Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120%

 

wygrała ta żarówka w teście auto świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tungsram 120% a teraz bosch 120% obie bez rewelacji kiedys osram 90% podobnie nie ma co przeplacac

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zamierzam zamówić jedne z nich :

 

H7 OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED +110%

H7 BOSCH PLUS +90% ŚWIATŁA

H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120%

 

Które będą najlepsze ? Tak wgl nie widze nigdzie informacji o tym czy te 1 osramy mają homologacje

jest bosch gigalight 120% ze wzgledu na cene to tungsram ale wszystkie te % to czy 50 ,90 czy 110 niewielka roznica ostatnio zalozylem silverstar 50 i nie widze duzej roznic miedzy nimi

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

spróbuj tungsram megalight +90 lub +120 % dobre zarowki.

fakt dobre bo tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że są na pierwszym miejscu nie znaczy że wygrały. Ja używam tych z 15 pozycji i jak narazie rok już jeżdżę i jak do tej pory działają. Fakt faktem że włączam światła tylko jak jest ciemno lub podczas złej pogody.

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram NB padly u mnie po 2 miesiacach teraz mam tungsram plus 30% osmy miesac i jest ok.jakosc swiatla taka sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem oryginalne philipsy w reflektorach. Po długich badaniach zmieniłem również na philipsy aczkolwiek już niestandardowe.

 

Światła mijania: philips White Vision ( w komplecie były też pozycyjne ) 55W

Światła drogowe: philips X-treme Vision +130% 55W

 

13662383_1091706840912446_812668379_o.jpg

 

Postaram się za jakiś czas wrzucić krótki filmik poglądowy, bo różnica jest spora i uważam, że warto zainwestować w te żarówki.

 

Póki co, poniżej zamieszczam zdjęcia przed i po.

 

Przed:

13639862_1091763254240138_330976106_o.jpg

 

Po:

13646993_1091763284240135_1950161319_o.jpg

 

Podsumowując, światła jest dużo więcej, a przy tym nie razi w oczy innych kierowców. Sam samochód wydaje się znacznie młodszy dzięki temu. Polecam!

Edytowane przez Matejas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żywotność tych wszystkich przewatowanych żarówek jest mierna.

 

Ja zainwestowałem w :oSRAM H7 12V 65W PX26d OFF-ROAD

 

Świecą tak samo jak żarówki "wzmocnione", a trwałość jak w klasycznych żarówkach.

O oślepianiu nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko żywotność tych wszystkich przewatowanych żarówek jest mierna.

 

Ja zainwestowałem w :oSRAM H7 12V 65W PX26d OFF-ROAD

 

Świecą tak samo jak żarówki "wzmocnione", a trwałość jak w klasycznych żarówkach.

O oślepianiu nie ma mowy.

 

Kolego, Twoje są wzmocnione i wytrzymuja ok 500h. W serii powinno być 55W i zarówno philips white vision jak i Xtreme vision 130% mają po 55W i wytrzymują ok 450h, a nie uszkodzą przy tym ani reflektora ani odbłyśnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam samochód wydaje się znacznie młodszy dzięki temu.

 

3BG generalnie wygląda młodo jak na konstrukcję z początku wieku - tzn. ładnie się starzeje i mimo wieku może się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, Twoje są wzmocnione i wytrzymuja ok 500h. W serii powinno być 55W i zarówno philips white vision jak i Xtreme vision 130% mają po 55W i wytrzymują ok 450h, a nie uszkodzą przy tym ani reflektora ani odbłyśnika.

 

Ani extreme vision, ani osramy night breaker unlimited nie wytrzymały mi dłużej niż pół roku. Codziennie jeżdżę po 2 godziny, pracuję w każdy dzień roboczy + pojedyncze soboty. Wygląda na to, że więcej jak 250 godzin te wszystkie podkręcone żarówki nie poświecą.

 

Jeszcze do niedawna byłem zagorzałym fanem żarówek "z plusem" ale z powodu zbyt częstego przepalania żarników postanowiłem przeskoczyć na Osramy Off road i póki co nie narzekam.

 

Muszę zrobić badanie faktycznego poboru mocy przez Najt brejki, bo nie wierzę, że mają równe 55W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć : )

żeby żarówki dobrze świeciły to lampy muszą być w dobrym stanie, same żarówki nic nie dadzą jeśli reflektor jest zaśniedziały, ma połamane mocowania itd. Muszą też być dobrze ustawione, niestety np w mojej okolicy na stacji kontroli pojazdów ustawiają je (dla mnie) za nisko.

Jestem trochę przyślepawy i cenię sobie dobre światło więc moim wyborem są

 

ŻARÓWKI PHILIPS H7 X-TREME VISION +130%

 

Z żarówek OSRAM zrezygnowałem bo częściej się przepalały niż Philipsy.

 

W dzień szkoda takich żarówek i zdecydowałem się na światła dzienne, szkoda również żarówek wewnątrz samochodu, ładnie wszystko świeci się na czerwono a wymiana kolejny raz żarówek w nawiewach nie należy do najtańszych, a w dzień i tak tego nie widać, więc dzienne będą dobrym rozwiązaniem : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ani extreme vision, ani osramy night breaker unlimited nie wytrzymały mi dłużej niż pół roku. Codziennie jeżdżę po 2 godziny, pracuję w każdy dzień roboczy + pojedyncze soboty. Wygląda na to, że więcej jak 250 godzin te wszystkie podkręcone żarówki nie poświecą.

 

Jeszcze do niedawna byłem zagorzałym fanem żarówek "z plusem" ale z powodu zbyt częstego przepalania żarników postanowiłem przeskoczyć na Osramy Off road i póki co nie narzekam.

 

Muszę zrobić badanie faktycznego poboru mocy przez Najt brejki, bo nie wierzę, że mają równe 55W.

 

Patrzyłem na te Osramy, nie maja homologacji drogowej, a ich moc to 100W, nikt się nie czepia?

 

Wysłane za telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat dotyczy h7, nie h1. H1 to mała kicha i z niej światła nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, rozpędziłem się, ale to dlatego, że mam lampy h1+h7 i szukam kompletu żeby to jakoś spójnie wygladalo

 

Wysłane za telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to są oryginalne lampy hella ? Jeśli tak to nie pozostaje nic innego jak zakup żarówek "z plusem". Do tego polecam modyfikację instalacji na przewodach 3,5mm^2, z użyciem przekaźników bezpośrednio przy lampach i zasilaniem pociągniętym wprost z zacisku alternatora. Daje to około 1-1,5V wzrostu napięcia na styku żarówki i wyraźną poprawę świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przewodach 3,5mm^2
WTF?

 

z użyciem przekaźników bezpośrednio przy lampach

wystarczy jeden

 

zasilaniem pociągniętym wprost z zacisku alternatora

WTF? Lepiej z agregatu prądotwórczego w bagażniku, ale nie zapomnij o przewodach minimum 50mm2 bo jedna żarówka ma pobiera zawrotną i extremalną moc max 55W.

 

Sorry ale brednie trzeba dementować bo potem ludzie głupoty powtarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki to przewód plecionka o polu poprzecznego przekroju 3,5mm^? Optycznie około 2 razy grubszy od oryginalnego przewodu lampy.

 

Wystarczy jeden przekaźnik, ok. Ale ja wolę dwa.

 

Od lamp najbliżej masz akurat do alternatora jeśli chodzi o dostęp do mocnego +12. Oczywiscie można ciagnąć dodatkowy kabel prosto od akumulatora, tylko po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności