Skocz do zawartości
Gość Wołowina

Włamanie :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wołowina

Cześć,

jest to mój pierwszy post na forum i od razu niestety smutny. Miałem dzisiaj w nocy włamanie do passata i jest wycięta dziura w podłodze i wyciągnięta skrzynka z modułem komfortu. Moduł o dziwo jest więc czy mogła być zrobiona podmianka na jakis inny aby przygotować się do wyjechania autem?

Parę dni temu znajomemu jednej nocy także zrobili coś z elektroniką a następnej już wyjeżdzał Golf IV ale na szczęscie został parę metrów dalej na ulicy.

 

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bardzo potrzebował taki modół - ale z tego co widać to gówniarstwo do potęgi bo taki modół używany nie jest dość kosztowny???

 

Bardzo możliwe że ktoś by miał ochotę na paska...? sprawdź teraz czy wszystko działa? w szczególności pilot do centralnego zamka. bo to on kontaktuje się z centralnym i otwiera drzwi.

 

Również poczytaj temat o zabezpieczeniach które musisz wykonać dość szybko!!!

Chcieli ukraść paska

 

Tu masz w razie czego specjalny temat dotyczący MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG zobaczysz sobie w razie czego co i jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary współczuje , sam niedwno kupiłem Paska i mam serce na ramieniu , bo jeszcze go odpowiednio nie zabespieczylem . Ma w prawdzie odciecie zapłony , że dotykam jakąś tam śróbke i inny metal dopiero moge odpalić , ale to jest naprwade mało . Tym bardziej że chba zbytnio alarmu nie ma tylko centralny . Planuje blokade skrzyni bera i jakiś pożądny alarm , plus kilka innych odcinek zawsze to cos . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to stary współczuje , sam niedwno kupiłem Paska i mam serce na ramieniu , bo jeszcze go odpowiednio nie zabespieczylem . Ma w prawdzie odciecie zapłony , że dotykam jakąś tam śróbke i inny metal dopiero moge odpalić , ale to jest naprwade mało . Tym bardziej że chba zbytnio alarmu nie ma tylko centralny . Planuje blokade skrzyni bera i jakiś pożądny alarm , plus kilka innych odcinek zawsze to cos . Pozdrawiam .

 

Taka odcinka jaką masz bywa skuteczniejsza od niejednego alarmu.. No chyba, że przyjadą z lawetą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka odcinka jaką masz bywa skuteczniejsza od niejednego alarmu.. No chyba, że przyjadą z lawetą..
Dzieki stary to mnie przynajmniej troche uspokoiłeś , ale dla własnego spokoju coś dołoże .:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina

Dzięki za odpowiedzi chłopaki.

Znajomemu z tego samego osiedla odcholowywali Golfa na linie i chyba mojego paska tez tak chcieli bo byl odsunięty taki "baranek" co sąsiad ma na działce i przypuszczam, że tam właśnie chcieli mojego wypchać i podpiąć line :592:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tam jakiegos tego 'dropsa' co trzeba dotknac zeby zamknac obwod..alarm immo..ale jednak gear lock (nie bear-lock) tylko porzadny DIPOL GERDA porzadnie zalozony daje najwiecej snu w nocy;] warto...

 

co jest skuteczne kumpel ma...???dodatkowe 2 syrenki(koszt 30pln/szt.) niezwykle skuteczna na pierwsze sekundy..

 

zakladasz w srodku pod atrapami od kierowcy i od pasazera...

 

wchodzisz a tam w malej puszce(passek) 2 dodatkowe syreny wyja po 124db

dobre w razie kradziezy radia...zanim wsadzisz,znajdziesz i wyrwiesz urwie ci glowe..tanie a dodatkowo daje szanse MIEC nadal swojego Passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wycięcie dziury w podłodze wyciął bym jaja a czyn ten i tak był by mniejszym barbarzyństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie rozumiem jak można wyciąc dziurę w podłodze. Przecież pod passkiem jest prześwit że ledwo kot się wciśnie. I trzeba to robic urządzeniem typu palnik bądź flex. No co wy ja jeszcze o takim numerze nie słyszałem. Chyba że ktoś się włamał od góry i wyciął dziurę. Ale musiałby zrobic tyle chałasu w środku nocy flexem że postawiłby na nogi pół osiedla. A palnik? Chyba że nie miałeś wykładzin. Z całym szacunkiem i współczuciem jak to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem i współczuciem jak to jest możliwe?

 

też się nad tym zastanawiam......

wyciąć dziurę......i już??????

po moduł???? który został???

tym bardziej że moduły są różne.......

 

i tak w podłodze?????

a reszta....zamki w drzwiach....szyby.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina

Chyba trochę źle napisałem, ponieważ pisałem niedługo po tym jak to zobaczyłem. Dziura jest wycięta w wykładzinie od środka. Zamek został rozwalony (kluczyk nie wchodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze koledze wycieli dziure ale w wykladzinie podlogi by dostac sie do kompa bo tez wierzyc mi sie nie chce by rzneli blache w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina
moze koledze wycieli dziure ale w wykladzinie podlogi by dostac sie do kompa bo tez wierzyc mi sie nie chce by rzneli blache w nocy

 

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett
ale nie rozumiem jak można wyciąc dziurę w podłodze. Przecież pod passkiem jest prześwit że ledwo kot się wciśnie. I trzeba to robic urządzeniem typu palnik bądź flex. No co wy ja jeszcze o takim numerze nie słyszałem. Chyba że ktoś się włamał od góry i wyciął dziurę. Ale musiałby zrobic tyle chałasu w środku nocy flexem że postawiłby na nogi pół osiedla. A palnik? Chyba że nie miałeś wykładzin. Z całym szacunkiem i współczuciem jak to jest możliwe?

 

:D Ja zrozumialem ze wycieli od srodka wysciolke, dywanik zeby szybko dostac sie do modulu - chyba raczej flrxem nik by sie pod Passkiem nie bawil;) Jezeli obawiasz sie ze zaciagna ci Passka bez odpalania go (laweta, itp.), zrob wszystko zeby nie bylo go za co zaczepic - to znaczy jezeli masz hak to zdemontuj, z przodu ucho do holowania tez. Jak najmniej rzeczy za ktore szybko i bezbolesnie sie podepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz łapię. Albo próbowali zajumac moduł albo dzięki niemu chcieli zapieprzyc pasiorka. Nie potrafili sobie poradzic. Amatorka, ale to nie znaczy że gówniarze. Byc może zaczyna rosnąc we Wrocku następna grupa złodziei pasiorków. Ja pie...lę już boję się jechac do Wrocławia ostatni mój pobyt przypłaciłem bezsennymi nocami choc i tak kiepsko sypiam. Na osiedlu moich rodziców już mi łebki parę lat temu podprowadzili radio. Krótko potem moim rodzicom malucha na którego całe życie oszczędzali. Mimo wszystko cieszę się że nie mieszkam już w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem tutaj nowy i od tygodnia posiadam Passata i też śpię w nocy z sercem na ramieniu czy przypadkiem komuś innemu on się nie spodoba.

Założyłem drugi immobilajzer, ale to dla mnie jeszcze za mało, dlatego też umówiony jestem z ojcem kumpla na montaż conajmniej dwóch niestandardowych zabezpieczeń. Ciekawe czy wtedy będe spał trochę spokojniej? Uważam jednak i zgadzam się z wypowiedziami z innych postów dot. zabezpieczeń że wszystko co niestandardowe może uratować nasze fury przed złodziejami.

 

Życzę wszystkim, aby nasze auta były nasze do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wołowina

Auto najprawdopodobniej mialo całe wyjechać ale coś nie wyszło.

 

I teraz pytanie do ludzi z Wrocławia i okolic: gdzie lepiej oddać do naprawy - do Motorpolu czy Wojtanowicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, po co oni moduł wyciągali :?: Gdyby chcieli ukraść auto, to by rozwalili stacyjkę na przykład lub też w inny sposób próbowali odpalic auto. Sądzę, ze po prostu potrzebny był moduł. A że akurat na twój samochód trafiło - to PECH.

 

A co do zabezpieczeń, to jest proste równanie:

AC + "własne zabezpieczenia" = Spokojny sen

Jakby się przypadkiem "cichym wielbicielom VW" udało, to kupuję następny. Teraz nie zbiera się kasy na auto "przez połowę życia" jak za komuny. Dobra - koniec tematu, bo chyba z toru zjechałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołowina... osobiscie nei serwisowalem sie jeszcze w VW bo nie mialem okazji ale kumpel kiedys pracowal w Motorpolu i ja bym tam nigdy auta nie zawiozl...

Co do kolegi ktory mowi ze sie cieszy ze juz mieszka poza miastem..zawsze moga ci auto buchnac spod np McDonalda (na forum seata kiedys sie rozpisywali ile tak aut zginelo) wiec nie ma roznicy gdzie mieszkasz bo potrafia takze z garazu auto wyciagnac

Ja mieszkam w centrum Wrocka niedawno kupilem B5 i tez sie obawiam, o zabezpieczeniach nei bede pisal na forum ale widzac w okolicach beztrosko poustawiane 3bg to sie jakos o swojego 3b nie martwie az tak...poza tym raz od kad pamietam probowali cos ukrasc na podworku i to jakies leszcze bo rozwalili 7 aut i nic nie wyciagneli nawet malucha..obudzil sie tylko ojciec ktoremu sie snilo ze do niego auto mowi a tu zawyla syrena alarmu w jego aucie i zbieglismy na dol i cale stado tych debili ucieklo..

Auto nigdy nie jest bezpieczne...to jest najgorsze ze te sqr..nie potrafia sobie nic odposcic mimo iz teraz tyle czesci przyjechalo z UK itp...szkoda..moze kiedys do tego dojdzie ze kradzieze beda juz duza rzadkoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na szczescie od pol roku mieszkam kolo wrocka, a miesszkalem na sepolnie i moim rodzicom 2 auta buhneli, mercedesa busa i passata, oprocz tego przez okres kiedy tam mieszkalem z mojej ulicy ukradli okolo 10 aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności