Skocz do zawartości
Gość airflow

Jaki płyn do wspomagania ? Czer. czy ziel.?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość airflow

Witam

 

Panowie jaki wlac plyn u mnie nie da rady teraz odroznic koloru, jest czarny praktycznie, na zbiorniku jest napisane RHO tak jak by kojarzy sie ze rot - red czyli czerwony , dodam ze jest to B3 1990 1.9D

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmieniłem olej wspomagania na CZERWONY ELF MATIC (do wspomagania kierownicy, automatycznych skrzyń biegów). Olej jest napradę dobry, stosuje go dużo osób które znam i to nie tylko do osobówek. wg Mnie to TYLKO ELFMATIC !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

MAGNUM-DXi12, bardzo odwazne posuniecie. VW wyraznie ostrzega przed zmiana plynu do wspomagania. osobiscie zanm kilka przypadkow ze padla pompa wlasnie po zlaniu niewlasciwego plynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji najlepiej będzie odessać strzykawką nieco płynu i poczekać kilka dni, aż opadnie osad. Wtedy powinien być już wyraźnie widoczny kolor płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Wydaje mi się ze producent zaleca DEXTRON czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAGNUM-DXi12, bardzo odwazne posuniecie. VW wyraznie ostrzega przed zmiana plynu do wspomagania. osobiscie zanm kilka przypadkow ze padla pompa wlasnie po zlaniu niewlasciwego plynu.

 

wiesz wymieniałem pompe wspomagania bo była padnieta i wtedy zalałem ją ELFMATICIEM :) Wspomaganie chodzi "jak po masełku" :)

Poza tym kumple (mechanicy) też jak amieniaja płyny we wspomaganiach to zalewają je ELF-em, poza tym jeszcze można kupić dodatek tzw "doktorek" co uszlachetni płyn i przy okazji ma własiwości uszczelniajace, osobiscie taki dodatek kupiłem i zastosowałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem zielony i po wymianie pompy tez taki zalalem.Mial bardzo ciemny kolor ale po odstaniu wyszlo ze jest zielony i tak tez mialem w dokumentach jak szwab wymienial :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym zmienić płyn od wspomagania :) wiem że dobry jest Febi zielony ale nie wiem czy powinienem wlać mineralny czy syntetyczny :cool:, oraz ile płynu trzeba do wymiany?

Jak najlepiej wymienić ten płyn (którędy spuścić stary)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ralfi33

Oryginalnie passaty zalewane są zielonym plynem i taki bym ponownie nalał płyn produkuje Febi Blistein 34zł liter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
produkuje Febi Blistein 34zł liter

 

25 zl/L, powyzej tej ceny bym nie kupowal bo zdzierstwo. W 2och sklepach jak ostatnio kupowalem to placilem odpowiedno 24/25 zl. Na allego nawet ponizej 20 zl chodza :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo107

Hej :)

W ciagu dwoch dni wyciekl mi caly plyn do wspomagania ze zbiorniczka i nei mam pojecia czy to gdzies z weza ciekni czy z pompy. Nie znam si ena tym i nie pamietam jaki plyn kiedys dolewalem, ten ktor mi wyciekl ma kolor jasny praktycznie jak by byl przezroczysty. Jeden mowi lej czerwony, drugi mowi zielonony. Zglupialem wiec pytam tutaj bo tu chyba dostane lepsze info :0 rocznik 91 benzynka :) Prosze o odpowiedz jak najpredzej :)

 

Pozdro

Pablo

 

Nie mam pojecia pomocy :)

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominajać pytanie kolegi jak sprawnie i szybko wymienić płyn bo tez muszę to zrobić a nie wiem jak sie za to zabrać?

Mi babka w sklepie sprzedał Febi ale on jest jakis taki żółtawy. Niby dedykowany do VW. Tka mówiła, a dopiero po otwarciu okazało sie ze jest żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ktoś wlał czerwony i padła pompa i magiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony ma byc np 6262 febi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj jestem po zalaniu 6162 Febi zielony. Ale do rzeczy, zmartwiła mnie sytuacja która nastąpiła chwilę później. Otóż kilka chwil po zalaniu, przez chwilę odczułem coś co wyglądało na fakt iż passek stracił wspomaganie. Ale zaraz wszystko wróciło do normy. Zastanawia mnie to czy to jest normalne zachowanie czy tylko u mnie tak się stało. Dodam jeszcze, że po zalaniu płynu przestała mi wyć pompa wspomagania (ale to jest normalne).

Czy ktoś z was miał coś takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę mało płynu, mogę trochę dolać (około 1cm wysokości na zbiorniczku) dextronaII czerwonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę trochę dolać (około 1cm wysokości na zbiorniczku) dextronaII czerwonego?

Nie wolno mieszać płynów gdyż;

mi ktoś wlał czerwony i padła pompa i magiel

Zasada jest taka że jeśli masz korek o kolorze czerwonym zalewasz czerwonym płynem, jeśli zielony korek zalewasz zielonym płynem.

Najlepiej sprawdzić kolor płynu posiadanego w układzie metodą którą opisują koledzy wyżej, lub zanurzyć kawałek bibułki.

Ale z tego co wiem vw poleca;

zielony mineralny np. febi 6162
Ale do rzeczy, zmartwiła mnie sytuacja która nastąpiła chwilę później. Otóż kilka chwil po zalaniu, przez chwilę odczułem coś co wyglądało na fakt iż passek stracił wspomaganie. Ale zaraz wszystko wróciło do normy. Zastanawia mnie to czy to jest normalne zachowanie czy tylko u mnie tak się stało. Dodam jeszcze, że po zalaniu płynu przestała mi wyć pompa wspomagania (ale to jest normalne).

Układ musi się wypełnić cały płynem (odpowietrzyć). To co się stało jest normalnym zjawiskiem. Proponuję uzupełnić jeszcze płynem jak układ się odpowietrzy.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności