Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy jest to moje pierwsze zapytanie na forum

Problem mam następujący:

zaryglowane tylne lewe drzwi: nie otwiera ich central i ręcznie, szyba nie reaguje na przyciski otwierania

POMOCY

Chciałem sprecyzować

nie mogę drzwi otworzyć od środka i od zewnątrz kołek cały czas jest opuszczony otwarcie ręczne nic nie daje bo cały czas coś go tam w środku trzyma, z szybą jest to samo czyli próby otwarcia z panelu na drzwiach kierowcy jak i na panelu tylnym nic nie dają, to stało się ok 3 tygodnie temu

Mam jeszcze jeden problem :

po otwarciu drzwi od kierowcy nie zaświeca się lampka wewnątrz i nie sygnalizuje tego wyświetlacz na licznikach to stało się ok tydzień temu

jest to passat B5 1,9tdi 130ps:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam następujący:

zaryglowane tylne lewe drzwi: nie otwiera ich central i ręcznie, szyba nie reaguje na przyciski otwierania

POMOCY

 

mialem podobny poroblem z tym ze tylko przestal dzialac centralny w prawych tylnych drzwiach (nie mozna rowniez bylo drzwi otworzyc od srodka)

problem byl w zlym styku w kostce (zjadujacej sie w gumowej przelotce) laczacej wazke instalacji idacej z tylnych drzwi - wiec na Twoim miejscu zaczal bym od tego

do przelotki dojdziesz otwierajac przednie drzwi i zdejmujac (odsuwajac) gumowa przelotke tylnych drzwi tak az zobaczysz kostki (sa przy wejsciu w slupek miedzy drzwiami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego sprawdzę to pewnie w przyszłym tygodniu bo auto stoi u mechaniora na naprawę skrzyni biegów, padł wsteczny.

Od miesiąca coś się z tym autem dzieje czy mnie nie lubi albo co?:506::506::506:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od miesiąca coś się z tym autem dzieje czy mnie nie lubi albo co?:506::506::506:

 

nie grymaś na wstepie.....:P

nie tylko Ty masz problemy bo inni też mieli.....

 

zacznij od kostek-złączek w słupku.....

jak nie da rady....

to po stronie kierowcy, pod wykładziną masz taką plątaninę kabli.....i niektóre z nich.....zaizolowane taśmą (kilka wchodzi w punkt)

 

sprawdż każde połączenie.......czyli odizoluj, przejrzyj....i jeśli ok.....na nowo izolacja......

 

powinno pomóc...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy...

Przeczytalem wszystkie tematy o tym ale nic nie pomaga.

Sytuacja:

jak tu <http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18467>

drzwi tylne prawe za kierowca (anglik), centralny nie odblokowywal drzwi (bolec podnosil sie na chwile i opadal) ciagniecie za klamke wewnetrzna oczywiscie nie otwieralo. Poluzowanie linki w klamce nie pomoglo, stukanie pod klamka z oczywistych wzgledow (drzwi z zablokowanym ryglem) tez nie. W gescie rozpaczy cialem wiazke idaca do zamka ale podawanie napieca na poszczegolne pary przewodow nic a nic nie pomoglo.

 

Jak to cholerstwo odblokowac??? Da sie zdjac z zawiasow czy cos? zaczepic jakims drucikiem gdzies za cos?

Niestety dostep jest dosc utrudniony (nie chce rozwiercac kolka w szybie) i przy odchylonym boczku, ledwie cos tam widac nie mowiac o manipulowaniu...

 

Tematem bym sie nie przejmowal, ale nie chca mnie przepuscic przez przeglad :( a mam jeszcze tylko dwa tygodnie na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

kolego seler. Musisz ściągnąć boczek. Naprawdę da sie to zrobić. W drzwi wchodzi wiązka przewodów. Dwa z nich to przewody z centralki do zamka. Wystarczy podpiąć pod te dwa właściwe + i - nawet z zapalniczki samochodowej i drzwi się otworzą. Nie mogę teraz powiedzieć jakiego koloru są te przewody ale na pewno jest na forum pod tytułem zatrzaśnięte drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego seler. Musisz ściągnąć boczek. Naprawdę da sie to zrobić. W drzwi wchodzi wiązka przewodów. Dwa z nich to przewody z centralki do zamka. Wystarczy podpiąć pod te dwa właściwe + i - nawet z zapalniczki samochodowej i drzwi się otworzą.

 

Niestety nie bylo to takie proste. Zamek nie reagowal na podawanie napiecia, kable przedzwonione.

Tak wiec musialem zdemontowac metalowy boczek i szybe zeby sprobowac dostac sie do samego zamka. Niestety nie udalo sie odblokowac zadnym srubokretem ani niczym i jedyne co moglem zrobic to odkrecic dwie dostepne z wewnatrz srubki obudowy mechanizmu centralnego zamka (ten silniczek z zapadkami) i doslownie przez 2cm szpare wypruc caly mechanizm. Oczywiscie centralne zamykanie na te drzwi poszlo sie kochac, ale drzwi sie otworzyly i mechanicznie sie zamykaja/otwieraja bez problemow.

Jako ze po wypruciu okazalo sie ze sam silniczek dzialal, podejzewam ze mechanizm sie jakos sam w sobie zablokowal i pomimo podawania napiecia silniczek nie byl go w stanie ruszyc ani w jedna ani w druga.

 

Swoja droga to dosc dziwne ze inzynierowie volkswagena nie przewidzieli takich sytuacji... powinien byc jakis magiczny przycisk dostepny po zdjeciu boczka ktory uwalnialby zamek w przypadku awarii centralnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga to dosc dziwne ze inzynierowie volkswagena nie przewidzieli takich sytuacji... powinien byc jakis magiczny przycisk dostepny po zdjeciu boczka ktory uwalnialby zamek w przypadku awarii centralnego...

 

zapewne pomyśleli tak by nikt nie grzebał tylko oddawał auto do aso ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności