Skocz do zawartości
piwo

znowu trochę o xenonach

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

zabieram się powoli do wymiany reflektorów zwykłych na xenony. Zmiana samych świateł - kupuje komplet i w komplecie mam szkła, przetwornice, żarniki i system samopoziomujący i to jest dla mnie jasne (mam nadzieję)

 

I teraz zabieram się do systemu spryskiwaczy:

 

Kupuję oddzielną pompkę - (czy ktoś wie gdzie jaką i ile to kosztuję?),

spryskiwacze szt 2 (czy ktoś wie gdzie jakie i ile to kosztuję?)

i planuję zamontować spryski w zwykłym zderzaku (wyciąć otwory, dorobić zaslepki) i teraz pytanie moje odnośnie onstalacji oryginalnych

 

Czy pompka podłaczona jest do spryskiwaczy przedniej szyby ?

Czy zbiornik jest jeden i czy jest identyczny jak przy zwykłych lampach ?

Czy ktoś robił już coś takiego i ma jakies praktyczne uwagi pomocne przy montażu ?

 

PS

Proszę o proste podpowiedzi - nie jestem mechanikiem ;-)

 

Dziękuję za pomoc z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

same spryskiwacze używki średnio 150 do 200 zeta za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
same spryskiwacze używki średnio 150 do 200 zeta za sztuke

 

Szczerze jakos tak... ale trafi sie i taniej jak sie dobrze poszuka!

 

Wiec tak pompka w ASO - wiem bo kupowalem ostatnio 148zł... na allegro koles sprzedaje takie pompki od Opla za 80zł (nowki) trzeba tylko w nich wtyczki przerobic...

 

Druga sprawa spryski zamontujesz w zderzaku bez problemu bo w "slizgach" sa przystosowane do tego otwory, do pompki zrob sobie osobny wlacznik w kabinie - nie podlaczaj jej pod spryski od wycieraczek bo plyn bedzie Ci uciekal szybciej niz Ci sie wydaje...

 

Ze zbiornikiem z tego co sie orientuje jest tak: ten od xenonow jest nieco wiekszy i ma miejsce na pompke ale bez obaw - mozesz wstawic pompke do zwyklego zbiornika tylko musisz to dobrze uszczelinic jakas guma albo sylikonem...

 

Jesli chodzi o system samopoziomujacy to przykro mi nie pomoge bo zielonego pojecia nie mam jak do konca to zamontowac... wiem tylko tyle ze czujniki od tego sa gdzies na tyle... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni,

zabieram się powoli do wymiany reflektorów zwykłych na xenony. Zmiana samych świateł - kupuje komplet i w komplecie mam szkła, przetwornice, żarniki i system samopoziomujący i to jest dla mnie jasne (mam nadzieję)

 

Nie, nie masz. Do systemu tego potrzebne są oprócz świateł czujniki samopoziomowania (są cztery, po jednym w każdym rogu autka, wiązki przewodów do owych czujników oraz nowy ściemniacz bez regulacji położenia świateł.

 

Czy pompka podłaczona jest do spryskiwaczy przedniej szyby ?

Czy zbiornik jest jeden i czy jest identyczny jak przy zwykłych lampach ?

 

I jest i nie jest. Uruchamia się i owszem razemz wycieraczkami przedniej szyby, ale nie działa tyle co ten od wycieraczek, tylko psiknie dość mocno i spryski się chowają. Ale najważniejsze w tym całym biznesie jest to, że uruchamia się tylko podczas włączonych świateł. Jak masz swiatła wyłączone spryski świateł milczą.

 

Zbiornik mój ma jakoś tak z pięć litrów. Włazi mi na spokojnie bańka pięciolitrowa, jak wypsikam do końca. A kontrolka od niskiego poziomu płynu w spryskach zapala się u mnie za wcześnie. Jeszcze mam tam minimum 2 litry płynu, a już się pulta.

 

do pompki zrob sobie osobny wlacznik w kabinie - nie podlaczaj jej pod spryski od wycieraczek bo plyn bedzie Ci uciekal szybciej niz Ci sie wydaje...

 

Nawet nie śmiej tego robić. Bo skoro przednia szyba się zabrudziła, to światła są brudniejsze ze dwa razy bardziej. Czyli oślepiają innych. Po to jest tak zrobione, żeby się światła czyściły każdorazowo wraz z szybą automatycznie. A jak chcesz mieć xenonki, to musi być Cię stać na dolewanie płynu do sprysków, nawet jakbyś to miał robić co 200 km. Ot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając schematy instalacji wersji Paska z xenonami dochodzę do wniosku że będziesz musiał sporo dołożyć wiązek przewodów, czujników itp,itd.No ale twój wybór ;powodzenia .:561:.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tego się obawiam. Dam znać jak coś zdecyduję. Jednak chyba zdecyduję się na spryskiwacze. A co do reszty (samopoziomowanie) zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do systemu tego potrzebne są oprócz świateł czujniki samopoziomowania (są cztery, po jednym w każdym rogu autka, wiązki przewodów do owych czujników oraz nowy ściemniacz bez regulacji położenia świateł.

 

Z tego co wiem to czujniki są dwa, jeden na przednim lewym wahaczu a drugi na tylnej belce też z lewej strony. Do tego jeszcze dochodzi sterownik w bagażniku.

 

Nie jest to żadna wielka filozofia, jak kogoś stać to może sobie samemu takie coś zamontować. Zobacz na tej stronce http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p220_aLWR-Komplettset-Passat-3B.html

masz właśnie taki zestaw do montażu samopoziomowania. Nie wiem tylko czy jest w zestawie sterownik, trzeba by się zapytać.

Na tej stronce oferują też wiązkę do spryskiwaczy reflektorów.

Zderzaka też nie musisz wymieniać, bo po wewnętrznej jego stronie są obrysowanie ślady gdzie powinny być otwory na spryskiwacze, wystarczy wyciąć. Cylinderki tłoczące chyba lepiej kupić w ASO, na Alledrogo ciężko zdobyć, a i cena też bez rewelacji w stosunku do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff
Nie, nie masz. Do systemu tego potrzebne są oprócz świateł czujniki samopoziomowania (są cztery, po jednym w każdym rogu autka, wiązki przewodów do owych czujników oraz nowy ściemniacz bez regulacji położenia świateł.

 

Nawet nie śmiej tego robić. Bo skoro przednia szyba się zabrudziła, to światła są brudniejsze ze dwa razy bardziej. Czyli oślepiają innych. Po to jest tak zrobione, żeby się światła czyściły każdorazowo wraz z szybą automatycznie. A jak chcesz mieć xenonki, to musi być Cię stać na dolewanie płynu do sprysków, nawet jakbyś to miał robić co 200 km. Ot i tyle.

 

 

Wielkie G prawda - czujnikow do samopoziomowania jest 2 - po jednym na kazdej osi... jesli chodzi o wlacznik pompki do spryskow to wytlumacz mi dlaczego BMW i Mercedes oryginalnie montuje osobny wlacznik do spryskiwania reflektorow - tylko VW i Audi maja podlaczone je pod spryski przedniej szyby... czesto jest tak - wiem bo mam u siebie ze szyba jest brudna a reflektory czyste i na odwrot takze po co marnowac plyn... jak bym zakldal calosc osobiscie to zrobil bym osobno - ja mam w oryginale to nie bede juz zmienial...

 

Pozdrawiam i powodzenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mozesz zrobic z tymi SWOIMI zenonami co chcesz ALE jak bedziesz swiecil po oczach ludziom albo mi, to Ci osobiscie SAM te ZENONY wytluke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy ktos usunął mój post????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który??

żaden post z tego tematu nie został usunięty w dniu dzisiejszym!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jestem już tak zakręcony, że sam nie jestem pewien, czy to było tutaj, jednak szukajka nieodnajduje mojego posta, wiec obstaje przy tym na 99%. Popiąłem sie pod temat z pytaniem, czy ktos stosował u siebie taki kit z allegro:

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=297421186

 

pomijam aspekty prawne i techniczne typu spryskiwacze, czy samopoziomowanie, ale chciałem, aby ktos kto cos takiego zamontował, odezwał się do mnie na priv.

 

Nie zakładałem nowego tematu, bo o ksenonach jest ich dużo i byłoby to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa co do wszystkiego co jest Hid'em i go przypomina to już było kilka razy na forum.

Chcesz montować, Twoje ryzyko, póxniej nie miej do nikogo pretensji, że elektronika, albo CB szwankuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać :) albo szukać taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Marinie...szukać taniej :D

 

ale ten z linku moge śmiało polecić zarówno ja jak i inny użytkownicy z forum, którym też to pokazywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

a to oznaczenie hid co w ogole oznacza , co w nim takiego zlego ? jesli moge prosic o ocene tego http://www.allegro.pl/item303044211_xenony_xenon_h1_h3_h4_h7_hb3_hb4_gwarancja_24mies.html

bo mam zamiar to kupic i na miejscu to u mnie w miescie sprzedaja, ale z opisu wynika ze wszytsko to hid , tu jest zestaw od tego samego kolesia a juz drozszy , pomijam oczywiscie barwe swiatla ale sam zestaw http://www.allegro.pl/item303044093_xenony_xenon_h1_h3_h7_hb3_hb4_homologacja_gwar_18m.html

prosze o opinie bo na dniach chce to cos zakupic. mam tylko obawy czytajac forum, dodam ze glownie czaje sie na ten 1 zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ja na temat,czy ktoś mógłby wrzucić foty od wewnątrz zderzaka jak są umieszczone spryskiwacze i jak dokładnie wygląda mocowanie do zderzaka B5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ja na temat,czy ktoś mógłby wrzucić foty od wewnątrz zderzaka jak są umieszczone spryskiwacze i jak dokładnie wygląda mocowanie do zderzaka B5.5

 

proszę

prawy.jpg

lewy.jpg

zderzak 1.jpg

zderzak 2.jpg

zderzak 3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez rok Paweł chyba się już z tym uporał :] Ale dla potomnych może twa wiedza się przyda :)

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności