Skocz do zawartości
Alexx

Nierówna praca silnika 1.6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z silnikiem 1.6 AHL. Wymieniłem nowe swiece, przewody zapłonowe a silnik dalej nierówno pracuje, nawet słychach jak "bije" w tłumik, jakby coś nie tak było z zapłonem. Na kompie wychodzi, że wszystko jest z elektroniką w porządku.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... mój też ostatnio się jakoś dziwnie zachowuje, raz jest słaby, raz trochę żwawszy ale to nie jest to co ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinity

eh z tymi AHL-ami. mój też ostatnio puknął w kolektor (a nie ma gazu :609: ) mój silnik pracuje jednak równo, pomijając spadające obroty. hehe

ja sie z tym pogodziłam ale mój mąż drązy temat. jak sie czegoś dowiesz to daj znac. może naprowadzisz nas na trop

 

Glizda- a zauważyłeś kiedy jest słabszy? Bo ja np. mam spostrzeżenie, że mój jak jest po deszczu i wigotno, to dostaje "kopa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

No i jak sie sprawa skończyła?

 

Tzn z tą nierówną pracą? Bo mój też ostatnio nierówno pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do wontku

 

mam paska 1.9TDI 115KM silnik ATJ

 

czasami obroty są na wysokości 900, czasami na 1000, a czasami 1100-1200 co jest grane i od czego to zalezy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pasak chodzi tak jak przedtem, nierówno. Przepustnica wyczyszczona i sprawdzona, przepływomierz sprawdzony, zawory sprawdzone (wymieniałem uszczelkę pod głowicą - niepotrzebnie), świece wymienione, przewody też, czyli wszystko musi być w porządku, ale tak nie jest, ciągle słychać "bicie" w tłumiku i nierówną pracę jakby coś było z zapłonem. Sam już nie wiem co jest grane, mechanicy tez. Na razie się z tym pogodziłem chyba tak musi być.

Jeżeli chodzi o obroty to nie spadają poniżej 900.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

Kurde u mnie wszystko wygląda tak samo, niby wszytko ok, ale bije w tłumik. Co to jest? Może ktoś bardziej doświadczony się podłączy?

 

(a czujnik temperatury zmieniałeś? w książce piszą, że jego błędny odczyt może być powodem nierównej pracy... czy jak jest zimny na ssaniu też tak nierówno pracuje?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy na zimnym silniku też tak jest. Wydaje mi się, że jak jest na wyższych obrotach to raczej jest ok. Za czujnik się nie brałem bo raczej dobrze pokazuje, ale będe musiał to sprawdzić. Na badaniu spalin wyszło, że zbyt bogata mieszanka, prawdopodobnie przez tą pracę silnika.

Ale jak wiem, że to nie jest tylko mój problem to będę to dalej drążył. Znajomy ma to samo. Miał jechać na pełną diagnozę do serwisu i dać znać co to może być, ale ślad po nim zaginął, nie mam z nim kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Temperature może pokazywać Ci prawidłowo, a komputer może dostawać błędne dane lub wcale. Przewód na kostce czujnika sparciał i był klops.Vag jest jak wyrocznia, bez niego nic nie wymieniaj, ale też sprawdź dobrze zanim wymienisz. :617:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na kompie, wszystko ok. Daję sobie spokój "ten typ tak ma". Bede jeździł aż coś się rozleci i wtedy będę wiedział co mu było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

Ja byłem na kompie i wyszły dwa błędy chwilowe:

 

Sonda labda i czujnik przepływowy masy powietrza...

 

I teraz pytanie, czy wysiadł przepływomierz i sonda lambda dlatego łapie błąd, czy błąd przepływomierza był spowodowany np. złapaniem dwutlenku węgla z ciężarówki a walnięta jest sonda...

 

Wszystko wskazuje raczej na sondę, ale naprawa w piątek (wtedy będą dokładnie sprawdzać jeszcze raz na kompie, bo to inny warsztat).

 

Tymczasem coraz więcej pali (dlatego wydaje mi się, że to nie przepływomierz) i chodzi jak by się dusił.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik halla może mieć coś z tym wspólnego? Czy on odpowiada za zapłon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomop

Siema.Mi tez nierowno pracuje.Swiece i przewody nowe....wedlug mnie pozostaje do wymiany cewka zaplonowa...A czy moze ktos z Was mial problemy z cewka?Jakie byly objawy?pzd4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krucha

Witam po długiej przerwie.

 

U mnie powodem nierównej pracy był wtryskiwacz. Lał sobie i dlatego auto pracowało nierówno i miało dziury.

Po wymianie git. Jeżdzę tak już rok i jest ok, no prawie ok.

 

Ostatnio jest dziwnie zamulony. Niby jeździ ok, ale jest czasem zamulony. Raz jeżdzi dobrze a raz zamulony, bez reguły.

 

Niedługo się za to wezmę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbed

Ja miałem tez nierówną pracę silnika i wyeliminowałem ją zmieniając kable wysokiego napięcia. Ale mam inny problem. Gdy silnik jest zimny i pracuje na tzw. ssaniu po lekkim dodaniu gazu potrafi "wskoczyć" na obroty 1700 do 2000 i po odjęciu gazu trzyma te obroty ... po wyłączeniu silnika i ponownym zapłonie wszystko wraca do normy. I teraz nie wiem czy łapie jakieś lewe powietrze, czy może czujnik halla jest walnięty, a może leży sonda lambda ? Brak błędów na VAGu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szkicek

A czy może ktoś polecić dobrego diagnostę we Wrocławiu, który mógłby sprawdzić przypadłości silników AHL. U mnie podobna przypadłość. W czasie jazdy traci moc, tzn. jedzie ale przyspieszenie jest zbyt słabe. Do tego problem z odpalaniem. Zawsze muszę dłużej pokręcić żeby odpalił.

 

Na Owsianej w RS wstępnie sprawdził VAGiem i stwierdził błąd czujnika halla ale jak powiedział "elektryką się nie specjalizuje" i odesłał na Szybowcową (również RS) lecz tam są problemy z dostaniem się do diagnosty.

 

Może ktoś zna jakiś dobry zakład, który jednoznacznie stwierdzi co mu dolega zanim zacznę wymieniać części, które nie mają z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na to czy auto dostaje kopa po ostrym zakręcie.U mnie tak jest ale nie wiem dla czego.Podejrzewam mechanizm przełącznika kolektora ssącego(BRZĘCZY).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Danieloo

Hej u mnie tylko na gazie nierówno pracuje, tak się waha na obrotach, może to silnik krokowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko na gazie to znaczy ze coś z instalacją gazową. Prawdopodobnie zabrudzone wtryski gazu, przy okazji parownik filtry itp. Miałem właśnie coś takiego, nasilało się gdy silnik był zimny. Koszt takiej imprezy czyli czyszczenie tłoczków + kalibracja, czyszczenie parownika i wymiana filtrów gazu okolo 300 zeta i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często walnięta sonda powoduje nierówną pracę na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności