Skocz do zawartości
Gość _Marek_

Demontaż zderzaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Marek_

Witam,

muszę zdemontować zderzak (tył) w moim autku (przypomnę, że to kombi). Nie przymierzałem się jeszcze do tego, a jedynie oglądałem z zewnątrz co by trzeba było odkręcić. Potrzebuję zdjąć część plastikową - zresztą nie wiem czy ona jest rozdzielna z resztą (wzmocnienia, itp.). Widziełem kilka śrub w okolicy załamania przy klapie. Nie wiem czy od spodu są jakieś. Proszę o pomoc, wskazówki jak to zrobić by nie zepsuć.

 

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

heh podlanczam sie do tematu. musze lepiej ustawic swoje swiatla i zderzak wysunac. musze obluzowac pare srob... jakich i gdzie nie mam wzasadzie pojecia. Jezeli Ktos wie jak sciagnac PRZEDNI zderzak to prosilbym bardzo o jakies wskazowki (blacharze zle spasowali elementy :/ , acha a moze Ktos wiedzialby rownierz na jakiej zasadzie reguluje sie drzwi tylnie w pasku? sa deczko opadniete )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W 3BG odkręca się torxowe śruby przy nadkolach, od dołu oraz odkręca się grill a potem resztę śrub ze zderzaka. Grill spięty jest ze zderzakiem takich spinkami rozporowymi.

Ściąga się max 10 minut i tyle samo się go montuje.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha jaki gril ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AIRWOLF

chyba mu sie pomyliło z przeodem albo chodziło mu o grill na kiełbaski co lezy w bagażniku :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
chyba mu sie pomyliło z przeodem albo chodziło mu o grill na kiełbaski co lezy w bagażniku

 

ja pytalemo przod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsVariant

Cześć,

jeśli chodzi o 3BG Variant zderzak tylni to zdejmowałem z 2 miechy temu aby założyć czujniki cofania, jest on zamocowany 4 torxami które widać na wysokości lamp tylnych po otwarciu klapy, kolejne to cztery torxy mocujące chlapacz, jak mnie pamięc nie myli to 3 na strone trzymają chlapacz a jeden koniec zderzaka lub wszystkie 4 trzymają chlapacz z czego jedna ta od samej góry przechodzi przez chlapacz, trzyma zderzak, chlapacze trzeba zsunąć bo trzymają się jeszcze na metalowych klamrach, następnie należy odkręcić 3 torxy od dołu zderzaka i 2 * po jednej na strone, po tej operacji zajmującej 15 min zderzaczek fajnie wysuwa się do tyłu.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Marek_
Cześć,

jeśli chodzi o 3BG Variant zderzak tylni to zdejmowałem z 2 miechy temu aby założyć czujniki cofania, jest on zamocowany 4 torxami które widać na wysokości lamp tylnych po otwarciu klapy, kolejne to cztery torxy mocujące chlapacz, jak mnie pamięc nie myli to 3 na strone trzymają chlapacz a jeden koniec zderzaka lub wszystkie 4 trzymają chlapacz z czego jedna ta od samej góry przechodzi przez chlapacz, trzyma zderzak, chlapacze trzeba zsunąć bo trzymają się jeszcze na metalowych klamrach, następnie należy odkręcić 3 torxy od dołu zderzaka i 2 * po jednej na strone, po tej operacji zajmującej 15 min zderzaczek fajnie wysuwa się do tyłu.

Pzdr.

 

No ja właśnie chcę montować czujniki. Mam pytanie czy chlapacz to to samo co nadkole? Bo ja mianem chlapacz określam ten mały gumowy lizak, co go się na wkręty montuje przy dolnej krawędzi nadkola. A gdzie zamontowałeś brzęczyk od czujników - czy może masz jakąś wypasioną opcję z wyświetlaczem? Jak mam jedynie czujniki na tył, bez wyświetlacza i chcę wpakować brzęczyk do schowka oboz zmieniarki CD. Czy musiałeś wiercić otwór w karoserii by posiągnąć przewód do centraliki czy są tam jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Fabryczne miejsce na brzęczek jest w w lewym trzecim słupku czyli lewy słupek który jest za pasażerem siedzacym za kierowcą :) Ten pomiędzy tylną kanapą a bagaznikiem. Jest tam zaczep do wkręcenia brzęczka. Dodatkowo orginalnie dochodzi taka listwa czarna pod lakierowany zdrzak, która ma fabryczne otwory na czujniki. Koszt takiej listwy to na giełdzie bądź allegro max 150zł.

Ja kiedyś zamieszczałem fotkę tej listwy zderzakowej na naszym forum :(

 

Nadkole to nadkole to coś co wypełnia wnękę pod błotnikiem auta a chlapacz to chlapacz, fartuch, błotochron.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Marek_
Fabryczne miejsce na brzęczek jest w w lewym trzecim słupku czyli lewy słupek który jest za pasażerem siedzacym za kierowcą :) Ten pomiędzy tylną kanapą a bagaznikiem. Jest tam zaczep do wkręcenia brzęczka. Dodatkowo orginalnie dochodzi taka listwa czarna pod lakierowany zdrzak, która ma fabryczne otwory na czujniki. Koszt takiej listwy to na giełdzie bądź allegro max 150zł.

Ja kiedyś zamieszczałem fotkę tej listwy zderzakowej na naszym forum :(

 

Nadkole to nadkole to coś co wypełnia wnękę pod błotnikiem auta a chlapacz to chlapacz, fartuch, błotochron.

 

 

HHA

 

Uuu widzę, że mam szansę chociaż brzęczyk zamontowac w oryginalnym miejscu - dzięki HHA. A może ktoś pomoże zlokalizować fotkę zderzaka lub wstawi inną. Zastanawiam się na jakiej wysokości je montować. Mój zderzak jest od połowy czarny ale listwy tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Proszę uprzejmie :)

 

102255870

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zdejmowaniem zderzaka przedniego więc jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć jak to zrobić byłbym wdzięczny. Chodzi mi o w miarę dokładny opis, które śruby, zaczepy i jak odkręcić. NIe chcę czegoś urwać i jednocześnie niepotrzebnie rozkręcać połowy samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Marek_
Proszę uprzejmie :)

 

dziękuję uprzejmie :) No widać teraz dokładnie, że one są bardzo nisko zamontowane ale wygląda to super.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Owszem są nisko zamontowane ale patrzą lekko do góry przez co nie wyłapują fałłszywych alarmów typu nierówna nawierzchnia lub jakiś mały niegroźny kamień. Borsztajna już wyłapią :641:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsVariant

ja wierciłem otwory w zderzaku mam czujnik cofania z allegro Golden Eye z wyświetlaczem o zasięgu 2,5 m. Moja uwaga w tym temacie- jeśli wiercicie otwory w zderzaku nie kupujcie zujników o tak dużym zasięgu, zderzak ma skos, nachylone są w stronę ziemi co ciągle powoduje fałszywe sygnały , dałem dystanse skośne, już lepiej ale brzydko to wyglada i do końca sprawy nie załatwia- podczas cofania zjadą tylne koła z krawężnika też czasami fałszuje. Ta listwa o której mówi HHA to fajna sprawa i może wyeliminować te kłopoty z którymi ja się borykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsVariant
Jestem przed zdejmowaniem zderzaka przedniego więc jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć jak to zrobić byłbym wdzięczny. Chodzi mi o w miarę dokładny opis, które śruby, zaczepy i jak odkręcić. NIe chcę czegoś urwać i jednocześnie niepotrzebnie rozkręcać połowy samochodu.

 

Spróbuje ci opisać- w nadkolach masz 3 śróbki torx skierowane równolegle do podłoża i jedną skierowaną prostopadle do podłoża, od dołu zderzaka masz jedną śróbę którą przekrecasz jeden obrót i wychodzi- tu możesz mieć więcej bo u mnie nie ma osłony dolnej silnika, od góry odkręcasz 2 sróby torx mocujące grill, w grillu masz zaczep do otwierania maski, musisz odsunąć do góry zaczep z blaszki po czym rozchylić wąsy tego zaczepu aby zeszły z kołków. wysuwasz grill do góry, zobaczysz wtedy cztery torxy mocujące zdzerzak które zasłaniała dolna część grilla, wysuwasz zderzak do przodu i po sprawie. Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Ta listwa o której mówi HHA to fajna sprawa i może wyeliminować te kłopoty z którymi ja się borykam.

 

Sprowadzałem parę dni temu taką dla jednego jegomościa za 180zł do lekkiej regeneracji bo była porysowana. Odpowiednia szpachla oraz odpowiedni i specjalny lakier do tworzyw sztucznych, który daje efekt leciutko chropowatego plastiku pięknie załatwia sprawę :)

 

Jak słusznie zostało wspomniane taka listwa załatwia sprawę gdyż w cześci osadzeia czujników "patrzy" ona lekko w górę co likwiduje efekty "fałszywych alarmów"

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha mam pytanie do Ciebie odnosnie tej wstawki pod zderzak do czujnikow, tez sie przymierzam do kupna takich czujnikow i pytanie czy pod ten zderazk tez mozna to zamontowac, chodzi mi o ten plastki, bo raczej malomiejsca juz tam jest!

 

img35796nz.th.jpg

 

patrzalem na allegro nic takiego do B5 nie ma, no chyba ze zle szukam, to juz inna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja mogę załatwić 3 sztuki takiej orginalnej listwy z otworami na PDC w cenie 180zł + przesyłka.

Zaznaczam, że najlepiej jest poddać listwę lekkiej regeneracji, która pociągnie parę dodatkowych złotych.

 

Poprostu demontujesz zderzak i rozpinasz dolną czarną cześć zderzaczka od cześci lakierowanej. W miejsce tej starej wstawiasz element z otworami czyli cała listwę dolną.

Ona jest prawie identyczna co masz teraz tyle, że jest wyprofilowana inaczej w swej tylnej części i ma otwory na czujniki. Ponadto od drugiej strony listwy są zaczepy na czujniki oraz na przewody z instalacji.

 

Listwa podchodzi idealnie i nigdzie nie brakuje miejsca.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzieki za info, tyle ze zastanawia mnie jedno ze nie bedzie w kolorze :) Moze malo istotne ale moze mocno sie rzucac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności