Skocz do zawartości
Gość Pablos85

Żółta Kontrolka Oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablos85

Witam posiadam passata 1.9 Tdi 130KM 2002 rok ostatnio podczas jazdy dwukrotnie zapaliła mi się żółta kontrolka oleju. poziom oleju jest w porządku czym to może być spowodowane proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ata77

mozesz miec problemy z czujnikiem oleju. Jeżeli miga na zółto to jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Odepnij czujnik ciśnienia oleju i pryśnij jakimś kontakt sprayem w kostkę-może to coś pomoże.Jeśli nie,to wymień czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki sam numer jak u mnie, nie skasowałem inspekcji olejowej ignorujac ją. Aż któregoś razu jadąc trasą zapikało i pojawiła się żółta konewka, mało zawału nie dostałem. Ostatni raz sprawdzałem olej 800km temu , było na 1/2 obszaru zakreskowanego, żadnego batorego a tu taki numer. Co sie stało z olejem. Sprawdziłem(trzeba poczekać, spreżarka itp.) wszystko w porządku. Na drugi dzień jeszcze raz sprawdziłem stan po nocy OK. Nic mi nie przyszło do głowy skasowałem inspekcje. Problem znikł. Ten fantastyczny komputer VW w..p bym na śmietnik. Zaczałem gryść temat: po komunikacie 1. SERVICE JETZ zrobiłem jeszcze ok. 700km nie reagujac na 1. komunikat , wiec poczęstowano mnie 2. komunikatem o którym nie wszyscy wiedzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam posiadam passata 1.9 Tdi 130KM 2002 rok ostatnio podczas jazdy dwukrotnie zapaliła mi się żółta kontrolka oleju. poziom oleju jest w porządku czym to może być spowodowane proszę o pomoc.

 

Miałem tak samo, podczas jazdy bez powodu zapalała mi się kontrolka oleju na żółto. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu było OK, aż do następnego razu (który mógł być za tydzień lub nawet miesiąc). Poziom oleju też był w normie. W moim przypadku pomogło wykręcenie czujnika poziomu oleju i wyczyszczenie go. Nie była konieczna wymiana. Ten czujnik kosztuje ok. 200 zł.

No ale z tym jak Cię zbytnio to nie drażni poczekaj do wymiany oleju, bo aby wykręcić ten czujnik, trzeba spuścić niestety olej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dodam, ze jak sie zaswieci zolta kontrolka oleju i podniesiemy maske to jak podaje instrukcja komunikat jest skasowany i pojawi sie znow za okolo 100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy mam problem z moim passatem miałem niski poziom oleju w silniku i zapalila mi sie kontrolka oleju na zółto i komunikat po niemiecku niski stan oleju albo dolej olej po przetłumaczeniu po dolaniu oleju niestety nie zgasla ta kontrolka a na komputerze wyswietla błąd nr. 17978 co oznacza awarie imobilajzera po skasowaniu nadal swieci kontrolka oleju na zółto jaki to ma związek z olejem co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

O błędzie poczytasz już na Forum - poszukaj.

A co do kontrolki to zacznij najpierw od wskazówek we wcześniejszych postach.

 

BTW. Używaj proszę znaków interpunkcyjnych bo ciężko się czyta :kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo poczytalem i dalo to skutek okazalo sie ze wystarczylo odpiac kleme plusowa i problem znikl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, mianowicie podczas jazdy zaczyna migać czerwona kontrolka oleju. Zaczęło się to od wymiany miski olejowej i miało to miejsce na nierównym terenie i po chwili gasło. Teraz pojawia się to często i to nawet podczas jazdy na prostej drodze. Poziom oleju jest maksymalny. Macie może jakieś sugestie co to może byc: czujnik, pompa oleju, czy może cos innego. Dzieki za pomoc. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to czujnik w drugiej kolejności stawiał bym na zbyt niskie ciśnienie w układzie smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstaw inny czujnik, lub zrób pomiar analogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik cisnienia oleju prawdopodobnie padł żółta jest od poziomu !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez się zaświeciła czerwona kontrolka oleju, podmieniłem czujnik (ciężkie dojście) dalej to samo. Zaczęła włączać się coraz częściej, auto do warsztatu, ciśnienie miał ale za niskie :P pompa oleju do wymiany niestety.

Koszt: pompa + olej + filtr + robocizna 1100 złociszy

P.S. Widze że forum żyje pełnią życia, czy tylko mi się wydaje ze Passaty sypia się tak strasznie?? Nie jeżdzę za dużo a auto co trochę naprawiane, chyba szykuje się zmiana.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy ktos moze podpowiedziec ,czy u mnie wystepuje kontrolka,taka zolta,informujaca o malej iloscioleju silnikowego.pozdrawiam.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony regulamin pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama, co świeci na czerwono :fajny Kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.tylko umnie wogole nie swieci ani czerwona po przekreceniu zaplonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz sprawdzić, czy przy silniku nie jest odłaczony przewód na czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kontrolką, jak dla mnie to jest większa ciekawostka.

W passkach FL jest czujnik poziomu oleju w misce olejowej (pomijając oczywiście czujnik ciśnienia oleju), a więc wydawało mi się bynajmniej, że jeżeli odłączę wtyczkę od tego czujnika, to powinna pojawić się informacja na zegarach (full fis).

Odłączyłem, włączyłem zapłon, poczekałem minutę... drugą... trzecią... i mógłbym czekać w nieskończoność, a i tak żadnej informacji nie dostaję.

Myślałem, że to działa tak jak czujnik poziomu płynu spryskiwaczy lub cieszy chłodzącej, że po odłączeniu któregoś czujnika mam informację na zegarach.

Oświecisz mnie może Danek w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie.przy wymianie oleju,po jego spuszczeniu przekrecilem zaplon i zadna kontrolka sie nie pojawila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności