Skocz do zawartości
Gość Kamil21_KrK

Problem z pilotem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil21_KrK

Witam,

 

Witajcie użytkownicy :)

 

Od prawie roku jestem posiadaczem VW Passat 1.8T 1997 r.. A od ponad pół roku borykam się z problemem, otóż przejdźmy do sedna sprawy.

 

Pasek wyposażony jest w wbudowany pilot w kluczyku, na początku przez pierwsze 2 miesiące po zakupie, działał poprawnie otwierał się (centralka działała) i zamykał wydając przy tam dźwięk "bipp" (lecz nie mrugały kierunkowskazy przy zamykaniu czy też otwieraniu), lecz działał z małej odległości i czasami kilka razy trzeba było naciskać.

 

Myślałem, że jest to wina baterii, więc wymieniłem... od tamtej pory nie działa pilot, przyciskając zamykanie/otwieranie nie świeci się dioda. Podejrzewam, że coś popsułem w pilocie. Od tamtej pory zamykam i otwieram po przez kluczyk przekręcając w zamku.

 

Pytanie, jak można to naprawić aby to działało poprawnie (bezproblemowe zamykanie/otwieranie z normalnej odległości + mruganie kierunkami przy tych czynnościach) i żeby dużo też nie zapłacić.

 

Mieszkam w Krakowie, więc jeżeli ktoś wie co może być przyczyną, lub jak to naprawić, ma znajomego który zna się na rzeczy i nie weźmie dużo kasy - byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założyłeś nowe baterie a dioda nie świeci to pewnie włożyłeś ją nie poprawnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dioda powinna migac przy naciskaniu przycisku niezależenie od komunikacji z modułem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil21_KrK

Heh, sprawdzałem... jest poprawnie włożona i nie świeci, może jakaś przerwa na "ścieżkach się zrobiła" - nie znam kompletnie na tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działał na słabych i założyłeś nową baterie i zdechł tzn że nie bierze prądu z tej baterii rozbierz i zobacz czy blaszki od + nie zagiąłeś jakoś i brak połączenia na sete coś żle zmontowałeś!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil21_KrK

Nie wiem czy one były słabe, bo po założeniu nowych również pilot działał... również słabo... więc go rozłożyłem, po pukałem itd. No i wówczas przestał działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dioda nie działa a pilot śmiga aż miło. Żadnej baterii nie wymieniałem. Pamietam że wczesniej dioda działała a teraz przestała. Myslicie że sie spaliła??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil21_KrK

Możliwe, fakt faktem... mi nie działa pilot, ani dioda.

 

Czy znacie może jakiś elektroników, speców od tych klocków, co by mi mogli pomoc z terenów Krakowa/okolic?

 

Liczę na pomoc ;- )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymon1

w paskach z tych lat pilot działa z bliskiej odległosci .mi tez tak potrabował wiec odłoczyłem sygnał od alarmu posprawdzaj te blaszki koło bateri napewno nie łacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilota masz zapewne takiego jak mój.

 

kluczyklb6.jpg

 

Tak wiec zaczne od tego czy baterie włożyłeś "PLUSEM" do dołu i czy miedzy nimi o blaszce nie zapomniałes. Druga rzecz, to styk elektryczny wewnątrz - płytka drukowana musi być odpowiednio włożona, gdyż w trakcie składania obudowy moze się "przekosić i juz z jednej strony nie będzie styku a co za tym idzie ..... wiadomo.

Odnośnie powyższych punktów, jeśli wszystko jest prawidłowo złożone i nowe baterie, to idź po prostu do pierwszego lepszego zakładu naprawy RTV i ci to bezproblemowo na poczekaniu naprawią. Te piloty mają słabą konstrukcje i jak się mocno ciska na te guziki, to zdarza się, ze COŚ sie naruszy na płytce drukowanej. Koszt naprawy 20 zeta maxymalnie. Zależy kto na ile swoją robote ceni :cool: (chodzi mi o zakład RTV oczywiście)

 

ps: mi pilot działa raz z bliska (czyli przy samych drzwiach), innym razem z 4-5 metrów - ale grunt że działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też przygode z pilotem mianowicie działał z baaardzo bliska - czasem lepiej było otwierac kluczem niz pilotem. Pomyślałem baterie - wymieniłem a tu tak samo. Pojechałem do speca i się okazało że moduł komfortu był już zajeżdzony przez wodę (zmora pasków) po paru korektach i wymianie modułu pilot teraz śmiga aż miło - nawet z kilku metrów. Obyś nie musiał zmieniać modułu - ale to raczej ostateczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil21_KrK

Dokladnie mam taki pilot jak na zdjęciu, wszytko po sprawdzalem i kicha... chyba jednak przejde sie do jakiegos zakladu RTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sikor24

Sprawdź bezpieczniki, dwa są odpowiedzialne za centralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem elektronikiem czy mechanikiem, ale ja miałem przygodę ze swoim pilotem od passata.

Zmieniałem obudowy scyzoryka i płytka leżała parę godzin bez baterii, kiedy złożyłem wszystko do kupy nie dział mi pilot.

Rozbierałem i składałem wielokrotnie wszystko, dokładnie sprawdzając czy na pewno wszystko styka się prawidłowo w pilocie z baterią, moim zdaniem było OK. Nie ukrywam, że walczyłem z tym cały dzień i dopiero na forum gdzieś coś znalazłem i od początku zacząłem programować pilota z modułem komfortu. Jak się okazało pilot rozprogramował się i wystarczyło go ponownie zaprogramować.

Po jakimś czasie dorabiałem jeszcze jeden kluczyk do samochodu, w firmie dorabiającej klucze dowiedziałem się, że po wyciągnięciu baterii z pilota i pozostawienie go powyżej 15 minut bez zasilania może spowodować rozkodowanie jego.

Tak było w moim przypadku. Więc proponuję ponownie spróbować zaprogramować pilota opis jak to zrobić jest tu gdzieś na forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaar

Po prostu padł pilot. Święty Boże nie pomoże. Zdecyduj się na zakup nowego poza ASO. Cena ok. 400-450 zł z kodowaniem immo. CZAS 20 MIN.

W ASO 2 tygodnie za cenę 700 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności