Skocz do zawartości
Gość bagiet

Pęknięty blok silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bagiet

witam ratujcie, okazalo sie ze mam Pęknięty blok silnika, poradzcie co robic gdzie szukac jakiegos silnika, czy zwykly silnik bedzie pasowal do automata, jakie sa koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego gdzie masz to pekniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawa będzie zbyt droga to poszukaj takiego samego silnika z " anglika". Trochę przywieziono tych aut z przeznaczeniem na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej: silniki z anglika są nieco tańsze. Nie spawaj jeżeli to poważne uszkodzenie, trudno wywal klamota i wstaw drugi, który masz szansę dobrze zdiagnozowac przy okazji takiej przekładki. A potem tylko but i naprzód ciepło zaczyna sie robic i czym na :564: pośmigasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bagiet

a wiecie gdzie w okolicach trojmiasta mozna szukac? czy to musi byc silnik do automata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej, aby był identycznym jest wtedy mniej kłopotów z elektroniką i rozstawem śrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz sam blok pękniety, to nie lepiej blok wymienić :?: Po co od razu cały silnik :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz sam blok pękniety, to nie lepiej blok wymienić Po co od razu cały silnik

 

Mi się wydaje, że będą większe koszta związane ze szlifowaniem (nie pamiętam jak się to nazywa fachowo). Od razu cały silnik - godzinka roboty i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "planowanie". No a przy takiej operacji można sobie przejrzeć pozostałe elementy silnika. Natomiast przy kupnie innego motorka, można się po prostu naciac na jakąś zajeżdżoną "padaczkę". To tylko moja subiektywna opinia - nie musicie sie z nią zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz ten blok pekniety. jaki to silnik? kup blok nominal, zrob honowanie i smigaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bagiet

powiem szczerze ze nie znam sie za bardzo, ale jak mi mechanik pokazywal to sa pekniecia jak sie zdejmie glowice to w cylindrach, dalej dobrze nie sprawdzal. a silnik to 1,6 benz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest problem.

Mam passata z 2003 roku 130 km 1,9 TDI. Sprawa jest dość skomplikowana i zawiła. Problemy zaczęły sie od pojawienia oleju w układzie chłodzenia. Wstepne ogledziny wykluczyły chłodniczkę oleju i diagnoza została postawiona na głowice. Po wymianie głowicy na nową, zmianie uszczelki, planowaniu problemu nie ustały a wróciły ze zdwojona siła. Mechanik określił że może to być wina pękniętego bloku, sugeruje również aby kupić cały słupek silnika. No i moje pytanie - czy nie lepiej kupić sam blok skoro głowica jest OK, a ponadto przy wymianie głowicy wymieniłem rozrząd. Pomimo wycieku oleju do układu chłodzniczego silniki pracuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności