Skocz do zawartości
dlugiiii

Moment dokręcenia wahaczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio wachacze do przedniego zawieszenie tylko mam jedno pytanie: Skąd mam wiedzieć w jakiej pozycji dokręcić górne i dolne wachacze ?? Czy mam pierwsze luźno je zawiesić na śróbach ,postawić samochod na ziemi i wtedy dokręcić na sztywno,bo w końcu jest różnica ułożenia wachacza jak jest w powietrzu a na kołach :) Czy jest jakaś regóła ??

 

//Katastrofa! I jak później inni forumowicze mają korzystać z wyszukiwarki? - Duży

(błąd w temacie poprawiłem, posta zedytuj sam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręć wahacze jak auto już będzie stało na kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest inny sposób. Gdyż tak ciężko dokręcić dolne. Zmieniaj po jednym. Odkręcasz jeden, wymieniasz go i ustawiasz w pozycji " sąsiada" z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Dokręć wahacze jak auto już będzie stało na kołach.

 

dokładnie opuść na koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

Oba wachacze musza znajdowac sie w odległosci 47 mm od czubka tego trojkacika do ktorego sa montowane(nie wiem jak to sie fachowo nazywa ta czesc na górze kolumny zawiszenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO :) to juz jest sensowna informacja :o TYLKO CO BĘDZIE JEZELI SPRĘŻYNY BĘDĄ WYGNIECIONE I SAMOCHOD ZEJDZIE NIZEJ NIZ POWINIEN LUB PO OBNIŻENIU??;) te 47mm nie sprawdzi się juz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

W takiej sytuacji...nie wiem co powiedziec,ja ustawilbym na 47 mm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kotweiler

Najlepiej założyć wahacze, dokręcić je wstępnie, opuścić samochód. Jednym kołem najechać na dechę gr. 4 cm, dokręcić na tym kole wahacz ostatecznie. Potem zmiana koła, drugą stronę tak samo i jest OK;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem u siebie własnie ,ze założyłem wszystko,opóściłem samochód i dokręciłem ile się dało.Podniosłem auto i dokręciłem tak jak ma być.Tylko zastanawiam się nad jedną rzeczą:

Kiedy zmienić będę chciał na obniżone,że po opuszczeniu samochodu nie będę mógł ręki wsadzić między opone a błotnik to co wtedy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności