Skocz do zawartości
P-Bolo1

BLOS czyli mnotaż od A doZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do zalożenia blosa, B4 2.0 2E.

Instalacja gazowa II gen.

Z naszego forum dowiedziałem się, że naleąy go zamontować między przepływką a kolektorem. Można wywalić klapę antywybuchową, do montażu wykorzystać kawałek gumowego węża ze 126p itp.

Węża zasilajacego blosa podpinamy bezpośrednio z parownika.

Co z elektroniką? Czy trzeba coś przepinać oprócz wyjęcia wtyczki z silniczka krokowego na gazie (jego też wywalam)?

Pozdrawiam i proponuje to zamieszczać opisy i rady co do montazu tego użądzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Mixer oczywiście wyrzuć też :) BLO-s zaraz za przepływomierzem. U mnie nie ma kompa od gazu,wiec z silniczkiem krokowym nie miałem problemu,ale...tego nie jestem pewien,czy czasem nie powinien być jednak podłączony i gdzieś tam sobie,bez przeszkadzania leżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hmm powiecie mi jak rozbroic silniczek krokowy ;-) pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal cały i po sprawie. A co do przeglądów to zaglądał ci ktokolwiek kiedyś na przeglądzie pod maskę??? U mnie dowiadują się że mam instalke dopiero z dowodu (korek od gazu obok wlewu paliwa):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz dwie śrubki wyciągasz silniczek wyrywasz czpień zakręcasz dwie srubki ale czy warto lepiej wypiąć całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis go zamontowałem. Nie trzeba żadnych redukcji itp. Wstawiłem zaraz za przepływką. Na łączenie blos-przepływka wykorzystałem kawałek obcietego orginalnego węża (z miejsca gdzie wstawiłem blosa) średnice pasują idealnie. Krokówka wisi podłączona, przyczepiona do parownika. Dodatkowo przymocowałem czujnik temp. od gazu na węża na małym obiegu bo sie mi strasznie późno przełanczał. Wyregulowałem na CO i CO2 wg instrukcji ale troche był słaby i popuściłem śrube tak żeby fajnie szedł. Zobaczymy jakie będzie spalanie i czy będzie strzelał.

Poza tym chyba wiem czemu mi waliło. Krokówka na gazie strasznie dziwnie chodzi i uchyla się tylko ok.1mm ale nie wiem czy tak ma być.:592:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanko czy warto załozyć blosa do paska 1.8 moc 107 km? mam kłopoty z falowaniem obrotów na zimnym silnku tylko na gazie benzyna jest ok.

chciałbym kupic blosa i miec spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja załozyłem blosa włąsnie do takiego silnika 1.8 PF 107 KM, i jak narazie zero strzału, i moc ogolnie lepeij ciągnie:D ale mam pytanie, przy 3 tyś obrotów mam taka małą dziure na kazdym biegu,(no oprócz 1) na gazowni i na benie jest to odczówalne, czy może gwizdek cos przerywa?? jak go kupiłem to go nie rozkrecałem całego i go niczym nie posmarowałem, czy tam szukać winy?? ogolnie znajomy opowiadał ze miał w golfie III VR Blosa, ale on niby miłą tam jakiś zbiornik z olejem zeby blos sie smarował, nie widziałem tego nie powiem co to i jak to działa, czy słyszał ktoś o tym?? pozdo

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLOS do LPG w silniku 2E:

 

dsc04405fp3.th.jpgdsc04407jc5.th.th.jpgdsc04408xj1.th.jpgdsc04410kj6.th.jpgdsc04428nk7.th.jpg

 

 

dsc04411bk5.th.jpgdsc04412bw3.th.jpgdsc04415kt2.th.jpgdsc04416ia4.th.jpg

 

dsc04419ua9.th.jpgdsc04421ls4.th.jpgdsc04424yh3.th.jpgdsc04427dx9.th.jpg

Edytowane przez THAMIAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam bardzo podobnie, ale wie ktoś czy to przerywanie to przez blosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprostujcie BLOSA do pionu, może poprawi się.Po ostatnim rozpiłowaniu gwizdka i zmianie oringa fabrycznego na nowy, gwizdek delikatnie posmarowałem olejem jak składałem,aby przepustnica przesuwała się lekko.Pozdrawiam

 

Trzeba usunąć wszelkie śruby regulacyjne, krokowce. Ma być sam wąż doprowadzający gaz od parownika do blosa. Cała regulacja jest w blosie 2 śruby.

Edytowane przez Adam 211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja powracam do tematu z zapytaniem które mnie męczy a mianowicie po zamontowaniu blosa auto jest zamulone na bęzynie jak i na gazie po dokładniejszym przeglądzie widzę że po dodaniu gazu zasysa (z ciska ) rurę między blosem a przepustnicą to samo dzieje się z odmą jak by brakowało powietrza czy ktoś ma jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się BLOS nie otwiera i stąd ten efekt. Ja swojego raz w roku wyciągałem i czyściłem .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może się BLOS nie otwiera i stąd ten efekt. Ja swojego raz w roku wyciągałem i czyściłem .

 

Pozdr

 

Ale mój jest nówka to chyba nie powinien robić problemów z otwieraniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest czasem odwrotnie zamontowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie jest czasem odwrotnie zamontowany?

 

O ile chodzi Tobie czy jest strzałką w stronę przepustnicy to tak , jest w stronę przepustnicy czyli dobrze odczucie jest moje takie jak by za mały był przepływ powietrza stad te zasysanie węża i odmy ale jaki powód tego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz od puchy dodaj "gazu" i będzie widać czy przepustnica w blosie działa.

Edytowane przez sl@wek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłącz od puchy dodaj "gazu" i będzie widać czy przepustnica w blosie działa.

Ok ale czysto teoretycznie ( postaram się zmontować go jak najszybciej) jak się nie będzie otwierać to czy go reklamować czy jest coś prostego do naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poruszać w nim po "gwizdku" przepustnicą,jak to bez oporów i zacięć chodzi to przyczyna będzie gdzie indziej,nie pamiętam dokładnie czy "gwizdek" czasem nie da się przekręcać wokół jego osi,blos ma bardzo prostą konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem już rozwiązałem okazało się że nowy blos był źle złożony a dokładniej to przepustnica w nim była odwrotnie włożona teraz wszystko jest ok prócz jednej rzeczy a mianowicie podjechałem do gazownika i nie mógł nic wyregulować bo stwierdził że jak dokręcił jedną i drugą śrubę powinien zgasnąć a on nic pracował na gazie i powiedział że powinienem blosa wstawić przed przepływomierz co wy na to jakie jest wasze zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności