Skocz do zawartości
tomeko

Oświetlenie wnętrza nie gaśnie i załączający się alarm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Mam problem z moim Passatem B5 1.8T AEB 99r.:( a mianowicie podczas zamykania auta pilotem włącza mi się alarm,zaznacze że, lampka oświetlenia wewnętrznego ustawiona w pozycji otwartych dzrzwi nie chce zgasnąć tzn.przygasa na chwile poczym znowu się zapala.Gdy ustawię lampke wyłączoną to alarm się uzbraja i nie wyje czyli wporządku.Alarm raczej napewno fabryczny.Wydaje mi się że, to może być związane z którąś krańcówką w drzwiach lub klapie bagażnika.Muszę powiedzieć że, ostatnio naprawiam tylny podnośnik elektrycznej szyby(mam rozebrany cały boczek) i poprawiałem zamek w masce.Paska mam od miesiąca, a to zrobiło mi się po tych naprawach.... a jeszcze spalił mi się bezpiecznik od oświetlenia dolnego w drzwiach i zanim go zlokalizowałem musiałem wyciągnąc wszystkie.Z góry dzięki za zainteresowanie to mój pierwszy post na forum.Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"And you was very quick,therefore"

Musiales zle poskladac,bo za oswietlennie odpowiedzialne sa wlasnie koncowki,to przykre rozbierac wszystko,bo nie wiesz teraz co "naprawiles"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat.Oswietlenie wnetrza nie gasnie tylko przygasa.Po zapaleniu lampki oswietlenia lusterka w sloneczniku oswietlenie wnetrza gasnie tak samo jak po wlaczeniu zaplonu.Zamki ok,tak przynajmniej mowi Vag,lampki w progach gasna.Dodam ze nie moge zamknac zamkow z pilota mimo ze widzi go modul komfortu.Prosze o pomoc bo mam juz dosyc tych pseudo/diagnostykow.

Edytowane przez bart60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co wyczytałem zastanawiam się czy przed tymi problemami nie padały u ciebie obfite deszcze albo coś co mogło zalać moduł komfortu. Podnieś wykładzinę pod nogami kierowcy i wsuń tam dłoń i zobacz czy nie jest tam mokro. Pod fotelem kierowcy jest moduł komfortu który bardzo często w passatach ulega zalaniu. Za oświetlenie wnętrza i za alarm jest odpowiedzialny moduł komfortu który może nie został całkowicie zalany a tylko zawilgocony i dlatego możesz mieć takie objawy. O zalanym module komfortu było już wiele postów więc sobie poszukaj co trzeba zrobić. Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety modul komfortu jest ok,to znaczy suchy,byc moze ma jakies wewnetrzne uszkodzenia ,niestety z tym pewnie trzeba udac sie do elektronika.jak napisalem pilot komunikuje sie z modulem a mikrostyki byly sprawdzane w zamkach i sa ok.Vag nie pokazuje zadnych bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,zrobione.Wina lezala po stronie zle podlaczonego radia.Pilot działa.Zostało tylko migające oświetlenie wnętrza po zamknięciu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem w moim pasku to znaczy przed wyjsciem z auta wieczorem musze zapalic oswietlenie wew. a po zamknięciu drzwi nie gaśnie nawet po 5 min.

i drugi problem gdy zostawiłem światła mijania wł. to brzęczało a teraz nie chce z czym to może być związane?proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikro styki zamka drzwi kierowcy do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i drugi problem gdy zostawiłem światła mijania wł. to brzęczało a teraz nie chce z czym to może być związane?proszę o pomoc

Oba problemy dotyczą tego samego. Mikrostyk w zamku drzwi kierowcy - zdechł.

 

Poczytaj :DBrak oświetlenia wnętrza i brak sygnalizacji przy otwartych drzwiach ---- klik

 

A tu masz Jak rozebrać drzwi i zamek ---- klik

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy też przypuszczałem ale nie wiedziałem na 100% jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam rozwiązania mojego problemu z alarmem oraz oświetleniem wnętrza, mianowicie ostatnio wchodząc do garażu zauważyłem że świeci mi się oświetlenie wnętrza samochodu razem z oświetleniem bagażnika z tego co wiem świeciło sie całą noc nie gaśnie po 5 minutach jak dawniej gdy wyjdę z auta i zamknę drzwi po chwili przygasa podświetlenie ale zaraz się włącza a gdy otworze drzwi to praktycznie zawsze gaśnie całe podświetlenie a pod drzwiami sie lekko świeci nic poza tym a gdy chce włączyć któreś podświetlenie wo gule nie reaguje natomiast alarm załącza się po zamknięci auta (alarm fabryczny)

Już nie wiem co to może być auto stoi prawie cały czasz w garażu nie było ostatnio żadnych opadów moduł jest suchy jedynie kable w połowie są mokre jednak do modułu woda jeszcze nie doszła wszystkie zamki były robione w tamtym roku razem z klapą, po poruszaniu kostkami przy module świeci normalnie nieraz ale po zamknięciu drzwi robi się dyskoteka w aucie i dziś się okazało że po dwuch dniach postoju akumulator się rozładował tak jak by coś zwarcie robiło

Już nie wiem co to może być poprawiam luty na płytce modułu ale wątpie by to coś dało

Co możecie doradzić ?

Edytowane przez robi1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po poruszaniu kostkami przy module świeci normalnie nieraz

 

odpowiedziałeś sobie sam w sumie gdzie szukać przyczyny skoro zamki są dobre, podłączony pod vag jakie błędy wywala ? kable wysuszyć i dokładnie przejrzeć nie mogą być mokre czy wilgotne ... zimne luty na module też mogą być , przelutować każdy to nie jakaś nie lada wyczyn zatem też można zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności