, ze uszkodzeniu ulegl przegub to po co wymieniales polos? Uszkodzil zeby na niej? Ja mialem podobny problem, ale padl mi zewnatrzny przegub i ukrecilo koncowke polosi:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Wymieniłem kompletną półoś. Auto było puknięte i podejrzewałem, że skrzywiona półośka załatwiła przegub. Półośkę wsadzę dzisiaj na tokarkę i sprawdzę czy jest prosta czy nie. Ale wracając do mechanizmu różnicowego to tak na chłopski rozum mogłoby być uszkodzone łożysko lub flansza. Ale dobrze by było, aby ktoś, kto temat przerabiał się wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Na tokarce wyszło, że półoś skrzywiona a to mogło chyba namieszać w skrzyni. Naprawiał ktoś mechanizm różnicowy w manualnej sześciobiegówce?

 

Podłożyłem drugą kompletną półoś, żeby być pewnym i niestety qpa. Jak stukotał tak dalej radośnie se stukocze. Qrwa co jest grane? HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Panowie! Proszę o porady jak się zabrać za wymianę łożysk machanizmu różnicowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności