Skocz do zawartości
Smuggler

1.8T ile na maxa?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie, wlasciwie rozgladam sie za chipem do mojego paska. Ciekawi mnie kwestia wycisniecia maksymalnej mocy bez mechanicznej ingerencji w silnik. Ile konikow i Nm da sie zrobic? gdzie? i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy ktory rok ma passata.

 

Samym programem w modelach do 2000(sedan)2001(Kombi) da sie zrobic max 185km i granice 280Nm( oczywscie mowie w realnej mocy i sprawnych koniach mechanicznych)

Po FL mozesz celowac w 195badz nawet okolice 210 się przekroczy tylko ze tunerzy zadko w te okolice zagladaja bo nie wiedzia ze po FL byly minimalnie inne sprezarki montowane.

 

osobiscie nie widzialem wykresu paska na 210km na serii turbo ale teoretycznie jest to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zalezy ktory rok ma passata.

 

Samym programem w modelach do 2000(sedan)2001(Kombi) da sie zrobic max 185km i granice 280Nm( oczywscie mowie w realnej mocy i sprawnych koniach mechanicznych)

Po FL mozesz celowac w 195badz nawet okolice 210 się przekroczy tylko ze tunerzy zadko w te okolice zagladaja bo nie wiedzia ze po FL byly minimalnie inne sprezarki montowane.

 

osobiscie nie widzialem wykresu paska na 210km na serii turbo ale teoretycznie jest to mozliwe.

 

Ostatnio miałem okazje zakładać Big IC do Golfa 4 1,8 T seria 180,wejsja GTi limitowana na rocznice VW,kolega kupił go w anglii, był robiony tam program w firmie REVO, jest DP założony,stożek z dolotem nowym i IC i turbo dmucha 1,2 bara seria :( wydaje mi sie że to troszke za duzo, co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
turbo dmucha 1,2 bara seria :( wydaje mi sie że to troszke za duzo, co o tym sądzicie?

 

niekoniecznie... ciekawe jak to ciśnienie rozkłada się w czasie... w passacie jest K03 lub K03s ( silniki AWT). Ta turbinka może dmuchnąć okolice 1 bara, ale wraz ze wzrostem zapotrzebowania na powietrze (czyli wraz ze wzrostem obrotów) ciśnienie będzie spadać - turbina nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości powietrza... a 1.2 bara to wartość czysto teoretyczna, w dolnym zakresie obrotów, przy założeniu super szczelnego układu dolotowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niekoniecznie... ciekawe jak to ciśnienie rozkłada się w czasie... w passacie jest K03 lub K03s ( silniki AWT). Ta turbinka może dmuchnąć okolice 1 bara, ale wraz ze wzrostem zapotrzebowania na powietrze (czyli wraz ze wzrostem obrotów) ciśnienie będzie spadać - turbina nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości powietrza... a 1.2 bara to wartość czysto teoretyczna, w dolnym zakresie obrotów, przy założeniu super szczelnego układu dolotowego ;)

 

Logowałem auto wiec wiem ile dmucha,a vag nie klamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gulu, jest mozliwe ze dmuchnie 1,2 ale tylko przez chwile. Jednak za zdrowe to nie jest. 1 bar bedzie optymalnie i zeby jak najwiecej do konca trzymalo a nie jak w niektorych softach spada ponizej 0,6 przy 6500obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the.wolf - tak teraz czytam, że kolega chyba miał chyba na myśli tego golfa z big IC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasen ze chodzi o golfa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na maxa hmm mozna i nawet 300km ale autko przejedzie ci 300metrow i padnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o cos rozsadnego. autko ma 130kkm wiec nie bede sie tu porywal z motyka na slonce. Nie chce nic przy silniku macac, tylko pojechac do pana dac mu 2 tys zeby mi zrobil 180km albo ile sie tam bezpiecznie da.

 

Powiedzcie mi jeszcze czy odczuwalny bardzo jest ten wzrost mocy na wysokich biegach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na maxa hmm mozna i nawet 300km ale autko przejedzie ci 300metrow i padnie :P

 

palnąłeś tego posta tylko dlatego zeby palnąć? Az tak Ci sie nudzi?

 

W ogole wiesz co Ty napisałeś, czy tego tez nie rozumiesz? Na przyszłość, nie zabieraj głosu w tematach o których nie masz pojęcia chyba że pytasz.

 

 

smuggler-nadal nie wiem jaki masz silnik i osprzet.

co do przyrostów, to naprawde sa bardzo odczuwalne. Jest duzo lepiej. Seria w ogole nie jedzie w porównaniu to fury po programie. Na wyzszych biega tez jest duzo lepiej. Marecek z górki nawet "szafę zamknął"

 

jesli masz po 2001 to atakuj 200KM i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
the.wolf to ty chyba nie wiesz co ty mowisz koles sie pyta na max to mu pisze na maxa. a po 2 to troche spokojniej sie odzywaj. moze duzo nie wiem na temat chipu. a o tym ile mozna na maxa wycignac z autka to byl kiedys reportarz i rozmawialem z mechanikiem. wiec ty sie zastanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek1811- jesli ogladales program w TV na ten temat to obejrzyj go jeszcze raz i jeszcze raz i moze jeszcze raz. A potem bedziesz odpowiadał koledze ile można wyciągnąc czipem z 1.8T w passacie.

 

A jesli stwierdzisz ze w programie było/mechanik mówił ze się da innym sposobem (zmiana podzespołów itp) wycisnąć MAX 300KM to;

a)nie ogladaj telewizji*/telewizja kłamie*

b) zmień mechanika*

 

 

 

*-obie odpowiedzi zakreślić

 

Aha i czytaj uważnie pytania i posty :)

 

 

I proszę nie mów mi zebym zmienił ton wypowiedzi, bo jesli czytam takie farmazony to mnie krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w pasku sie nie da ale gosc gadla o golfie 1,6 nie wiem ktory to byl rok bo nie podawali. wiec sory za bzdety :P pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek1811- jak widzisz juz jest jasniej, bo nie passat ale golf. nie 1.8T a jakies 1.6.

(nie wnikam, ale srednio widze 300km w silniku starej generacji o pojemnosci 1.6 : ) ale mozliwe oczywscie po zainwestowaniu 60tysi :) )

 

pamietaj jedno ze w przypadku silników "sky is the limit" i oczywiscie budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio Marek się chyba chwalił porządnie napisanym programem na 200 koni i 300 Nm ;) Turbina K03s dmucha prawie 1,2 bara... Ale jak tu ktoś podsumował - tym benzyniakiem się jeździ jak dizlem (jak kogoś stać na nowe sprzęgło :P )

 

 

btw. od przyszłego miesiąca sam zacznę liczyć ile km przy tych 300 koniach zrobi małe, biedne 1.8 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio Marek się chyba chwalił porządnie napisanym programem na 200 koni i 300 Nm ;) Turbina K03s dmucha prawie 1,2 bara... Ale jak tu ktoś podsumował - tym benzyniakiem się jeździ jak dizlem (jak kogoś stać na nowe sprzęgło :P )

i korby :)

 

btw. od przyszłego miesiąca sam zacznę liczyć ile km przy tych 300 koniach zrobi małe, biedne 1.8 :)

 

ile tylko bedziesz chciał. Pamietej tylko zeby nie dmuchac 1,5bara na dzien dobry bo na poczatku zawsze jakies choroby wieku dzieciecego wyjda. dmuchnij sobie max 1,2 bara i bedzie dobrze.

 

jakie wtryski kupiles 440?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze w pasku sie nie da ale gosc gadla o golfie 1,6 nie wiem ktory to byl rok bo nie podawali. wiec sory za bzdety :P pozdro

Prosta zasada...nie wiesz o czym mówisz-nie zawieraj głosu w dyskusji.

Nie potrzebujemy tutaj historyjek wyssanych z palca, tylko pokrytych realnym doświadczeniem.

 

1,6+chip i 300KM dobre sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniczek jest o ile sie nie myle APU... rocznik 2000. Nie mam pojecia jaka mam sprezarke.

P.S Miszkam w okolicy opola i zastanawiam sie gdzie zrobic chipa? We wroc jest masters podobno wiec moze tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności