Skocz do zawartości
Tomczak

osłona dolna silnika i skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie mi jedna rzecz, poniewaz jak kupowalem paska nie mialem oslony dolnej skrzyni i silnika bo wlasciciel sie na niej zawiesil :) zakupilem nowa ale nie oryginalna, czy w oryginale jest na niej od spodu wygluszka czy goly plastik? nie wiem czy wygluszac dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goly plastik jest :) przynajmniej na oslonie silnika w 3B nie wiem jak to jest w 3bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oslona silnikowa jest z "wygluszka", oslona skrzyni bez

Wygluszac nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wygluszka szmaciana? jak myslicie maty wygluszajace sie sprawdza? oczywiscie lekkie maty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to widze ze tu tez byly rozne wersje jedne z, inne bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona pod silnikiem oryginalnie miała wygłuszenie z takiej pofalowanej gąbki (takie klocuszki). Osłona pod skrzynią tego wygłuszenia nia ma.

 

Ja dokupiłem nieoryginalną osłonę pod silnik i dokleiłem wygłuszenie ze starej osłony. Jak kupiłeś nieoryginalną osłonę to licz się z tym że może nie obyć sie bez wieratarki i bez "ulepszania" mocować :) Osłonę mamy mocowaną na specyficznę wkręty, z takim jobkiem który zaskakuje i nie pozwala by wkręcin nam wypadł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupiłeś nieoryginalną osłonę to licz się z tym że może nie obyć sie bez wieratarki i bez "ulepszania" mocować :)

 

ja kupielm na allegro nieoryginalny komplet oslon i pasowaly bez problemu, nie trzeba bylo nic wiercic

no chyba ze ma sie auto po dzwonku wtedy nawet oryginal moze nie pasowac idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie jest zadne wygluszenie , tylko filtr olejowy czyli taki labirynt do przechwytywania cieknacego oleju .

Moze cos to wyglusza ale watpie.

pozr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wygłuszenie w oryginale i silnika jak i skrzyni biegów tak jest od momentu przywozu z niemcowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilrallyman

a ja myslalem ze te klocki maja na celu wygluszanie i maja to tylko silniki TDI... a benzyny juz tego nie maja:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy, jak sie okazalo kupilem wczoraj a wieczorem dzis dostalem, wlasnie zamontowalem nieoryginalna odlone, rzeczywiscie troszeczku rza modyfikowac ale niewiele. i bez "saczyka" do oleju, ale spoko jakas oslona przed syfem zawsze jest. Dzieki raz jeszcze i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Fakt, nawet nie jakas tylko konkretna oslona przed calym syfem z drog. Z czasem mozesz ja jeszcze ulepszyc dodajac - na wzor oryginalu - gapke. Zapewne jakbys opracowal jakis patent, opisal i zamiescil fotki, jak to zrobic wiele osob by z tego skorzystalo. Troche szkoda 400PLN na oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja osłona pod silnikiem jest bez żadnych dodatków , a pod skrzynią nie mam wcale - być może że to benzyna:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja osłona pod silnikiem jest bez żadnych dodatków , a pod skrzynią nie mam wcale - być może że to benzyna:confused:

 

U mnie było tak samo (tylko plastik pod silnikiem - 1,6 Benzyna). Jak to zobaczyłem to podejrzewałem serwis, że podmienili osłonę.

Niedawna zaczepiłem o krawężnik i musiałem kupić plastiki z Allegro.

Nawet ładnie pasują na miejsce i wyglądają na solidniejsze niż ta, która była od nowości.

Tylko wkręty mocujące trzeba sprawdzać, bo się luzują i jeden już zgubiłem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest zadne wygluszenie , tylko filtr olejowy czyli taki labirynt do przechwytywania cieknacego oleju .

Moze cos to wyglusza ale watpie.

pozr.

 

 

co?????????????? :eek:

 

ja kupielm na allegro nieoryginalny komplet oslon i pasowaly bez problemu, nie trzeba bylo nic wiercic

no chyba ze ma sie auto po dzwonku wtedy nawet oryginal moze nie pasowac idealnie

 

To Ci się udało kolego, takie plastykowe zamienniki nie zawsze idealnie pasują, wymieniałem już nadkole i osłone pod silnikiem i wiem że niekiedy trzeba powiększyć delikatnie jakiś otworek itp

 

 

 

tutaj-> http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8128 mamy też temat o osłonach...

 

Moja jest już poobcierana, dostało jej się trochę (nie raz przytarłem) ale jej stan oceniam na dobry+ jak na tą cenę z allegro to jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pochwale, kupilem na allegro za 100 zl razem z wysylka oryginalna oslone silnika z wygluszeniem. I nawet 3 wkrety miala, tak ze trzeba szukac i nie czekac na koniec licytacji tylko pisac do ludzi i prubowac sie dogadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupilem do b6 oruginalna na allegro za niecala 100, moim zdaniem lepiej kupic uzywany oryginal nie zniszczony niz jakas nieoryginalna nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xmenka

hej,

 

jestem tu nowa i do tego jestem kompletnym "lajkonikiem" w zw z tym mam pytanie, mam nadzieje ze mi ktoś pomoże :) ... oderwala nam sie dolna oslona silnika ktora i tak juz byla w kawalkach... i mam pytanko, czy mozna bez tego jezdzic jakis czas... czy lepiej jak najszybciej to zamontowac:-/? ja oczywiscie sama tego nie zrobie ... a nie wiem ile w warsztacie moga mnie za to skasowac...

 

czekam na info i pozdrawiam

Edytowane przez xmenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koleżanko, jak najbardziej możesz bez tego jeździć przez jakiś czas, ale postaraj się go skrócić jak najbardziej. Wymiana tej osłony to naprawdę bułeczka z masełkiem i może ktoś z forumowiczów pomoże ci to zrobić (chętnie bym to sam zrobił gdyby nie odległość). A jak nie, to mechanik nie powinien wziąć za zamontowanie więcej niż 20 zł+koszt osłony jaką sobie kupisz, bo zamontowanie to jest 10 min roboty na kanale. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności