Skocz do zawartości
Gość adi78

kostka stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adi78

witam,czy może ktoś mi opisać jak wymienić kostkę stacyjki w passacie b4,czy są przy tym jakieś większe problemy,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 to mniemam, ze podobnie jak w B3 jest. Wiec musisz zdjąć kierwonicę i plastiki z obudowy kolumny kierownicy. Odpinasz wszystkie przewody, które ci przeszkadzają, czyli te od kiery i od kostki, stacyjkę odkręcasz (śruba na imbus - "6-tka chyba, bo nie pamiętam) i wtedy widac wewnatrz nad kostką śrubkę trzymającą. Odkręcasz tą srubkę, wyciągasz kostke, wkłądasz nową, wkrecasz śrubkę...... i dalej chyba sobie poradzisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja np. nie mogłem tego wymienić sam w garażu. potrzebny był jakiś ściągacz żeby coś zdjąć. Ostatecznie skończyło się na wizycie w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny sciagacz do naby i nalezy poduche odpiac.

Reszta tak jak Danek75 opisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sciągacza/przecinaka i młotka nie da rady.

U siebie próbowałem przecinakiem i młotkiem i niestety potrzebny był ściągacz.

Z resztą szkoda kiereszować tę tuleję, bo wykonana jest z miękkiej stali.

Tulejka, którą musimy ściągnąć ma tak mały rant, że bez dobrego ściągacza nie damy rady.

Ja posiłkowałem się specjalnym ściągaczem SKF do rozdzielania łożysk. Rewelacja!

Nawet półmilimetrowy rant nie stanowi dla niego problemu.

Potem, to już jak napisał Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - zapomniałem o tulei :wstyd: Ze szwagrem ją zdjeliśmy za pomocą dwóch kluczy: płaskiego dopasowanego mniej wiecej do tulei i oczkowego, ktory stanowił oparcie. No i lekko młoteczkiem i zeszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu po kupieniu pasia miałem ten problem, że nie palił. Oczywiście trza było wymienić tę kostkę. Co prawda mała pierdoła, za którą zapłaciłem 9zł, ale młotek i przecinak okazał się bezcenny. No i trochę siły trzeba mieć... Kilkanaście minut walenia i poszło. :592: Oczywiście obeszło się bez strat, ale roboty było... Jak jeszcze nie kupiłeś tej kostki, to uważaj, bo ponoć są 3 rodzaje i nie wiadomo póki nie zdemontujesz, którą kupić. Ja na szczęście dostałem ze sklepu wszystkie 3 bez pieniędzy, dopiero po założeniu 2 oddałem, a za trzecią zapłaciłem. Dobrze mieć wujka ze znajomościami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz do DOBREGO sklepu, to ci gość po numerze VIN dobierze kostkę. Zwykła NO NAME kosztuje 10 zeta - do B3 i B4. A do B5-tki są średnio po 18 i 31 zł (ta droższa to juz oczywiscie niemiecka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się pod temat żeby zapytać jaką (jakiej firmy) kupić. Wymieniałem 2 lata temu i znowu mam problem. Wolałbym kupić jakąś solidną by mieć spokój na dłuższy czas. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dałes za ta co 2 lata temu kupowałes? ja kupiłem kiedys zamiennik ale nie polecam. wczoraj wymieniłem na oryginalna VW i taka własnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna ok 70zł zamienniki od 9zł. Może dobiorę jakąś w pośredniej cenie?? Ta kosztowała coś ok 15zł. Jak pierwszy raz nie mogłem odpalić passata to znajomy powiedział że na pewno to wina kostki która jest słabym punktem VW. Niestety miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za oryginał dałem 55pln wydaje mi sie ze jest to i tak dobra cena bo lepiej wydac wiecej a miec spokój ze auto nie odmówi posługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałeś w sklepie czy aso??

masz może nr tej kostki bo kolega ma być na przeglądzie T5 to zapytałby się o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana kostki za 9 czy 20zł co 2 lata to chyba nie jest masakryczny wydatek, ale tak samo jak koledzy polecam oryginał w aso, naprawdę jest o wiele lepszej jakości no chyba, że masz problemy z samą wkładką stacyjki, jak było u mnie rok temu i wymiana kostki, nawet oryginalnej nie pomogła... dobry fachowiec naprawił wkładkę i dziś mam oryginalny kluczyk i kostkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana kostki za 9 czy 20zł co 2 lata to chyba nie jest masakryczny wydatek, ale tak samo jak koledzy polecam oryginał w aso, naprawdę jest o wiele lepszej jakości no chyba, że masz problemy z samą wkładką stacyjki, jak było u mnie rok temu i wymiana kostki, nawet oryginalnej nie pomogła... dobry fachowiec naprawił wkładkę i dziś mam oryginalny kluczyk i kostkę

 

 

To kupię taką jak była za ok 20zł. Tylko nie jest powiedziane że będzie działać przez 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem w sklepie ale od pewnego goscia. Numeru niemam moze i był ale juz siedzi w aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałem 2 lata temu i znowu mam problem.
Panowie a jakiego rodzaju jest to problem? Bo mój zgasł i nie chce odpalić:dupablada Kontroli są, rozrusznik kręci tylko nie daje prądu na przekaźnik świec i pompę. Już sam zbaraniałem:niekumam Może to być coś ze stacyjką?

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na szrocie stacyjek z innych (nowszych) VW i podmien. Podobno z golfa IV styka. I za grosze wyrwiesz

 

 

Kontroli są, rozrusznik kręci tylko nie daje prądu na przekaźnik świec i pompę

 

A co jest etap wczesniej i czy tam wychodzi prad? Jak to kostka- to podmien od sasiada ;) Albo spinaj styki na krotko. Mode Ci podac rozpiske stykow jak znajde swoja stara kostke

Edytowane przez uosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena kostki stacyjki do VW PASSATA 1,9TD AAZ w ASO - Białystok - 101,59 zł brutto, cena z ok. miesiąca temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie kupiłem miesiąc temu oryginalną w ASO ale do dziś jej nie założyłem. Nijak nie mogę zbić tego wielowypustu. wyjęcie kolumny kierownicy i walenie 2kg młotkiem nic nie dało. Tylko jej rant zniszczyłem. :/ Może mógłby ktoś pokazać jakim ściągaczem to robił?:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności