Skocz do zawartości
Gość boosterek

Uciekł płyn chłodniczy! POMOCY !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boosterek

Drodzy koledzy, mam problem, jeśli ktoś jest mi w stanie jakoś pomóc to proszę wyrazić swoje zdanie!

Problem jest następujący:

mój passat B5FL 1.9 TDI 130 KM 2001r. był u mechanika na wymianie filtrów paliwa i powietrza, a także wymianie wszelkich uszczelek w pompie paliwowej ponieważ lekko sie pocił z paliwa, autko mi przywiózł mechanik, mnie akurat nie było i gdy wróciłem wieczorem do domu odpaliłem fure i pojechałem się przejechać.

Przy przegazowaniu usłyszałem "chlipanie" (niby wody) gdzieś tak jakby spod deski rozdzielczej, podczas szybszej jazdy cały czas było to słychać, po czym zaświeciła się kontrolka temperatury silnika i komunikat STOP. Zobaczyłem pod maske i sie okazało że nie ma praktycznie w zbiorniczku płynu do układu chłodzenia - cały gdzieś uciekł. Nie ma go jednak nigdzie na silniku ani pod autem, wnioskuję że poleciał gdzieś gdzie nie powinien i teraz pytanko: gdzie uciekł? - podejrzewam że mechanik podczas wymontowywania pompy paliwa cos zawalił. Na domiar złego wyjechał na tygodniowy urlop, a ja nie zamierzam płacić za jego błędy w innym warsztacie, może wie ktoś co należałoby zrobić?

 

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolej przejedź się i zobacz co się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dolej płyn odpowietrz za pomocą lewego przewodu na podszybiu (przy aku) uruchom silnik i obserwuj gdzie ci płyn ucieka . Jak będziesz jeżdził to paska zatrzesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model się sam odpowietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też pod dywanikami z przodu czy czasem nie jest tam mokro.

Może rozciekła się nagrzewnica lub jakieś przyłącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boosterek

podejrzewam ze to z nagrzewnica nie ma nic wspolnego, raczej z tym ze mechanik wyciagal pompe by ją uszczelnic i tam cos spierniczyl...

takich dzis mamy mechanikow, jedno zrobi drugie spier***

przez weekend nie mialem czasu, jutro od rana sie za to biore

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze to nie to w koncu nie znam sie na mechanice za bardzo, ale zobacz pod zbiorniczek wyrównawczy. Tam powinien być tzw. zawór bezpieczeństwa. On ma za zadanie w razie potrzeby zmniejszyć cisnienie płynu chłodniczego. Były przypadki na forum ze tam uciekało. Niektórzy wsadzali pod ten zawór butelke i patrzyli czy nie ma tam płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę się mylić,ale zbiegu okoliczności nie można wykluczyć. Napisz co było powodem wycieku ponieważ człowiek uczy się całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze to nie to w koncu nie znam sie na mechanice za bardzo, ale zobacz pod zbiorniczek wyrównawczy. Tam powinien być tzw. zawór bezpieczeństwa. On ma za zadanie w razie potrzeby zmniejszyć cisnienie płynu chłodniczego. Były przypadki na forum ze tam uciekało. Niektórzy wsadzali pod ten zawór butelke i patrzyli czy nie ma tam płynu.

Za właściwe ciśnienie w układzie chłodzenia odpowiedzialny jest korek zbiornika wyrównawczego.Jest on wyposażony w zawór podciśnieniowy i zawór nadciśnieniowy.Przez zawór podciśnieniowy jest zasysane do układu powietrze,gdy plyn chłodzący stygnie i zmniejsza swoją objętość.Butelkę należy podłożyć pod otwór przelewowy zbiorniczka płynu wyrównawczego.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boosterek

no juz wszystko wiem ;) i naprawione ;) okazalo sie ze sie zwyczajnie zapowietrzyl uklad, trzeba bylo dolac plynu konkretnie i sie wszystko powoli stabilizuje ;)

 

 

dziekuje wszystkim za chec pomocy i pozdrawiam !

 

 

http://www.autofan.info

 

zapraszam jakby ktos chcial sobie przyciemnic szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności