Skocz do zawartości
gulu666

1.8 20V APT gasnie podczas jazdy jak wrzuce na luz przy 60 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienilem ostatnio przeplywomierz bo stracil na mocy. 2 dni bylo ok. Teraz jak jade np 60 km/h i wrzuce na luz to spadaja tak obroty ze gasnie ale jak jade 30 km/h i wrzuce na luz to nie. Tak jaby dusil sie powietrzerm ktore wpada do przeplywomierza. Na biegu jalowym jak stoje w miejscu nie gasnie jest ok. Tylko podczas jazdy. Denerwujace to jest jak dojezdzam do skrzyzowania. Nie wiem co moze byc wina. Przepustnice zaadoptowalem na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienilem ostatnio przeplywomierz bo stracil na mocy. 2 dni bylo ok.

 

Może znowu przepływka, sprawdż błędy VAG-m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych bledow. Sprawdzalem.

 

Zmieniłem na inna dobra przeplywke i jest to samo. Nie ma zadnych bledow. Wiec nie wiem co to moze byc. Moze byc to wina swiec?? I jeszcze swieci mi sie kontrolka ze koncza sie okladziny hamulcowe. Moze miec to jakis wplyw na przeciązenie silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita

W tym momencie moge Ci tylko powiedzieć , podjedź do dobrego mechaniora co sie zna na rzeczy.Klocki nie maja wpływu na obroty silnika. Podejrzewam raczej że masz problem z przepustnicą ,nie trzyma wolnych obrotów. Możesz zrobić test, zapal silnik i zostaw na wolnych obrotach, wejdź do środka i zakręć kierownica, jezeli zgasnie to (wspomaganie zacznie działać) to znaczy że masz masz coś z przepustnicą. Może to sie wydawać głupi pomysł , ale raz tak miałem. Być może trzeba rozebrać i wyczyścić, był gdzieś opis czyszczenia przepustnicy. Tyle co ci mogę poradzić, życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos moze opis jak w tym silniku zdemontować przepustnice?? I jak ja przeczyscic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie gdzie moze dostawac sie lewe powietrze, bo zaczelo sie tak dziac po wymianie przeplywomierza. Moze cos jest nieszczelne?? To posprawdzam jeszcze przed czyszczeniem tej przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość l_auf
Mam jeszcze jedno pytanie gdzie moze dostawac sie lewe powietrze, bo zaczelo sie tak dziac po wymianie przeplywomierza. Moze cos jest nieszczelne?? To posprawdzam jeszcze przed czyszczeniem tej przepustnicy.

 

Nie mam czasu teraz zobaczyć schematu jak jest rozwiązane w B5 odpowietrzenie silnika (skrzyni korbowej), którędy odprowadzane są przedmuchy spalin i par oleju. Ale miałem podobny problem w B4 AGG i chodziło właśnie o zanieczyszczenia dochodzące do obiegu powietrza przewodem powrotnym, a może raczej o sam fakt niedrożności (przez zawór odsysania, i dalej do rury doprowadzającej powietrze na przepustnicę). Na wysokości zaworu miałem te rurki prawie całkowicie zapchane oleistą mazią.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem moj passat b5 1.8T + gaz gasnie mi gdy jest mało paliwa w baku ( gdy zbliża sie do rezerwy) zaczeło sie tak dziać gdy została wymieniona pompa paliwa jak sie auto przełaczy na gaz to jest wszystko ok a gdy jedzie na benzynie to gasnie ale tylko jak jest malo paliwa w zbiorniku mechanik sprawdzał pompe i powiedział ze wszystko z nią jest ok ma odpowiednie cisnienie i stwierdził ze to wina gazu ale ostatnio przejechałem troche km na benzynie i co jakis czas gasł oczywiscie było mało benzyny gdy zatankuje to problem znika i pojawia sie znowy gdy poziam paliwa spadnie moze macie jakies propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w autach jest tak ze jak wskaznik paliwa jest ponizej czerwonych kresek to juz gasnie.Według mnie to mechanik mógł cos spaprac przy koszu z pompa paliwa albo przestawił pływak i cie wskaznik oszukuje bo masz rezerwe na wskazniku a w baku pewnie sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak jak auto zgaśnie to po chwili odpala i jedzie dalej jak by nie było paliwa w baku to by nie odpaliło ani nie jechało dalej ale sprawdzę jeszcze przy pompie czy jest wszystko ok bynajmniej czy wygląda ok i przy okazji sprawdzę jaki jest poziom benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dominik.... mam taki sam problem. Udalo ci sie rozwiazac swoj? Prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności