Skocz do zawartości
Gość yokass

Szyberdach brak reakcji!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yokass

Witam!!

 

Posiadam paska b5 wraz szyberdachem !!! poroblem jest tego typu ze szyber dach się nie otwiera !!! teraz moje pytanie co odpowiada za pracę szyberdachem >>??? ....wiem ze silnik oraz włącznik w podsufitce... ale czy komputer ma coś z tym wspólnego <<<>>> :( zakupiłem 2 silnik i nadal szyber dach stoi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jeszcze moduł komfortu ma coś z tym wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Aha tak słyszałem,,,,,,,, ale centralny zamek działa bez zarzutu wiec myslałem ze to kwestia elektryki albo podłączenia :( a np: jak by coś się działo w tym module to co najczęściej pada.>>>????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

radze ci sprawdzić ten moduł komfortu u mnie na początku nie działało oświetlenie wnętrza i też myślałem że to wina elektryki dopiero jak mi padł centralny i ogrzewanie lusterek zajrzałem do modułu i okazało się że to jednak była wina tego modułu ale było już za późno musiałem wymienić moduł i kostki z kablami od niego wychodzącymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak elektronika sprawna to pozostaje mechanika czyli prowadnice, ktore nalezy smarowac.

Sprobuj naciskajac przycisk podniesc reka szyber do gory. Moze sie zassal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to b5 to spróbuj go ręcznie rozruszać obok przełącznika jest klapka, która zdejmujesz a tam miejsce na imbusik no i kręcisz.Jesli chodzi ok to sprawdzasz silniczek + prąd dochodzacy

chodzi mi o to :

86b4e1cd7471b495m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, u mnie się tylko uchyla, a jak chce otworzyć całkiem to słychać przez chwile silniczek a nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

hm da się ruszyć imbusem ....ale panowie taka sprawa wynikła tzn była odcięta kostka od silniczka ta z przewodami podłączyłem ją i nadal nic :(... co więcej teraz jak zgasze auto i wyciągne kluczyk to nadal mi nawiew działa !!!!!!! a przed podłaczeniem tego nie było co to jest?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie sprawdzałem bo u mnie szyber git ale w instrukcji jest wiec warto spróbować a ten silniczek pracuje czy śmierć coś napewno masz nie tak podłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Panowie dowiedziałem się ze auto pochodzi z niemieckiej policji i dlatego coś jest porobione z tym szyberdachem czy moze ktos się z takimś czymś spodkał bo napewno wiem ze nie jedna patrolówka niemiecka jeżdzi po naszych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy któryś z Was miał może problem z czujnikiem krańcowym, czy jak to tam zwał ;) ??? Szyberdach zaczął świrować, aż w końcu w ogóle nie chce się domknąć. Jakoś dałam radę go zamknąć, bo po ściągnięciu klapki znalazłam imbusik :D Ale co dalej??? Czy mogę sama wymienić tę duperelę, czy lepiej udać się do elektryka, co by nie spalić instalacji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, co by nie spalić instalacji???

Lepiej jedz do elektryka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej jedz do elektryka;)

 

 

No tak, przecież baby nie powinny nawet siadać za kierownicą, a co dopiero grzebać w samochodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bezpieczniki sprawdzałaś???:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A bezpieczniki sprawdzałaś???:P

 

Bezpiecznik jest ok, bo szyberdach normalnie chodzi. No prawie normalnie ;). Kilka cm przed zamknięciem, cofa się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aniula troche podobny przypadek miałem z szybami, dochodziły do końca, a nastepnie troszke otwierały i w tej pozycji pozostawały, wystarczyło odłączyć na chwile akumulator i wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy w przypadku szyberdachu to zadziała, ale nic nie szkodzi spróbować, tylko pamiętaj o kodzie radia, bo będzie następny problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniula troche podobny przypadek miałem z szybami, dochodziły do końca, a nastepnie troszke otwierały i w tej pozycji pozostawały, wystarczyło odłączyć na chwile akumulator i wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy w przypadku szyberdachu to zadziała, ale nic nie szkodzi spróbować, tylko pamiętaj o kodzie radia, bo będzie następny problem :)

 

A dziękuję :) Dziś spróbuję Twojej magicznej metody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpiecznik jest ok, bo szyberdach normalnie chodzi. No prawie normalnie ;). Kilka cm przed zamknięciem, cofa się...

 

mialem identyczny efekt, poza tym z czasem sam sie uchylal i ogolnie zaczal zyc swoim zyciem :)

okazalo sie ze kostka(ta w podsufitce pod klapka) z przewodami byla lekko poluzniona i nie stykala, choc pozornie wygladalo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz tego jeszcze nie sprawdzałam... Wielkie dzięki :) Jak znajdę chilkę muszę tam pogrzebać... Może i ja mam moc w dłoniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Ludziska w końcu ruszyłem szyber dach! z tym ,że poktętło działa jak sobie chce ,czyli jak ruszę w lewo o 2 stopnie to się cały otwiera i na odwrót!! podłączyłem na krótko prąd płynący z akumulatora !!! co się dzieje szyber otwiera się na okrągło a po jakimś czasie dostaje pierdol.....ca itd .... zakresy działają jak chcą!

 

MOJE PYTANIE : czy moze wie ktoś do czego służą pozostałe kable chodzi mi o kable z szerokiej wtyczki włączonej do silnika szyberdachu wiadomo ,że czerwony to prąd,a brązowy to masa , ale jest jeszce ich tam 2 :/ POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności