Skocz do zawartości
13gruby

Ogrzewana przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ogrzewana szyba przednia ma widoczne druty grzejne? Jeśli tak to jak bardzo?Czy tak jak tylna? będę wdzięczny za opinie ,ktoś chyba piki pisał coś na jej temat w kontekście nart;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie widać "drutów" :D choć jak sie przyjrzysz to coś tam widać :) ( mówię o fordzie ) Jedynym minusem tego rozwiązania jest siatka faradaya, navi się gubi, mowa o PDA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

cos tam widac, ale drutami tego bym nie nazwal :D delikatne pasiaczki, praktycznie nie zauważalne

 

totalnie w niczym nie przeszkadza, ani za dnia ani w nocy :D a raczej znacznie pomaga :D wlasnie wrocilem z tygodniowego pobytu w alpach :D rano zmrożone na maxa szyby, kolega w misiu L200 skrobal, tak namiętnie że szybę porysował :eek: a ja,,,,, uruchamialem silnik i po chwili mialem czyściutką szybę :)

 

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zachowuje się nawigacja dużo jeździsz warto brać wychodzi tanio ale może akcesoryjne dokładniejsze? Czy rzeczywiście przy szybie ogrzewanej gubi sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beny2108

Hej 13gruby,

bardzo Ci polecam (tak jak piki) tę szybkę. Miałem ją wcześniej w mondeo i jak kupowałem paska, to też sobie zażyczyłem.

Zimą nigdy nie musiałem jej skrobać, a druciki (czytaj: włoski) nie są widoczne i podczas jazdy w ogóle nie przeszkadzają.:ok:

Navi: stosuję ją od roku (rocznie robię ok 40-50 tys. km) i ani razu nie zgubiłem sygnału (sorry: kilka razy w tunelach). Też czytałem na różnych forach, że mogą byż kłopoty z sygnałem, ale u mnie nic takiego nie ma (może zapomnieli zatopić tę siatkę Faraday'a).:564:

Bardzo polecam

Beny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o nie fabrycznym zestawie ;), o palmtopie w którym to antenę masz wewnątrz samochodu. W przypadku fabrycznej navi antenę masz na dachu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Testowalem w Fordzie Focusie z ogrzewaną przednią szybą i nie gubiło nigdy sygnału. Używałem N95 z wbudowanym GPS na Chpisecie gorszym od tych w palmtopach SIRFstarIII czy coś w tym stylu , wiec nie powinno być problemu. W sumie to przy pakiecie jaki daje VW teraz na navi , biksenony i rolety i lakier perła to bym sie nie zastanawiał i brał fabryczny , dodatkowo RNS 510 full wypas jest łącznie z HDD na pokładzie i czytnikiem kart.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą szybę w galaxy. Jest super. Druciki w ogóle nie przeszkadzają. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są druty grzejne to jest siatka grzewcza czyli specjalna farba z dodatkiem srebra i miedzi która bardzo dobrze przewodzi prąd i tym samym podgrzewa szybe jest ona malowana na sitodruku(czarna emalia)na dolnej krawędzi szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Niech bedzie siatka, wyraźnie widać pojedyncze "druciki", mam taka szybe w VW mialem w fordzie wygladaja identycznie, dzialaja perfekcyjnie , polecam kazdemu! Na codzien czlowiek tych drucików nie zauwaza, czasami jadac pod slonce powooduja zjawisko 'mory" rozczepia sie swiatlo i miejscowo widac efekt teczy, ale to zadki przypadek i wogole nie przeszkadza w trakcie jazdy.

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ja tam widzę tę siateczkę szczególnie wieczorem gdy światła z samochodów z przeciwka lekko sie rozszczepiają na niej. Na początku mi to przeszkadzało ale po 2-3 tygodniach już je rzadko zauważam. W dzień to raczej nie da się zauważyć chyba że specjalnie tego wyszukujesz wzrokiem na szybie.

Ogólnie to bardzo pożyteczny wynalazek i polecam. Szczególnie gdy nie masz garażu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech bedzie siatka, wyraźnie widać pojedyncze "druciki", mam taka szybe w VW mialem w fordzie wygladaja identycznie, dzialaja perfekcyjnie , polecam kazdemu! Na codzien czlowiek tych drucików nie zauwaza, czasami jadac pod slonce powooduja zjawisko 'mory" rozczepia sie swiatlo i miejscowo widac efekt teczy, ale to zadki przypadek i wogole nie przeszkadza w trakcie jazdy.

 

Pozdrowki

Paweł

Ta, jechałem w tym tygodniu do Wiednia (słuzbowe mondeo z ogrzewana przednią szybą) i akurat trafiłem że w jedną i druga stronę miałem pod słonce i to niskie slońce i jest to przej.... dodajac do tego mokrawą nawierzchnię, syf na drodze - Dziekuję bardzo za te druty :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może alternatywa ogrzewanie postojowe zamiast pakietu zimowego 3 ?wychodzi o ok 2500 więcej ale przy cenie bez rabatu 143 tyś wychodzi bez znaczenia.Tylko nie wiem jak to działa.Czy szybko nagrzewa wnętrze i silnik.Czy tylko silnik.I ile paliwa zużywa na 1 h pracy.Może ktoś ma to u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy - przejechałem paskiem 45k km a wcześniej tyle samo focusem, oba z podgrzewaną szybą i nigdy mi to nie przeszkadzało, a w zimie czekam 3 minuty, wycieraczki i w drogę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
No nie przesadzajmy - przejechałem paskiem 45k km a wcześniej tyle samo focusem, oba z podgrzewaną szybą i nigdy mi to nie przeszkadzało, a w zimie czekam 3 minuty, wycieraczki i w drogę... ;)

 

 

hehehe no mnie tez zadziwił jeden z powyzszych komentów do "drutów" w szybie :-DDD

 

Vvalery czy ty przypadkiem nie przeginasz? moze wasza firma sama sobie jakies druty na szybie montowała :D:D:D:D bo ja to co mam w szybie w passacie drutem bym nie nazwał i praktycznie tego nie widac w zadnyc hwarunkach pogodowych, a "niskie" slonce to zadna sensacja bo calą zimę wszyscy jezdzimy przy "niskim" słońcu, czytajac twoje posty czasem mam wrazenie ze dla ciebie wszystko czego nie ma twoj passat jest tragiczne bezsensowne i beznadzieje ;)

 

te "druty" to podstawowe wyposazenie wszystkich wyzszych limuzyn i najwyzszych opcji wiekszosci modeli :D wiec wiekszosc luksusowych aut i auta w topowych wersjach nie nadaje sie do jazdy dla Valerego, co zrobic ;)

 

ja jezdze ktoryms tam autem z ogrzewana szyba codziennie, w passacie juz 73tys km zrobione w przeroznych warunkach, woze przerozne osoby i nikt,tak naprawde nie zauwaza ze mam "druty" w szybie tak strasznie sa widoczne ;) w zadnych ale to w zadnych warunkach mi nie przeszkadzaly nigdy i w zadnym aucie :-D i pierwszy raz w zyciu spotykam sie z komentarzem ze ogrzewanie przedniej szyby przeszkadza komus w jezdzie, jechalem teraz 1200km z Polski w Alpy w deszczu, w sloncu po deszczu i w sniegu, w nocu i za dnia obok mnie siedzial kolega ktory passatem moim jechal pierwszy raz, ogrzewanie przedniej szyby wlaczylem dzien po przyjezdzie rano gdy byla szybka zawalona sniegiem i lodem, kolega zapytal jak to dziala powiedzialem ze sa tam wtopione mikrodruciki, dopiero gdy sie dokladnie przyjzal to zauwazyl i sam sie dziwil ze nie widizal tego podczas jazdy ;) podczas drogi jakos nie widzial tego mimo ze jechal ze mna na zmianę za kierownicą, w tym samym czasie gdy z mojej szyby spływał śnieg i lód a my pakowalismy deski do BOX-a kolega z drugiego auta zasuwal z drapaczką po swojej szybie chlodząc "przyjemnie" palce ;) i ktoregos tam ranka tak drapał ze szybę sobie podrapał :D sam powiedzial ze zajebista sprawa to ogrzewanie przedniej szyby ;)

 

 

a koledze ktory pyta proponuje zeby poszedl do ASO i przejechal sie autem z "drutami" w szybie ;) gwarantuję że w niczym nie będą ci przeszkadzaly, nawet ich nie zauwazysz podczas jazdy a zimą dadzą ci masę komfortu usuwając lód i śnieg w chwilę z szyby i całkowicie i idealnie odparowywując szybę nawet przy maxymalnie zawalonym ludzmi autem ;)

 

P O L E C A M raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi te druty przeszkadzały, a Tobie nie i już. Wolę moją szybe w pasku bez drutów, niż jazdę z drutami w Mondeo pod słńce jeszcze za komś kto wali błotem. Nie wiem jakie druty są w Pasku dlatego podkreślam Mondeo. Nawiasem mówiąc nie wiem czy kiedykolwiek ktoś użył tej funkcji w firmie. Auto ma dwa lata a jak wiadomo zimy nie było w zeszłym roku, a i w tym cieplutko. Garaż jest więc rano - no problem. Na syberii i owszem wynalazek przydatny a u nas .....?

Piki Masz rację w moim passacie a nie w Passacie który mi tatuś kupił.:D

A jeszcze jedno jak masz jakieś kompleksy to się napij wódki i się odemnie odpie... Mnie gówno obchodzi jakie pierdoły wypisujesz i o tym nie piszę ,co napisał niejaki Piki. Pisz do woli.:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Piki Masz rację w moim passacie a nie w Passacie który mi tatuś kupił.:D

 

eee a do czego pijesz? jeśli do posiadanych przezemnie aut to nie trafiłeś

 

od 21roku zycia jestem niezalezy finansowo :P obydwa auta które posiadam kupilem za wlasne pieniadze a nie tatusia więc płyń z takimi tekstami do innego portu :721:

 

a co do braku uzytecznosci pogrzewania przedniej szyby w naszych, niesyberyjskich warunkach, hehe tylko w tym roku, 2008 uzywalem tego przywileju kilkanascie razy mimo że garaż też posiadam bo nie tylko w garażu parkuję autko, zapewniam cię ze nie trzeba mieszkac na syberii by ogrzewana przednia szba się przydała, jak zresztą pisze o tym w tym wątku kilku userów ;)

 

ciekawi mnie i martwi jednoczesnie, skad wyniosles takie sposoby rozwiazywania problemów? ->

A jeszcze jedno jak masz jakieś kompleksy to się napij wódki
:cool:

bo skoro proponujesz je komus to sam je zapewne stosujesz, nie masz przypadkiem problemów z alkoholem? bo czesto ciebie czytajac wydaje mi się że masz, ja podziękuję jednak za takie sposoby bo po pierwsze problemów jakie sugerujesz nie mam a po drugie znam lepsze sposoby na rozwiązywanie ewentualnych :P

 

no i

Mnie gówno obchodzi jakie pierdoły wypisujesz i o tym nie piszę
smutne to ale jednak sam do konca nie wiesz co robisz bo jak widac w poście wyzej,,,,,,, jednak o tym piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOKÓJ!!!:532: :D

 

Jeśli chodzi, o "druty" w przedniej szybie to mam podobne zdanie jak piki, nigdy, ale to nigdy nie przeszkadzały mi w podróżowaniu autem z taką szybą, co prawda nie było to przebieg rzędu 50-70k km, ale po 1000km też by dało się to zauważyć!!...co więcej-jeśli te gorąco opisywane podgrzewanie szyby w znaczny sposób utrudniały by jazde samochodem-mając na myśli bezpieczeństwo podróżowania, to niestety, ale prawdopodobnie taka szyba nie zostałaby dopuszczona do montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
SPOKÓJ!!!:532: :D

 

Jeśli chodzi, o "druty" w przedniej szybie to mam podobne zdanie jak piki, nigdy, ale to nigdy nie przeszkadzały mi w podróżowaniu autem z taką szybą, co prawda nie było to przebieg rzędu 50-70k km, ale po 1000km też by dało się to zauważyć!!...co więcej-jeśli te gorąco opisywane podgrzewanie szyby w znaczny sposób utrudniały by jazde samochodem-mając na myśli bezpieczeństwo podróżowania, to niestety, ale prawdopodobnie taka szyba nie zostałaby dopuszczona do montażu.

 

a przydalo ci się boommax kiedys to ogrzewanie przedniej szyby w naszym kraju, czy jak sugeruje Vv musisz jechac na syberię żeby tego użyc ;):689:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytać ! napisałem, że w Mondeo (w Passacie nie widzałem tej szyby więc się nie wypowiadam) i to w niesprzyjajacych warunkach (pierwszy raz to zobaczyłem bo przecie nie jechałem tym autem pierwszy raz). Szyba wyglądała jakby miała mnóstwo odprysków od kamieni (jakby była pokłuta szpilkami) i to było denerwujące. Zuważyłem to więc napisałem, bo jakbym nie widział to bym milczał.;)

W normalnych warunkach tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności