Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luki88

Witam!

Przymierzam się do zakupu passata b3 i mam problem jaki silnik wybrać. Interesuje mnie silnik 1,8 90 km do tego lpg lub 1,9 AAZ 75km i właśnie nad tym dizelkiem się zastanawiam. Proszę posiadaczy takich aut niech napiszą jak jest u nich ze spalaniem (interesuje mnie spalanie w mieście bo na trasie to każde auto jest oszczedne) - na forum jeden użytkownik napisał że pali mu 5,5 l w mieście (wg mnie jest to nierealne).

Czekam na wasze wypowiedzi oraz suestje w wyborze silnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8 RP 90ps ostatnio 12-13 lpg wiecej niz 14 nie wciagnal jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. Ja mam 1,8 RP 90km srednio w miescie pali 10 litrów gazu, z tym ze ja go zbytnio nie oszczędzam, wydaje mi sie ze to nie jest duzo, jak na samochod tych gabarytów. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.5-7 miasto, 5.5-6 trasa. tyle pali aaz. mozna tez miec wyzsze spalanie albo delikatnie nizsze. zalezy od stanu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nurek

Moj AAZ w cyklu miejsko-biznesowo-pozamiejskim pali 6,5l/100 przebiegi notuje regularnie.nie ma wiekszego znaczenia czy sie go gna na trasie, czy ma 500kg w bagazniku, czy stoimy w korku.Kupuj Passata z silnikiem AAZ - dobry motor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Witam.

Moje autko AAZ w mieście wypije 7-8 literków.

Ale na trasie z 5 osobami na pokładzie i pełnym kufrem 5-5,5 litra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

hej wam

a mój 1.8 Rp zassie z 15LPG tylko że ja mam Ciężką nogę bo jak zona jeździ to i w 11 sie zmieści(cykl miejski) w trasie przy 130-160 wessie 9-10literków.......z tym że są szerokie laki i z tyłu dystanse 25mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1.8 LPG średnio 8,8 l gazu na 100 km. Na trasie spokojnie schodzi do 7,1-7,5, w miescie max. 9-9,5. Zreszta raporty spalania sa dostepne klikając w ikkonkę dystrybutora w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebwys

A ja mogę się pochwalić (albo i nie :P) mój pasek ABS 66/90 LPG ostatnio w trasie spalił 8.2L benzynki, w mieście 9.5-10, zależy od długości korków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia

Witam,ja śmigam 1.8 ABS 66kW/90KM (sedan).Na trasie ostatnio spalił mi ok 6,5l na 100 (trasa Wrocław - Warszawa,w jedną stronę 4 osoby bez bagażu w drugą już tylko 2 też bez bagażu)A na mieście dochodzi do 10l,trudno to ocenić,tak jak ktoś już napisał zależy jak długo sie w korkach stoi:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mój Passio 1.8 RP 90 km spala w trasie to jakies 8 - 9 litrow gazu,w miescie tak 11- 12 i to wcale nie przy spokojnej jezdzie .

A na Pb to w trasie 8 literkow no a w iescie to tak kolo 10 l.

Niewiem jak by bylo gdy bymjezdzil oszczednie moze by sie spalanie zmniejszylo , ale jakos nie potrafie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj b3 (1.8 RP) pali podobnie - trasa 9 l, miasto 10,5 - 13 l gazu. Gdybym jezdził spokojnie nie wiem ile by palił, ale wiem jedno: po przekazaniu tego samochodu w ręce żony spalanie w mieście spadło do 9,5-11l :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

Nigdy nie przekroczył mi 7 litrów w mieście, w trasie nigdy nie zszedłem poniżej 5,5. Nogę mam lekką, nie butuję go, bo i po co? Zważywszy, że kupuję ON za 2,5-2,6 pln moją brykę można uznać za jedno z najbardziej ekonomicznych aut na tym forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba81

Witam:) 1.8 RP Miasto "Wrocław,więcej stania jak jechania" do 12, trasa ok 8 do 8,5 przy jezdzie do 160 ale tylko benzynka. Mówię szczerze i nic nie bedę zanizał, noga nie lekka a i auto spotre więc wypić musi!! Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3 1,9D combi 200l = 3200 km czyli średnio pali mi 6,25:D, mój drugi samochód golf I 1,6D 81 rok pali max 5,5 l na 100 km. Jeśli ma ktoś passka 1,6TD niech napisze ile mu pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.1.8 RP letem nad morze przy spokojnej jezdzie 8 literków,a teraz zima wiadomo troche wiecej cykl mieszany ok.12 literków oczywiście lpg.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak w podpisie.Jak ktoś ciekawy szczegółów to po kliknieciu tam wszystko pisze:522:

Pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek 2.0 16v w automacie pali 12l gazu,poniżej nie zszedłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Witam.

Mój wynik b3 1,9td to 7,5 miasto zima i jest to max a min to 5,86 l/100km lato trasa pełne obciążenie. No ale to było paliwko budowlane i coś mi sie zdaje , że jego wtrąca jakby więcej niż takiego z renomowanej stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Witam

Dla info gdybyś myślał o większym motorku podaje jak u mnie miasto 12-14 trasa 9-10 lpg (skrajne wartości lato - zima). Wydaje mi się. że do jazdy solo to nawet za duży silnik i 1.8 to lepszy wybór. Chyba, że będziesz ciągał nim np dużą przyczepkę lub w górach mieszkasz to lepiej 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności