Skocz do zawartości
VinCe

kontrolka płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

przy temp jakie mamy obecnie odpalając auto na zimno po chwili zapala sie kontrolka płynu. 3 razy puści dźwięk i potem miga cały czas dopóki silnik sie nie nagrzeje. z Tego co wyczytałem na forum to padnięty czujnik temp płynu albo niski poziom. Płyn jest.nawet wymieniany świeżo, czujnik ostatnio też wymieniłem. błąd wykasowałem zadowolony ze już po sprawie odpalam auto i co... i znowu ten denerwujący dźwięk i kontrolka..

Podpowiedzcie mi proszę co to jeszcze może być bo to jedyny błąd jaki wyskakuje po podłączeniu do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poziom płynu masz dobry, czujnik wymieniłes, to pozostaje tylko coś na połączeniu elektrycznym - czyli sama kostka (wsówki wewnatrz) lub też któryś przewód jest przetarty (lub pęknięty wewnatrz izolacji i raz styka a raz nie) i "masuje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie ma czegoś takiego ze raz styka a raz nie. zawsze jak silnik jest zimny i temp na zewnątrz niska to kontrolka sie zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki. spróbuje dziada wyczyścić w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drabi75

Mam pytanie do VinCe i innych- mam ten sam problem :(czy pozbyłes sie problemu po przeczyszczeniu zbiorniczka wyrównawczego??? "3 razy pikniecie i póki sie silnik nie nagrzeje do 90 C to sie swieci--- pozniej gasnie i tak co ranek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - dotyczy to mojego auta:

Passat 1.8T 03r.

Kiedy postoi chociaż 2 doby na parkingu... (przy temp -8oC), ogólnie jak robi się zimno po odpaleniu zaczyna mrygać kontrolka płynu chłodniczego.... oco chodzi?

 

Kiedyś też w okresie jesiennym ten problem ale to moja wina bo było zamało płynu więc kupiłem na stacji PRESTONE... i dolałem.

Teraz Oczywiście płyn uzupełniony jak należy.

Miał ktoś kiedy taki przypadek ?

 

Proszę o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz Oczywiście płyn uzupełniony jak należy.
Przeczyść styki dochodzące do czujnika (śniedź), ew. przeczyścić jak koledzy piszą powyżej sam czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Jutro sprobuje ! Ale dziwne... dzieje się to tylko przy minusowej temp na dworzu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość woo

Czasem trzeba przygotować autko przed zima i problemów nie ma, ja ostatnio,jak jeszcze było ciepło czyściłem wszystkie styki gdzie większa ilość miała zaśniedziały nalot;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok ! Jutro sprobuje ! Ale dziwne... dzieje się to tylko przy minusowej temp na dworzu
Jeśli dostaniesz wilgoci między wsuwki przy mrozach robi się warstwa lodu i ona słabiej przewodzi prąd. Możesz je też przygiąć aby ciężej wchodziły. Jeszcze mi tak przyszło do głowy że masz kaszę w układzie chłodniczym (zbyt mocno rozrzedzony płyn).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Czy czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest odpowiedzialny za zapalanie się kontroki niskiego poziomu płynu na zegarach czy może odpowiada za to jeszce jakiś inny czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest odpowiedzialny za zapalanie się kontroki niskiego poziomu płynu na zegarach

Nie.

czy może odpowiada za to jeszce jakiś inny czujnik?

czujnik w zbiorniczku wyrównawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolałem ostatnio płynu do chłodnic "Prestone", chociaż na moje oko nie było to potrzebne gdyż płynu w zbiorniku było tyle ile trzeba no i gdy silnik troszkę się rozgrzał - po kłopocie :)

Styki są Ok - nie zaśniedziałe.

 

Tyle tylko teraz muszę podjechać gdzieś żeby sprawdzili czy faktycznie płyn nie jest za mocno rozrzedzony :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle i w sume pytałem mechaniora aczkolwiek moge/moze sie myslic, ze tak poprostu jest przy nizszych temperaturach, plyn zmniejsza troche swoja objetosc... u mnie tak jak po nocy stal jakies -15 - -20 to tez migala ta kontrolka, chwilke pochodzil i gasła. teraz tego nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja zdziwiłem się parę dni temu gdy sprawdziłem poziom płynu a tu "echo" było go tylko troche na samym dnie jakies dwa do trzech cm poniżej oznaczenia minimum i tutaj moje pytanie kiedy powinna się zapalić kontrolka poziomu płynu gdy spadnie do min. czy gdy zbiornik będzie pusty?

 

 

ps.wyciek zlokalizowany rozszczelniona chłodnica.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka zapala sie dopiero gdy zbiornik jest praktycznie pusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Ściągne sobie płyn i zobacze czy się zapali bo do wymiany chłodnicy jeszcze muszę troszke poczekać a lepiej być pewnym że się w odpowiednim momencie zapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mabra2" przerabiałem to tydzień temu, było 2-3 cm poniżej minimum, kontrolka zaświeciła sie, gdy poziom wody był praktycznie na równo z dolnym wężem wychodzącym ze zbiorniczka wyrównawczego. U mnie też skończyło się na wymianie chłodnicy, wyglądała jakby miała 25 lat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności