Skocz do zawartości
wiesio81

Passacik stracil hamulce :-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem moj passacik b3 1,8 abs starcil dzis hamulce a objaw byl taki , jade a tu mi sie kontrolka od hamulca recznego zaswiecila no i kontrolka od ABS ale ona juz mi sie czasmi zaswiecala z poczatku myslalem ze to tylko czujnik przy dzwigni od recznego sie jakos popsol ale niestety nie reczny dziala dobrze a hamulec nozny twardy i znikomo hamoje , niewiem co to moze byc bo u mnie niema zadnego serwa ani nic takiego , ale zauwazylem ze plyn hamulcowy sie podniosl i jest duzo ponad stan maksymalny i niewiem , sprawdzalem bespieczniki i niby nie sa popalone . Wiec prosze o pomoc moze mial ktos taki przypadek szukalem na forum i z czyms taki sie nie spotkalem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik ciśnienia układu wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam go sprawdzic ? wiem gdzie jest ale niewiem jak go sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borysiątko

Ja mam właśnie ten sam problem . Pompa wspomagania elektryczna działa ponieważ jak trzymam nogę na pedale hamulca i włącze zapłon to pedał delikatnie spadnie w duł ale dziwne bo hamują tylko przednie koła.Tylne koła próbowałem odpowietrzyć ale tam niema w ogóle ciśnienia,sprawdzałem też przy wyjściu z ABS-u i tam też niema ciśnienia na tył.Z tego co wiem to zwykły układ hamulcowy ma pompe dwu obwodową (prawe koło przednie z lewym tylnym i drugi lewe koło przednie i prawe tylne)natomiast nie wen jak jest w układzie z ABS.Bo normalnie gdyby poszła pompa to albo nie było by w ogóle hamulców albo w kołach po przekątnej,a u mnie z przodu są a na tył nic nie idzie.Czy to może jakieś zawory w abs.Może ktoś już miał coś takiego bo nie wiem od czego zacząć i samochód stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam ptanie w jaki sposob mozna spradzic ta elektryczna pompe hamulcowa i czy ona jest polaczona przez jakies przekazniki bo mozliwe ze cos elektrycznego sie spalilo , w literatuze zabardzo nic nie zauwazylem na temat tej pompy. Z gory dzieki za podpowiedzi .:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borysiątko

przekażnik to jest któryś z tych dwóch na samej górze.jest też bezpiecznik ale nie pamiętam który (jutro jak sprawdze to napisze bo nie pamiętam.A sprawdzić możesz w następujący sposób -wciśnij pedał hamulca i trzymaj następnie przekręć kluczyk włączając zapłon jeżeli pedał hamulca drgnie w dół (efekt taki sam jak przy zwykłym serwie przy wciśniętym pedale zapali się silnik) to znaczy że pompa wspomagania jest dobra,jeżeli nic się nie stanie to może być któryś przekaznik z tych dwóch na samej górze ,bezpiecznik lub spadła kostka z abs-u.Jest to kostka z dwoma grubymi kablami jeden -plus,drugi-minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info jutro to sprawdze . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psuje i naprawiam passia -> PASSAT DANCE BAND ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuje i naprawiam passia -> PASSAT DANCE BAND ;)

Może nie wszyscy wiedzą Paka :P PASSAT DANCE BAND to zbiór porad i materiałów odnoście naprawy paseczków. Klikajcie na linka przy poście Paki.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borysiątko

A przez jaki program to otworzyć bo sciągam i otworzyć nie mogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki są spakowane rarem i zabezpieczone hasłem, którego pakafoto już nie podaje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opis czegos takiego wlasnie szukalem .

 

wlasnie posprawdzalem wszystko i napiecie do pompki dochodzi . pompka jakis opor maly ma. Wydaje mi sie ze sie jakos spalila . Wiecie moze czy taka pompke mozna jakos naprawic badz zregenerowac? bo nowe sa drogie a uzywke cieszko dostac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie posprawdzalem wszystko i napiecie do pompki dochodzi . pompka jakis opor maly ma. Wydaje mi sie ze sie jakos spalila . Wiecie moze czy taka pompke mozna jakos naprawic badz zregenerowac? bo nowe sa drogie a uzywke cieszko dostac .

 

wykręć tą pompke razem z silniczkiem i sprawdź na stole (możesz bezposrednio podłączyć do tego silniczka 12V) zobaczysz czy chodzi, często przy tych pompkach padają silniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zabieram do wykrecenie tej pompki .

Szukalem po sklepach i komisach i bardzo cieszko ten silniczek kupic ,

Jest jakis inny sposob naprawienia go , czy trzeba kupic nowy (urzywke) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sie zabieram do wykrecenie tej pompki .

Szukalem po sklepach i komisach i bardzo cieszko ten silniczek kupic ,

Jest jakis inny sposob naprawienia go , czy trzeba kupic nowy (urzywke) ?

rozbierzesz zobaczysz, może da się jakieś szczotki spasować. Samego silniczka używanego raczej ciężko dostać, trzeba kupić razem z całą pompą ham. cena za całość 150-200zł. (allegro)

Jak będziesz montował z powrotem silniczek z pompką, to pamiętaj żeby przed przykręceniem przewodu którym idzie płyn ham. pod ciśnieniem z tej pompki do pompy ham. włączyć tą pomkę żeby zassała płyn ham. i dopiero wtedy możesz zakręcić ten przewód do pompy ham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borysiątko

Ja też właśnie czegoś takiego szukałem dzięki armo:721:.Ale ja to już chyba muszę szukać drugiej pompy bo ta działa a i tak hamuje tylko przód i to z ledwością .Wielkie dzięki za ten link wszystko jest tam opisane mój przypadek też i to dokładnie!:) ale tych zaworków to już się nie naprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też właśnie czegoś takiego szukałem dzięki armo:721:.Ale ja to już chyba muszę szukać drugiej pompy bo ta działa a i tak hamuje tylko przód i to z ledwością .Wielkie dzięki za ten link wszystko jest tam opisane mój przypadek też i to dokładnie!:) ale tych zaworków to już się nie naprawia.

jak będziesz szukał to sprawdź nr swojej pompy i tej co będziesz kupował, bo jest kilka rodzai a z wyglądu są bardzo podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc , hamulce hamoją :D . Powod okazal sie bardzo błachy wyciagnalem cala pompke na warsztat odkrecilem silniczek lekko go stuknolem o stol podlaczylem do bateri i zaczal bzyczec :-)podejzewam ze sie mu szczoteczka zawiesila , poskrecalem popodlaczalem i dziala, koszt to tylko plyn hamulcowy :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pliki są spakowane rarem i zabezpieczone hasłem, którego pakafoto już nie podaje;)

Zapytac na PW to w lapki pali? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności