Skocz do zawartości
sergiusz-

Co jest przyczyną pobierania prądu przez sterownik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio pobór prądu w okolicach 0,56A sprawdzałem co tylko się dało w przeaźnikach i dodatkowych instalacjach i pobór taki sam(już 2 razy aku padł).PObór prądu spada kiedy odepnę wtyczki od sterownika silnika.

Czy przyczyną może być uszkodzony sterownik czy cos innego ??

Ewentualnie czy da się sterownik jakoś naprawic czy trzeba kupić nowy ???

Pewnie sterownik trzeba szukać po numerze żeby był identyczny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Mam ostatnio pobór prądu w okolicach 0,56A sprawdzałem co tylko się dało w przeaźnikach i dodatkowych instalacjach i pobór taki sam(już 2 razy aku padł).PObór prądu spada kiedy odepnę wtyczki od sterownika silnika.

Czy przyczyną może być uszkodzony sterownik czy cos innego ??

Ewentualnie czy da się sterownik jakoś naprawic czy trzeba kupić nowy ???

Pewnie sterownik trzeba szukać po numerze żeby był identyczny ???

 

U mnie zaraz po podlaczeniu amperomierza mam jakies 0,2A ale po kilku sekundach mam 0,05A. Widocznie w sterownikach stany musza sie ustabilizowac. Na pierwszy rzut sprawdzilbym w zamkach czy dzialaja krancowki zamknietych drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Na pierwszy rzut sprawdzilbym w zamkach czy dzialaja krancowki zamknietych drzwi.

 

Mam problem z rozruchem na mrozie po dłuższym postoju - objawy wskazują raczej jednoznacznie na rozładowany akumulator.

 

Nie działa czujnik otwarcia drzwi (brak oświetlenia przy otwarciu, automatyczne uzbrajanie alarmu nawet na uchylonych). Powinienem zatem łączyć te dwa fakty ze sobą?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Nie działa czujnik otwarcia drzwi (brak oświetlenia przy otwarciu, automatyczne uzbrajanie alarmu nawet na uchylonych). Powinienem zatem łączyć te dwa fakty ze sobą?

 

Niestety nie wiem czy to moze miec wplyw na taki duzy pobor pradu ale nie wydaje mi sie zeby tak sie dzialo. U siebie naprawilem czujnik, a pomiar robilem juz po naprawie.

 

Moze sprawdz czy modul komfortu nie plywa w wodzie, kolegi passacie tez szybko padal akumulator, a mial powazne problemy z zamkiem centralnym i alarmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta i jednoznaczna,moge sie mylic ,ale chyba to nie modul komfortu.Nawet jak pod dywanami jest woda,to modul moze byc suchy.Jesli zewnetrzna obudowa modulu nie jest otwarta (czyli rozpieta,sa tam dwa zatrzaski) to modul bywa suchy,Te objawy ,jak brak swiatla,wariujacy alarm,i pobor pradu przy wylaczonych wszystkich odbiornikach,to prawdopodobnie mokra wiazka kabli idaca do modulu komfortu i rozpiete miedziane zlaczki w wiazce kabli pod dywanami.Odkryj dywan w miejscu gdzie jest komfort,rozwin tasme montazowa z wiazki kabli i znajdziesz tam polaczenia,ktore znikaja,tak znikaja bo sa z miedzi utleniajacej sie w wodzie pod wplywem pradu.Jednoczesnie objawem jest zuzycie pradu,bo wilgoc robi polaczenia i modul komfortu glupieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem trochę czasu i zająłem się ustaleniem tego poboru.Porozbierałem pół auta sprawdzanie bezpieczników,przekaźników,odpinanie czujników itp.Poświeconych kilkanaście godzin i

uwaga przyczyna pobierania prądu okazał się CZUJNIK ŚWIATEŁ STOPU.

Po rozebraniu okazało się że między jednym a drugim stykiem odgięła się blaszka i non stop zwierała.

Zastanawia mnie tylko to czemu stopy nie świeciły cały czas ??? I dlaczego po wyłaczeniu zapłonu dalej pobierało prąd ???

Teraz reanimacja akumulatora po zamiast kwasu sama woda.Mam nadzieje że kilka ładowań i aku dojdzie do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności