Skocz do zawartości
Gość podlasiak_vw

PO serwisie w skodzie mam problem z odpalaniem 1,9TDI PD AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Gość podlasiak_vw

LAwina nieszczęść... Zacznę od początku. Nabyłem Passacika -2001/2002prod 130KM AVF sedan... niedlugo po zakupie wybrałem sie do skody(bo taniej niz w ASO VW, a SUPERB ma taki sam silnik) na wymiane rozrządu.... wymienili miedzy innymi dodatkowo filtr paliwa.... i tu zaczynaja sie kłopoty. Ledwie zdąłem wyjechać na miasto a zacząlem po kilku chwilach czuc wyrażny smród ON w kabinie.... zjechałem na boczek spogladam a tu ciurkiem leje sie z dolnej pokrywy ... 30l paliwa mi zwialo przez godzinke...zajechalem oburzony do skody przyznali ze zle uszczelke zalozyli i wymienili filtr na nowy. wszystko ok... NIBY. wrocilem do domu.zgasilem przed garazem.. pozniej bardzo ciezko zapalil... wstawilem go do garazu. PO 3 godzinach zachodze po moje cudo odebrac syna z zajęc. po przekręceniu kluczyka mam brzeczyk i zapalona kontrolke płynu chłodniczego... ja pod maske_a zbiorniczek pusty...a nigdzie nie bylo sladow wyciekow.. dolalem. znowu zniknelo... miotalo mna w zdenerwowaniu dzwonie do skody i i seria ostrych słow skrytykowalem rezultaty ich pracy i domagalem sie szybkiej naprawy... wpadlo dwoch po nocy od wieczora ... popatrzyli podumali i sie skapneli ze pomylili przewody na "kopule" z filtrem paliwa z takim skutkiem ze płyn chłodniczy popłynąl do baku a ropa znalazla sie w ukladzie chlodzenia... na drugi dzien na miejscu u mnie zmienili znowu filtr, wstawili przewody dobrze , wyssali wszystko z baku dolali srodek czyszczący do płynu chłodniczego i zalali czyste paliwko.uznali ze w takim takim stanie mozemy nim o wlasnych silach wyjechac do serwisu skody na wymiane plynu. płyn wymieniony wracam do domu jest weekend. w niedziele do kosciolka cos ciezej mi pali niz przed skodą...pojezdzilem troche i umuwiłem sie znow na wizyte w skodzie(tylko dlatego ze na ich koszt). tak patrzyli i patrzyli i nie mieli pojęcia co z nim jeszcze ... zasugerowalem sprawdzic filtr paliwa czy te resztki płymu sie nie ostaly... i fakt rózowe paliwko poplynelo...i troche lepiej palil. dalej zasugerowalem im (znowu ja:mad:) ze moze diagnostyke by zrobili... wyszedl bład czujnika temperatury g62,skasowali i powiedzieli zeby pojeździc i zajechac znowu w (ubiegły) czwartek. dzis sie uparlem przywizlem im ten czujnik (g62) od vW oryginal kupilem bo nie mieli a oni nawet nie wiedzieli gdzie to sie wstawia :eek:. pokazalem palcem... ale problem nadal jest. silnik zimny albo gdy postoi tak z pol godzinki to pali jeszcze tak znosnie choc bylo lepiej ale najgorsze jest palenie tak po pięciu -15 minutach (np. wyjscie do sklepu) krecic musze nim przy 0 stopni jak starym gruchotem dwie serie po 10 sekund, tragedia, az wstyd przy znajomych:mad:. w skodzie umowili mnie na wtorek najblizszy ale pojecia nie maja co jeszcze spieprzyli, zbiora na wtorek wszystkich swoich mechaników i bedą nad tym pracowac... to matoły! strasznie zaluje ze nie pojechalem do ASO VW... moze byloby lepiej, a mi sie konczy cierpliwość boje sie ze zajechali po trochu pompowtryskiwacze tym plynem w paliwie... pomozcie mi ustalic co moglo siąść bo nerwowo nie wytrzymam wspolpracy z ASO SKODA SUWALKI!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie przy rozrządzie przeskoczyło i masz teraz żle ustawiony,napisz gdzie byłeś w tym serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zapowietrzony uklad paliwowy. rozrzad do zapalania na zimnym nie ma sie tak jak zapowietrzenie ukaldu paliwowego, paliwo ci opada gdzies i dlatego, mozliwe ze ulamali ten platikowy łacznik od powrotu, albo ktos nie zalozyl tam nowych oringów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz gdzie byłeś w tym serwisie

 

 

ASO SKODA SUWALKI!!

 

:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

Suwalki (ul.Wojska Polskiego...).... ECH. Niby mowili ze robili juz takie ;/, ale ponadto silnik zachowuje sie calkiem dynamicznie, myslalem ze jak przeskoczy pasek to bedzie wyraznie gorsza kultura pracy... ale moze sie myle...

 

a i jeszce jedno, na wskazniku w aucie mam 90 max ciut wiecej temperatury po jezdzie probnej 20 km... a jak podpiąl vaga to pokazywalo 110"C, to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie normalne!!! Wskazanie na VAGu i na wskaźniku powinno być w zasadzie takie samo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

co moze byc przyczyna rozbieżnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną rozbieżności moze być walnięty czujnik G62 (najlepiej wymienić dla pewności) albo ci wspaniali specjaliści tak robili że wiązka do czujnika jest uszkodzona... ect...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

czujnik wlasnie dzis wymienilem owy na oryginalny... wiec popatrze tej wiązki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiąć VAG sprawdzić blok 4 silnika (kąt początku wtrysku i synchronizacji) jeśi nie trzymają parametrów sprawdzić ustawienie rozrządu jeśji OK sprawdzić czujnik G40 (czujnik hallotronowy) jeśli jest uszkodzony auto ma problemy z odpalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

czujnik G40.... gdzie to cudo jet umiejscowione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię pogrążać ale jak już kowale wsadzili swoje przeszczepy w Twoje auto to będziesz miał jeszcze z nimi przepychanek że jak będziesz przejeżdżał ulicą W.Polskiego to scyzoryk w schowku sam będzie Ci się otwierał.

Nie odpuszczaj nawet jadrobniejszej podkładki a jak masz chwilę to wpadnij do jakiegoś adwokata i porozmawiaj jak Ci zepsuli auto i nie potrafią naprawić może warto się zatroszczyć o swoje prawa.

Co do przyszłych napraw to najpierw pisz na priv a podpowiem gdzie w Suwałkach się naprawia auta a gdzie lepiej się nie pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

Pomyślałem ze napisze wreszcie rozwiązanie mego problemu dla potomnych- wymiana podstawy filtra paliwa BAAArdzo pomogła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi fachowcy. Mam taki sam silnik jak Twój. Sam wymieniałem filtr paliwa i nie wiem po co Ci rzekomi fachowcy z servisu zdejmowali przewody z górnej cześci przymocowanej do filtra paliwa? Rece opadają. O ile pamietam odkreca sie filtr do którego przykrecona jest druga cześć z podłączonymi przewodami imbusem nr. 13, zdejmujesz górną czesc razem z przewodami, wymieniasz filtr, nowa uszczelka i wszystko skręcasz. Ot cała filozofia. Mi to zajęło max 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

no wlaśnie ja też zachodziłem w głowe.... eh naszczeście teraz jest ok... nastepne wymiany bede robił sam a tylko kwestie samego rozrzadu zostawie innemu bardziej doswiadczinemu mechanikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Od mojej pierwszej wizyty w warsztacie wychodze z założenia ze jesli potrafie cos zrobic przy aucie to robie sam. Fachowa literatura + pomoc kolegów z forum napewno lepiej wyjdą na zdrowie Twojemu autku. Ja jak kupiłem swojego paska to na wymiane oleju wstawiłem do warsztatu. I jakie było moje zdziwienie jak po przejechaniu około 1000km sprawdzam poziom oleju. Grubo 1 cm ponad stan. Nawet tak z pozoru prostej rzeczy nie umieją zrobic. Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... to matoły! strasznie zaluje ze nie pojechalem do ASO VW...

 

W serwisie VW mogło Ci się przydażyć to samo, nie ma reguły. Znam serwisy VW, gdzie też nie bardzo kojarzą co i jak w samochodzie się robi. Po prostu zanim gdzieś pojedziesz zapytaj znajomych niech Ci coś polecą, lub puść posta na zaprzyjaźnionym forum;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności